Vokietijos prokurorai nurodė, kad pilotas, sudaužęs oro bendrovės „Germanwings“ lainerį Prancūzijos Alpėse, tyrinėjo galimybes gauti mirtinų preparatų ir galimybę sudaryti rašytinį prašymą dirbtinai nepalaikyti jo gyvybės, o tai byloja, kad jis iki lemtingo momento svarstė galimybę nusižudyti kitokiu būdu.
Andreas Lubitzas
© Vida Press

Diuseldorfo prokuroras Christophas Kumpa penktadienį paskelbtame dienraščio „Sueddeutsche Zeitung“ straipsnyje patvirtino, kad to reiso antrasis pilotas Andreas Lubitzas kovą internete ieškojo galimybių gauti kalio cianido, valiumo arba kitų vaistinių preparatų, kurių derinys būtų mirtinas.

Kovo 23 dieną, likus parai iki katastrofos, jis taip pat domėjosi galimybe sudaryti medicininį testamentą.

Pacientas gali sudaryti rašytinį prašymą gydytojams nepalaikyti dirbtinai jo gyvybės, jeigu jis taptų neįgalus pareikšti savo valią.

Prokurorai sako, kad A.Lubitzas sąmoningai nukreipė lėktuvą „Airbus A320“ rėžtis į kalno šlaitą. Per tą katastrofą žuvo visi 150 laineryje buvę žmonės.

Prokurorai išplėtė tyrimą

Prancūzijos tyrėjai ketvirtadienį paskelbė išplėtę oro bendrovės „Germanwings“ lainerio katastrofos tyrimą, aiškindamiesi, ar kam nors gali būti pateikti kaltinimai dėl netyčinio nužudymo, nes paaiškėjo, kad per mėnesį iki tos tragedijos lėktuvo pilotas apsilankė pas septynis gydytojus.

„Germanwings“ pilotas Andreas Lubitzas, nukreipęs savo lėktuvą įsirėžti į Prancūzijos Alpes, per penkerius metus susitiko su 41 gydytoju, Prancūzijos prokuroras Brice'as Robinas sakė Paryžiuje po susitikimo su maždaug 200 žuvusiųjų artimųjų.

„Prancūzijos baudžiamasis kodeksas draudžia man pradėti teisinį tyrimą dėl nužudymo, nes kaltininkas yra miręs“, – aiškino B.Robinas, kuris paskyrė tris tiriančiuosius teisėjus vadovauti tyrimui dėl netyčinio nužudymo.

Į Paryžių atvykusiems žuvusiųjų artimiesiems, reikalaujantiems atsakymų dėl to pragaištingo skrydžio, buvo parodytos trys skirtingos rekonstrukcijos, vaizduojančios įvykius lėktuvo pilotų kabinoje prieš pat katastrofą, sakė nukentėjusiųjų dėl šios tragedijos palaikymo grupės vadovas, dalyvavęs tame susitikime.

Tyrėjai sakė, kad to skrydžio antrasis pilotas – 27 metų vokietis A.Lubitzas – kovo 24 dieną sąmoningai nukreipė savo lainerį, skridusį iš Barselonos į Diuseldorfą, žemėjančia trajektorija. Lėktuvui įsirėžus į kalno šlaitą, žuvo visi 150 jame buvusių žmonių.

B.Robinas sakė, kad A.Lubitzas, kuris kentėjo nuo „psichozės“, baiminosi, kad gali apakti, ir per pastaruosius penkerius metus kreipėsi į 41 gydytoją, įskaitant bendrosios praktikos gydytojus, psichiatrus ir ausies, gerklės ir nosies ligų specialistus.

Keli iš tų gydytojų, kurie buvo apklausti Vokietijos tyrėjų, sakė, kad A.Lubitzas skundėsi, jog jo rega tesiekia 30 proc., kad mato šviesos blyksnius ir patiria tokį didelį nerimo jausmą, kad beveik negali miegoti.

Kaip pranešama, A.Lubitzas sakė, kad jo „gyvenimas neturi prasmės, jeigu neteksiu regos“.

Tačiau gydytojai, į kuriuos jis kreipėsi, įskaitant išrašiusi dviejų dienų nedarbingumo lapelį, kuris tebegaliojo lemtingojo skrydžio dieną, nepranešė apie lakūno psichinę būklę, laikydamiesi gydytojo ir paciento santykių konfidencialumo.

„Kaip suderinti medicinines privilegijas ir skrydžių saugumą, kai pilotas yra pažeidžiamas“, bus vienas iš svarbiausių klausimų išplėstame tyrime, pažymėjo B.Robinas.

Nukentėjusiųjų palaikymo grupės vadovas Stephane'as Gicquelis sakė, kad išplėstame tyrime svarbiausias bus išsiaiškinti, ar buvo padaryta klaidų, stebint antrojo piloto psichinę būklę.

„Aiškiai matome prokurorų poziciją – pradėti tyrimą, kuris iškels klausimą dėl netyčinės žmogžudystės ir, akivaizdu, (klausimų) dėl („Germanwings“ pirminės bendrovės) „Lufthansa“ klaidų arba aplaidumo, nustatant Lubitzo sveikatos būklę“, – pažymėjo jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: šalį užlies šiluma, bet džiaugsmo neatneš (9)

Po žiemiškesnės savaitės pradžios, antroje savaitės pusėje temperatūra šoktels aukštyn, tad...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (408)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus: tą pačią skolą bandė išsireikalauti tris kartus (129)

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus – už tai, kad jau trečią kartą tam pačiam...

Rado, kaip atsikratyti nelaukiamų klientų: už kebabą prašo 28 eurų (211)

Verslininkas Karolis Jaruševičius nemėgsta, kai jo valdomą maitinimo įstaigą vadina kebabine ....

Įspūdingų Kauno eglučių kūrėją suviliojo kitas miestas (24)

Neseniai paaiškėjo, kad šiemet miestą Kauno rotušės aikštėje puoš dvylikos metrų aukščio...

Kiek augs lėšos Lietuvos kariuomenei? (248)

Kitais metais Lietuvos kariuomenė s finansavimas peržengs 2 procentų ribą. Tačiau tai – tik...

Rusai įvardijo, dėl ko nepatenkinti Putinu (393)

Rusijos piliečiai mano, kad jų prezidentui Vladimirui Putinui už darbą einant šalies...

Gaisro metu nebuvo laiko galvoti: moters poelgis pralinksmino internautus (5)

Erdvius namus Šiaurės Kalifornijoje turėjusiam poniui Stardust turėjo būti nemenkas sukrėtimas...

Lygino tris skirtingas dietas ir nustatė, nuo ko priklauso geriausi rezultatai

Individualus ir išsamus DNR tyrimas gali labai padėti siekiant kuo tiksliau nustatyti konkrečiam...

Ilgą gydytojo Larry Nassaro seksualinės prievartos aukų sąrašą papildė dar viena olimpinė čempionė (10)

Buvusio JAV olimpinės rinktinės gydytojo Larry Nassaro laukia ilgi metai belangėje. Dar viena jo...