Nuo spalio iki balandžio pradžios visoje Vokietijoje bus privaloma dėvėti kaukes lėktuvuose ir keliaujant ilgesnius atstumtus traukiniais bei autobusais.

Ligoninėse, slaugos namuose ir panašiose įstaigose, kuriose rūpinamasi pažeidžiamais žmonėmis, bus privaloma dėvėti kaukes ir pateikti neigiamą COVID-19 testo atsakymą.

Dėl daugelio kitų taisyklių 16-a šalies žemių spręs individualiai, atsižvelgdamos į koronaviruso plitimo tempą. Jos, be kitų priemonių, galės įvesti reikalavimą dėvėti kaukes vietiniame viešajame transporte, vyresniųjų klasių moksleiviams, taip pat per viešus renginius uždarose patalpose.

Jei susirgimų sparčiai daugės, kai kuriose įstaigose, pavyzdžiui, mokyklose, kalėjimuose ar prieglobsčio prašytojų centruose, galės būti vykdomas reguliarus testavimas, bendrame pareiškime nurodė sveikatos apsaugos ir teisingumo ministrai.

„Vokietija turėtų būti geriau pasirengusi kitai žiemai su koronavirusu nei ankstesniais metais“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Karlas Lauterbachas, pridurdamas, kad rudenį prasidės ir skiepijimo kampanija naujomis vakcinomis.

Teisingumo ministras Marco Buschmannas (Markas Bušmanas) pridūrė, jog bus dedamos ypatingos pastangos, kad mokyklos liktų atviros.

„Vaikai turi teisę į mokyklinį ugdymą ir kuo nerūpestingesnę dieną mokykloje. Dėl to negalima leisti užsidaryti mokykloms“, – sakė M. Buschmannas ir pridūrė, kad žemės „galės įvesti reikalavimą mokyklose dėvėti kaukes tik tuo atveju, jei tai bus būtina siekiant tęsti kontaktinį ugdymą“.

Naujosios taisyklės dar turi būti pateiktos ministrų kabinetui ir parlamentui, tačiau tikimasi, kad jos bus priimtos.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją