Vokietija kasmet turėtų priimti 50 tūkst. imigrantų, jei nenori susidurti su aštriu darbo jėgos stygiumi. Mat šalies gyventojai sensta, o jų skaičius mažėja dėl nuolat mažo gimstamumo, trečiadienį pareiškė vyriausybės komisija.
Nauji imigrantai turėtų būti atrenkami pagal balų sistemą, atsižvelgiančią į jų amžių ir įgūdžius, panašiai kaip daroma Kanadoje, sakoma komisijos pranešime. Remiantis jos rekomendacijomis, šiais metais gali būti parengtas įstatymo projektas.

Šiai 21 nario komisijai vadovauja buvusi parlamento pirmininkė, krikščionė demokratė Rita Suessmuth (Rita Ziusmut). Komisijos rekomendacijos yra visiškai priešingos ankstesniam Vokietijos požiūriui į imigraciją. Anksčiau Vokietija siekė išsaugoti savo etninį ir kultūrinį homogeniškumą.

Pranešimas paskelbtas kitą dieną po to, kai Europos Taryba (ET) paragino Vokietiją kovoti su kylančia antisemitinio ir rasistinio smurto banga.

Pernai didelį visuomenės dėmesį patraukė keletas išpuolių. Po jų kilo aštrios diskusijos dėl ksenofobijos, kuri tebegyvuoja šalyje, atsakingoje už Holokaustą. Taip pat išryškėjo, jog Vokietijai sunku varžytis dėl didesnės kvalifikacijos imigrantų su kitomis šalimis, pasižyminčiomis didesne kultūrine įvairove.

Prognozuojama, kad 82 mln. Vokietijos gyventojų skaičius per ateinančius 50 metų gali sumažėti vienu ketvirtadaliu. Tai verčia šalies politinę vadovybę atsisakyti seno priešiško požiūrio į imigrantus, nepaisant to, kad daug paprastų vokiečių prieštarauja didesnio užsieniečių skaičiaus įleidimui.

Pranešime siūloma nustatyti skirtingas kvotas studentams ir darbuotojams, turintiems įgūdžių tose srityse, kuriose ypač trūksta darbo jėgos. Taip pat siūloma padidinti finansinę paramą programoms, siekiančioms geriau integruoti Vokietijoje gyvenančius užsieniečius.

"Mes siūlysime darbuotojams, skubiai reikalingiems Vokietijos verslui ir tokiems, kurių negalima rasti Vokietijos darbo rinkoje, ilgalaikes perspektyvas, kad mūsų šalis tarptautiniu mastu galėtų konkuruoti pagrindiniuose sektoriuose", - sakė VR ministras Otto Schily (Otas Šilis) spaudos konferencijoje, paskelbus R.Suessmuth komisijos pranešimą.

Vokietijoje jau gyvena maždaug 7,3 mln. užsieniečių. Didžiausią grupę sudaro turkai, kurių yra maždaug 2 mln. Dauguma šių turkų 6-ąjį ir 7-ąjį dešimtmetį atvyko į Vokietiją dirbti ir padėjo atstatyti per II pasaulinį karą sugriautą šalies ekonomiką.

Nors šie "darbuotojai svečiai" iš pradžių atvyko laikinai, dauguma jų pastoviai apsigyveno Vokietijoje ir sukūrė šeimas. Tiesa, dauguma jų vis dar neturi Vokietijos pilietybės, o vietos gyventojai gana priešiškai prieš juos nusiteikę.

Nors Vokietijos pramonei vėl reikia aukštos kvalifikacijos užsienio darbuotojų, du trečdaliai paprastų vokiečių yra prieš didesnę imigraciją, juo labiau kad šalyje vis dar didelis nedarbas. Daug vokiečių jau dabar yra sunerimę, kad plečiantis Europos Sąjungai (ES), šalį užplūs pigi darbo jėga iš Rytų Europos.

Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis (Gerhardas Šrėderis) paskyrė konservatorę R.Suessmuth vadovauti imigracijos komisijai, vildamasis, kad jai pavyks šiek tiek sušvelninti aštrias diskusijas prieš kitąmet įvyksiančius visuotinius rinkimus.

Tačiau krikščionys demokratai jau pareiškė negalį įsivaizduoti, kad remiantis R.Suesmuth pranešimu, su centro kairiąja vyriausybe galėtų pasiekti kompromisą. Jie sakė negalį pažadėti, kad imigracijos klausimas nebus keliamas per šios partijos 2002 metų rinkimų kampaniją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atvežti vaikai suglumino net visko mačiusius: kaip tai galėjo atsitikti? (393)

Apdaužyti malkomis, sukandžioti gyvių, purvini, žaizdoti, apatiški. Tokios būklės į Raseinių...

Komentatorius Čeponis prisipažįsta: gėda, kad prieš sezoną nurašiau „Žalgirį“ (91)

„Turėčiau dabar raudonuoti. Prieš sezoną Eurolygos apžvalgoje „Žalgiriui“ su nemažu...

Donatas Katkus: Tuminas yra konformistas ir turi atidirbti Rusijai (579)

Režisierius Rimas Tuminas yra konformistas, sovietiško teatro vadovas, kuris, norėdamas...

Orai: savaitgalio laukti bus verta (1)

Antroje savaitės pusėje per šalį slinks krituliai: sniegas, šlapdriba. Visgi, orai subjurs...

Lietuviai pagarsėjo ir Slovakijoje: sudaužęs vogtą BMW dėjo į kojas (20)

Slovakijoje esančiame Košicės mieste pareigūnai vaikėsi vogtą BMW automobilį, šiam atsitrenkus...

Kompromisas pagal Urbšį – geriau komisijos imitacija, negu jokios komisijos (61)

Ketvirtadienį Seimas apsispręs, ar sudaryti specialią komisiją, kuri tirtų padėtį šalies...

Didžiausią pasaulyje Šondongo urvą aplankė pirmasis lietuvis: vaizdai užburia (26)

Pasaulio pažinimas keliaujant yra vienas iš didžiausių malonumų. Vieni renkasi didingus kalnus,...

Vaida Kurpienė apie mitus, kuriais metantys svorį dažnai susižavi be reikalo (38)

Net jei savęs ir nelaikote patikliu aukso lobio ieškotoju, ko gero, jums taip pat būtų nesunku...

„Žalgiriui“ duris į ketvirtfinalį galėjęs atverti „Brose“ beviltiškai pralaimėjo Vitorijoje „Unicaja“ įveikė „Barcą“ (13)

Į Madridą išvykę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį atidžiai stebėjo Eurolygos...

Ką daryti, jeigu partneriui nejaučiate seksualinio potraukio (27)

Tai dar nereiškia, kad jūsų santykiai pasmerkti. Santykių ir sekso ekspertai sulaukia daug...