„Ko gero, iki šios žiemos pabaigos, kaip kažkas yra ciniškai pasakęs, beveik kiekvienas Vokietijoje bus pasiskiepijęs, išgijęs arba miręs“, – kalbėjo J. Spahnas ir pabrėžė, kad epidemiologinė padėtis šalyje labai įtempta dėl „labai užkrečiamo delta varianto“.

„Štai kodėl taip primygtinai rekomenduojame vakcinuotis“, – pridūrė jis.

Šis aštrus perspėjimas nuskambėjo Vokietijai stengiantis suvaldyti pastarosiomis savaitėmis stebėtą rekordinį sergamumo COVID-19 pliūpsnį. Ligoninės perspėjo, kad gali pritrūkti vietų intensyviosios terapijos skyriuose.

Nepaisant plačiai prieinamų galimybių nemokamai pasiskiepyti, iki šiol visiškai vakcinavosi tik 68 proc. Vokietijos gyventojų. Pasak ekspertų, toks lygis per žemas, kad koronaviruso pandemija būtų suvaldyta.

Vokietijoje – daugiausiai gyventojų turinčioje Europos Sąjungos narėje – pirmadienį užregistruoti 30 643 nauji COVID-19 atvejai, paskelbė Roberto Kocho institutas (RKI). Bendras nuo pandemijos pradžios šalyje užfiksuotų užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 5,3 milijono.

Mirtimi pasibaigusių COVID-19 atvejų šalyje jau yra kone 100 tūkst., įskaitant 62 per pastarąsias 24 valandas.

„Daugelyje ligoninių padėtis labai, labai sunki“, – sakė J. Spahnas.

Praėjusią savaitę Vokietija, norėdama suvaldyti nuožmią ketvirtą COVID-19 bangą, paskelbė griežtesnius suvaržymus.

Regionuose, kur daug COVID-19 pacientų paguldoma į ligonines, nepasiskiepijusiems žmonėms bus uždrausta lankytis tokiose viešose vietose kaip kino teatrai, sporto salės ir restoranų patalpos.

Darbuotų prašoma grįžti prie nuotolinio darbo, jei tai įmanoma, o tie, kas eina į savo darbovietes, turi įrodyti, kad yra pasiskiepiję, persirgę arba neseniai gavę neigiamą koronaviruso testo atsakymą pagal vadinamąją 3G sistemą.

Ta pati taisyklė šiuose regionuose taikoma ir viešajam transportui.

Keli iš labiausiai paveiktų šalies regionų, įskaitant Bavariją ir Saksoniją, ėmėsi dar griežtesnių priemonių ir atšaukė didelius renginius, tokius kaip kalėdinės mugės, be to, iš esmės uždraudė nepasiskiepijusiems žmonėms nebūtinus viešojo gyvenimo aspektus.

Tuo metu visi pasiskiepiję suaugusieji raginami pusmetis po vakcinavimo kurso užbaigimo pasiskiepyti stiprinančiąja vakcinos doze.

Fiksuoja rekordinį septynių dienų sergamumo COVID-19 rodiklį

Vokietijos septynių dienų sergamumo COVID-19 rodiklis padidėjo iki rekordinio 386,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pirmadienio rytą pranešė šalies ligų kontrolės ir prevencijos centras Roberto Kocho institutas (RKI).

Atitinkamas rodiklis ankstesnę dieną sudarė 372,7 ir 303,0 atvejai prieš savaitę, o tai rodo spartų infekcijos plitimą. Šalies sveikatos apsaugos pareigūnai nurodė, kad per pastarąją parą buvo nustatyti 30 643 nauji COVID-19 atvejai, o tai yra gerokai didesnis skaičius nei prieš savaitę, kai buvo pranešta apie 23 607 infekcijas.

Pridėjus pirmadienio statistiką, bendras Vokietijoje nuo pandemijos pradžios nustatytų infekcijos atvejų skaičius išaugo iki 5 385 585, tačiau sveikatos apsaugos pareigūnai mano, kad tikrasis skaičius gali būti kur kas didesnis, nes daug atvejų yra nediagnozuojama.

Pirmadienį nebuvo naujos statistikos apie šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomų žmonių skaičių. RKI penktadienį nurodė, kad pastarąją savaitę 100 tūkst. gyventojų teko 5,34 į ligoninę paguldyti žmonės, palyginti su 5,30 ankstesnę dieną.

Tačiau šie skaičiai gali būti netikslūs, nes kai kurios ligoninės kiek pavėluotai praneša apie gydomų pacientų skaičius. Vokietija didžiausią hospitalizacijų skaičių fiksavo per praėjusių metų Kalėdas, kai atitinkamas skaičius sudarė 15,5.

Ankstų pirmadienį paskelbti duomenys rodo, kad per pastarąsias 24 val. nuo COVID-19 mirė 62 žmonės, palyginti su 43 prieš savaitę. Bendras COVID-19 aukų skaičius Vokietijoje padidėjo iki 99 124.
RKI taip pat nurodė, kad nuo ligos iki šiol pasveiko 4 649 300 žmonių.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Dalintis
Nuomonės