33 metų kaltinamoji teisme, kai šis skelbė jai nuosprendį, nedalyvavo. Tai papiktino aukų šeimas.

Mančesterio teismo teisėjas Gossas, skelbdamas nuosprendį, sakė: „Jūsų veiksmai buvo iš anksto apgalvoti, apskaičiuoti ir suplanuoti.“

Teisėjo teigimu, L. Letby „mėgavosi“ darbu intensyviosios terapijos skyriuje, kur ją „labiausiai domino neįprastos naujagimių komplikacijos, o jos taikiniais tapdavo dvynukai ir trynukai: „Jūsų įvykdytų nusikaltimų padariniai siaubingi“, teigia teisėjas ir pridūrė, kad L. Letby taikėsi į naujagimius, ir jų „gyvenimas baigėsi vos tik prasidėjęs“.

„Iš mylinčių tėvų buvo atimtas jų brangiausias turtas – vaikai. Jūsų veiksmai paliko didžiulę psichologinę traumą“, – sakė teisėjas.

L. Letby pripažinta kalta ne vienu daliniu nuosprendžiu, kurie paskelbti ne vienu metu. Moteris pripažinta kalta ne tik dėl nužudymų, bet ir dėl šešių pasikėsinimų nužudyti (du kartus bandė nužudyti tą patį naujagimį).

Slaugė L. Letby – viena siaubingiausių kūdikių žudikių šiuolaikinėje Didžiosios Britanijos istorijoje.

LNK reportažą žiūrėkite čia:

33-ejų moteris kenkė savo prižiūrimiems kūdikiams įšvirkšdama oro į kraują ir skrandį, permaitindama juos pienu, fiziškai smurtaudama prieš juos ir nuodydama insulinu.

Vos 22-ejų ji pradėjo dirbti Česterio grafienės ligoninėje Anglijos šiaurės vakaruose sergančių ir neišnešiotų naujagimių skyriuje. Būtent čia moteris šaltakraujiškai žudė kūdikius, kuriuos turėjo prižiūrėti. Ji jiems suleisdavo insulino, oro, arba permaitindavo pienu, netgi fiziškai žalojo.

Vienam iš kūdikių buvo vos 24 valandos, kai slaugė, teigiama, suleido jam oro ir nužudė jį praėjus vos 90 minučių po to, kai tą dieną atėjo į darbą. Teigiama, kad slaugytoja kitą dieną bandė nužudyti dvynę seserį. Pasak prokurorų, ji kai kuriuos kūdikius bandė žudyti kelis kartus, nes būdavo, kad kraupus jos planas ne iškart pavykdavo. Tad žudikė esą bandydavo ir antrąkart, ir trečią. Vis dėlto, pareigūnams iki šiol nepavyko išsiaiškinti kodėl slaugė taip elgėsi.

„Nežinau, ar mes galėsime atsakyti į šį klausimą, tai gali padaryti tik pati slaugė. Kaip policijos pareigūnei, man labai sunku, ypač sunku šeimoms, kurios gali niekada nesužinoti, kodėl tai įvyko“, – tikino vyriausioji inspektorė Nicola Evans.

„Esame labai nuliūdinti ir pasibaisėję Lucy Letby nusikaltimais. Labai apgailestaujame, kad šie nusikaltimai buvo įvykdyti mūsų ligoninėje. Ir toliau mintimis esame su visų nukentėjusių ar mirusių kūdikių šeimomis ir artimaisiais“, – sakė Česterio grafienės ligoninės direktorius Nigel Scawn.