aA
Angela Merkel Vokietijos kanclerio postą greičiausiai paliks anksčiau nei ateis jos kadencijos pabaiga. Taip LRT.lt sako Vokietijos Marshallo fondo Berlyne bendradarbis Janas Techau. „Tai tikrai bus eros pabaiga, nors ir neaišku, kada ji ateis, tačiau tikėtis, kad A. Merkel savo poste išbus visą kadenciją iki 2021-ųjų yra nerealu“, – kalba J. Techau.
Angela Merkel
© AFP / Scanpix

Vakar Vokietijos kanclerė A. Merkel patvirtino – ji nesieks 5-osios kadencijos kanclerio poste, taip pat ketina nebevadovauti Krikščionių demokratų sąjungai (CDU)

„Tai tikrai bus eros pabaiga, nors ir neaišku, kada ji ateis, tačiau tikėtis, kad A. Merkel savo poste išbus visą kadenciją iki 2021-ųjų yra nerealu. Labai tikėtina, kad kanclerio postą ji paliks anksčiau. Vargas dėl to, kas taps jos įpėdiniu, – ne už kalnų. Šiuo metu niekas nerodo entuziazmo dalyvauti naujuose rinkimuose, o tai ją ir laiko jos poste. Tačiau kai tik jos autoritetas sumažės, o tai neišvengiama, CDU bei Vokietijos socialdemokratų partijos (SPD) reitingai pasikeis, ir ji turės palikti postą“, – kalba pašnekovas.

Pasak J. Techau, Vokietijoje nėra nė vieno akivaizdaus kandidato, kuris būtų tokio pat lygio ir turėtų tokius pat plieninius nervus, kaip ji.

„Tačiau galima prisiminti, kad pradėdama savo pirmąją kadenciją ji taip pat nebuvo vertinama labai rimtai. Galų gale, kiekvienas yra pakeičiamas, o demokratinėse valstybėse – neabejotinai“, – sako J. Techau.

Svarbesnis vaidmuo teks Prancūzijai

J. Techau manymu, po A. Merkel pasitraukimo, ES kontekste didesnė atsakomybė guls ant Prancūzijos ir jos prezidento Emmanuelio Macrono pečių.

„Žinoma, kad ir kas taps kitu Vokietijos kancleriu, jis taip pat vaidins svarbų vaidmenį. Europoje Vokietija neišvengiamai yra stipri žaidėja. Kyla klausimas, ar naujasis Vokietijos lyderis galės prisiimti nuoširdaus tarpininko poziciją bei išsaugoti galią Europoje, kurią A. Merkel turėjo savo galios viršūnėje.

Platesniame – pasauliniame kontekste, Vokietijos vaidmuo visuomet yra mažiau svarbus nei kalbama. Vokietija vaidino pagrindinį vaidmenį Irano derybose, Rusijos klausimu po Krymo aneksijos ir Balkanų diplomatijoje, tačiau Vokietija neturi realių galimybių projektuoti savo jėgą, tad jos vaidmuo yra ribotas“, – teigia pašnekovas.

Pasak jo, tai, kokia bus pasaulio tvarka po A. Merkel, labai smarkiai priklausys nuo to, ar naujasis Vokietijos lyderis išlaikys tvirtą poziciją dėl Rusijos ir sugebės sukurti tvirtą poziciją dėl Kinijos.

„Galiausiai, jei Vokietija nori vaidinti svarbų vaidmenį tarptautinėje arenoje, ji turi sustiprinti savo karinę galią. A. Merkel atsisakė paliesti šią problemą, tačiau ateityje to išvengti nebus įmanoma“, – kalba J. Techau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (126)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (107)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (8)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (9)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Tamsiausių XX a. laikų atgarsiai grįžta: ištisa tauta sąmoningai marinama badu (61)

Pasaulį šokiravęs žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas verčia priminti, kad Saudo Arabijos...

Vaida Skaisgirė - apie tai, ko nerodo socialiniuose tinkluose, ypatingą jų namų taisyklę ir iššūkiu tapusią sūnaus Ato savybę (1)

TV laidų kūrėja ir vedėja Vaida Skaisgirė sekantiems ją socialiniuose tinkluose atrodo lyg...

Prie Estijos pakilimo prisidėjęs estas: nustokite pagaliau su mumis lygintis (233)

Svarbiausia ir pagrindinė idėja Lietuvai – pagaliau nustoti lyginti save su estais. Taip teigia...

Tūkstančio hektarų ūkį kurti pradėjo dirbdamas pas Vokietijos ūkininkus

Rokiškio rajono metų ūkio nominaciją šiemet pelnęs Dangiros ir Tomo Davainių ūkis jau...

Adomaitis po pergalės Klaipėdoje auklėtiniams linkėjo suvaldyti emocijas

Vilniaus „Ryto“ vyr. treneris Dainius Adomaitis po Klaipėdoje, stebint daugiau nei 5000...