Vokietijos valdžios institucijos laukia, kol dujotiekį eksploatuojanti Šveicarijos bendrovė „Nord Stream 2 AG“ pateiks dokumentus, kad būtų galima atnaujinti sertifikavimo procesą, sakė BNetzA prezidentas Jochenas Homannas.

Tuomet dujotiekį taip pat turės patvirtinti Europos Komisija, sakė jis, „o tai reiškia, kad pirmąjį pusmetį sprendimai nebus priimti“.

„Nord Stream 2“ buvo baigtas rugsėjį, tačiau lapkritį BNetzA sustabdė Vokietijos patvirtinimo procesą, teigdama, kad prieš sertifikuojant projektą jis turi atitikti Vokietijos įstatymus.

Baltijos jūros dujotiekis turėtų padvigubinti pigių gamtinių dujų tiekimą iš Rusijos į Vokietiją. Šalies, kurios ekonomika yra stipriausia Europos Sąjungoje, teigia, jog jai to reikia siekiant atsisakyti anglių ir branduolinės energijos.

Tačiau 10 milijardų eurų (12 milijardų dolerių) vertės projektas jau daugelį metų vilkinamas ir sulaukė nuožmios Europos Sąjungos rytinių sąjungininkų, pavyzdžiui, Lenkijos, taip pat ir JAV, kritikos.

Kritikai sako, kad projektas padidins Europos priklausomybę nuo Rusijos dujų, o Ukraina jį apibūdino kaip „geopolitinį ginklą“.

Šią savaitę naujoji Vokietijos vyriausybė pagrasino užblokuoti dujotiekio eksploatavimą, jei Rusija įsiverš į Ukrainą.

„Tolesnio eskalavimo atveju šis dujotiekis negalės pradėti veikti“, – sakė užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)