aA
Vokietija antradienį reiškia šoką ir pasipiktinimą dėl incidento, kai vienoje degalinėje klientas, paprašytas užsidėti kaukę, nušovė 20 metų kasininką.

Šeštadienį vakare vakariniame Idaro–Oberšteino mieste įvykdyta žmogžudystė, kaip manoma, yra pirmoji Vokietijoje, susijusi su vyriausybės dėl pandemijos įvestomis taisyklėmis.

Pranešama, kad alų pirkęs klientas supyko kasininku toje degalinėje dirbusio studento paprašytas užsidėti kaukę, kaip to reikalaujama visose Vokietijos parduotuvėse. Po trumpo ginčo klientas išėjo, bet maždaug po pusantros valandos sugrįžo, jau su kauke. Nešdamasis prie kasos šešių alaus skardinių pakuotę, jis nusiėmė kaukę, tad kilo nauja diskusija.

„Tuomet kaltininkas išsitraukė revolverį ir šovė jam tiesiai į galvą“, – pirmadienį žurnalistams sakė prokuroras Kai Fuhrmannas.

Įtariamasis, 49 metų vokietis, kitą dieną nuėjo į policijos nuovadą ir pasidavė. Jis buvo areštuotas ir prisipažino įvykdęs žmogžudystę.

Vokietija šokiruota: degalinėje nužudytas kaukę prašęs užsidėti kasininkas

Policijai jis pasakojo, jog jautėsi „priremtas prie sienos“ kovos su koronavirusu priemonių, kurias laiko „vis didesniu kėsinimusi į jo teises“. Jis teigė nematęs „jokios kitos išeities“, sakė K. Fuhrmannas.

Idaro–Oberšteino meras Frankas Fruehaufas nusikaltimą pavadino „nesuvokiamu baisu aktu“, o gyventojai dėjo gėles ir žvakutes prie degalinės, kur buvo nušautas jaunuolis.

Žmogžudystė įvykdyta likus kelioms dienoms iki Vokietijos visuotinių rinkimų rugsėjo 26-ąją, kai pasitrauks 16 metų valdžiusi kanclerė Angela Merkel.

Finansų ministras Olafas Scholzas iš centro kairės Socialdemokratų partijos, dabartinis favoritas varžybose dėl to, kas pakeis A. Merkel, sakė, kad jį šokiravo žmogaus, tik norėjusio „apsisaugoti ir apsaugoti kitus“, nužudymas.

„Kaip visuomenė privalome ryžtingai pasipriešinti neapykantai“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Žaliųjų kandidatė Annalena Baerbock sakė, kad ją šis nužudymas sukrėtė ir kad ji labai susirūpinusi augančiu kaukių priešininkų radikalumu.

A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) generalinis sekretorius Paulis Ziemiakas sakė, kad aukai „praktiškai įvykdyta egzekucija“ ir kad šis nusikaltimas pademonstravo „nesuvokiamą radikalizacijos lygį“.

„Augantis agresyvumas“

Laikraštis „Tagesspiegel“ pranešė, kad kraštutinių dešiniųjų pokalbių grupės socialiniame tinkle „Telegram“ sveikino šią žmogžudystę ir reagavo skelbdami jausmaženklius, vaizduojančius į viršų iškeltus nykščius.

Vokietijoje per visą pandemiją vyksta prieš reikalavimą dėvėti kaukes nusiteikusių protestuotojų demonstracijos, kai kurios jų sutraukia dešimtis tūkstančių žmonių.

Kaip aktyviausias kovotojas prieš koronaviruso plitimo prevencijos priemones ir aktyvus sąmokslo teorijų, kuriomis neigiami pagrindiniai faktai apie pandemiją, propaguotojas iškilo judėjimas „Querdenker“. Jo akcijos sutraukia įvairiausių žmonių, tarp jų antivakserių, neonacių ir Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partijos AfD narių.

Pasak Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso, šio judėjimo „neapykanta ir kurstymai skaldo mūsų bendruomenę ir žudo žmones“.

„Jiems nėra vietos mūsų visuomenėje“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Vokietijos vidaus žvalgybos agentūra balandį pranešė, kad stebės „Querdenker“ lyderius, kilus susirūpinimui, kad jie bando pakenkti valstybei ir turi ryšių su dešiniųjų ekstremistais.

Rytinės Tiuringijos žemės vidaus žvalgybos vadovas Stephanas Krameris Vokietijos žiniasklaidos grupei RND sakė, kad žinia apie nužudymą jį nuliūdino, bet nenustebino.

„Dešiniųjų sąmokslo fantazijų eskalavimas tarp agresyvių ir į smurtą linkusių piliečių buvo pastebimas kelis mėnesius, – sakė jis. – Kasdieniame gyvenime jaučiamas augantis agresyvumas.“

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(71 žmogus įvertino)
3.4930

Top naujienos

Prognozuoja tolesnius Vyriausybės veiksmus: ar pasirinks dėti pilnus stabdžius, ar palaipsnį griežtinimą, bet to neišvengsime (528)

Koronaviruso atvejų augimo Lietuvoje tempai vis garsiai skirtingų sričių ekspertus skatina...

Dailius Dargis | D+

Užkeikti mafijos turtai: kaip „Kamuolinių“ milijonierius sukaupė įspūdingus turtus, o triukšmingų kaimynų atsikratė savais metodais

Artimiausiu metu teismą pasieks didžioji „Kamuolinių“ gaujos byla, kurioje paaiškės naujų...

Dingusio lagamino drama: kaip atostogas gali sugadinti neatsakingas Vilniaus oro uosto vyrukas (88)

Liūdna istorija apie tai, kaip neatsakingi oro uosto darbuotojai gali sugadinti atostogas. Vilniuje...

Kauno klinikų gydytoja papasakojo, kam verta atlikti lazerinę regėjimo korekciją, o kam ji nepadės (61)

Lazerinė akių korekcija Lietuvoje atliekama jau ne vieną dešimtmetį, tačiau šias operacijas...

Į laisvę paleido koronavirusu sergantį kalinį: vos tik grįžęs sulaukė policijos pareigūnų (15)

Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija apeliacine tvarka...

Ne viskas Užkalnio Klaipėdoje tobula, arba korumpuotų apžvalgų kyšančios ausys (87)

Sveiki, čia Andrius Užkalnis , ir aš esu jūsų geriausias draugas ir mėgstamiausias maisto...

Pirmą kartą pajuto COVID-19 chaosą, prie kurio Europa jau pripratusi: ateitis bus labai bauginanti (155)

Vos prieš kelias savaites Singapūras buvo, galima sakyti, gyvas pandemijos suvaldymo pavyzdys....

Prekybos tinklai ieško šimtų darbuotojų, siūlo premijas už priviliotus žmones (437)

Didieji prekybos tinkai ieško šimtų darbuotojų – anot jų, situacija rinkoje itin sudėtinga....

Trečiojo šimtuko žaidėjui nusileidęs Berankis liko už Kremliaus taurės turnyro borto (32)

Ričardas Berankis (ATP-106) nepateko į Rusijoje vykstančio ATP 250 serijos Kremliaus taurės...

Ką Lenkijos išstojimas iš ES reikštų Lietuvos gyventojams: prognozuoja produktų brangimą (448)

Lenkijai pareiškus, kad dalis Europos Sąjungos sutarties straipsnių yra „nesuderinami“ su šios...