aA
Prie Italijos salos Lampedusa krantų vyksta didelė gelbėjimo operacija, praneša BBC.
Viduržemio jūroje apvirto laivas su 700 žmonių, vyksta didžiulė gelbėjimo operacija
© AP/Scanpix

Pirminiais duomenimis, apie 200 kilometrų nuo Italijos salos krantų prie teritorinių Libijos vandenų apvirto laivas, kuriuo iš Afrikos keliavo pabėgėliai.

Maltos žiniasklaida praneša, kad vandenyje atsidūrė apie 500-700 žmonių. Nelaimė įvyko naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Manoma, kad laivas apvirto, kai priartėjus kitam prekybiniam laivui, migrantai susispietė vienoje savo laivo pusėje.

Į gelbėjimo operaciją įsitraukė Italijos ir Maltos laivai bei sraigtasparniai, taip pat ir privatūs laivai.

BBC praneša apie 28 išgelbėtus žmones, tačiau baiminamasi, kad dauguma laivu keliavusių žmonių nuskendo.

Tai - jau ne pirma panaši nelaimė šiame regione šią savaitę. Spėjama, kad beveik 400 pabėgėlių iš Libijos nuskendo laivui patyrus nelaimę. Iš viso šiais metais žuvo apie 900 migrantų. Daugybė žmonių iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų žuvo pastaraisiais mėnesiais, mėgindami perplaukti Viduržemio jūrą ir pasiekti Europą, kad ištrūktų iš konfliktų zonų.

BBC skelbia, kad praėjusią savaitę Italijos pareigūnai išgelbėjo maždaug 10 tūkst. į bėdą jūroje patekusių pabėgėlių. 2014 metais 170 tūkst. pabėgėlių iš Afrikos pasiekė Italijos krantus.

Gelbėtojai migrantų laivo tragedijos vietoje tebeieško gyvų žmonių, sako Maltos premjeras

Viduržemio jūros vietoje, kur įvyko migrantus gabenusio laivo tragedija, galėjusi nusinešti 700 žmonių gyvybių, gelbėtojai tarp vandenyje plūduriuojančių kūnų tebeieško išgyvenusiųjų, sekmadienį pranešė Maltos ministras pirmininkas Josephas Muscatas.

„Tarp vandenyje plūduriuojančių žuvusiųjų jie tiesiog mėgina rasti gyvų žmonių. Tai veikiausiai bus didžiausia tragedija, įvykusi Viduržemio jūroje“, - per vieną politinį susirinkimą sakė J.Muscatas.

„Žuvo vaikai, vyrai ir moterys“, - teigė jis.

Tragedijos vietoje tarp 17 laivų yra ir vienas Maltos patrulinis laivas.

Italijos pakrantės apsauga nurodė, kad iki šiol turimais duomenimis, išsigelbėti iš apvirtusio laivo, kuris iš Libijos į Italiją gabeno šimtus migrantų, pavyko 28 žmonėms. Pakrantės apsauga taip pat teigė, kad ištraukti 24 žmonių palaikai – tiek pat, kiek buvo skelbiama prieš kelias valandas.

J.Muscatas sakė, kad ši tragedija dar kartą įrodo, kad Italijai ir Maltai reikia daugiau Europos partnerių paramos sprendžiant migrantų krizę.

„Nors ir regime drąsinančius ženklus iš Europos politikų, reikia imtis veiksmų, - sakė jis. – Viduržemio jūroje vyksta tragedija.“

„Ateis laikas, kai Europa bus griežtai teisiama dėl savo neveiklumo, kaip buvo teisiama, kai užsimerkė prieš genocidą“, - pridūrė jis.

Popiežius paragino pasaulį imtis veiksmų užkertant kelią migrantų tragedijoms

Po nelaimės, per kurią Viduržemio jūroje galėjo nuskęsti apie 700 migrantų, popiežius Pranciškus sekmadienį kreipėsi į tarptautinę bendruomenę, ragindamas imtis skubių ir ryžtingų veiksmų, kurie padėtų išvengti panašių tragedijų.

„Tai vyrai ir moterys kaip ir mes, mūsų broliai, ieškantys geresnio gyvenimo, badaujantys, persekiojami, sužeisti, išnaudojami, tapę karo aukomis. Jie ieškojo geresnio gyvenimo“, – sakė jis dešimtims tūkstančių žmonių, susirinkusių Šv. Petro aikštėje.

„Susidūręs su tokia tragedija, reiškiu nuoširdžiausią savo skausmą ir pažadu atminti šias aukas ir jų šeimas maldoje“, – sakė popiežius, nuklysdamas nuo savo parengto teksto.

„Iš širdies kreipiuosi į tarptautinę bendruomenę, ragindamas greitai ir ryžtingai reaguoti, kad tokios tragedijos nepasikartotų“, – teigė jis ir paprašė minios pasimelsti „už šiuos brolius ir seseris“.

Naujausia tragedija įvyko naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kai prie Libijos krantų apvirto vienas žvejų laivas, gabenęs migrantus, sekmadienį pranešė pareigūnai. Tai viena didžiausių tragedijų, pastaruoju metu ištikusių migrantus Viduržemio jūroje.

ES po „nepriimtinos“ migrantų tragedijos šaukia skubų susirinkimą

Europos Sąjunga (ES) sekmadienį sušaukė skubų bloko ministrų susirinkimą aptarti šį savaitgalį laivą su migrantais ištikusią nelaimę, kurią vienas aukštas ES diplomatas pavadino „nepriimtina“ tragedija.

Europos Komisija nurodė, kad šiame susirinkime dėl tragedijos, kai Viduržemio jūroje apvirtus žvejų laivui galėjo nuskęsti iki 700 žmonių, dalyvaus visų 28 bloko narių užsienio ir vidaus reikalų ministrai, bet tikslios jo datos nenurodė.

„Tikrovė yra negailestinga ir mūsų veiksmai turi būti drąsūs. Ant kortos padėtos žmonių gyvybės, ir Europos Sąjunga, kaip visuma, turi moralinę ir humanišką pareigą imtis veiksmų“, - išplatintame pranešime spaudai sako ES vykdomoji institucija.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pirmasis bandymas pakeisti pensijų kaupimą atsitrenkė į valdančiuosius (2)

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas per pateikimą atmetė opozicionierių valstiečių pataisas...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (5)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Valdančiųjų užmojuose tirti VSD – aiškus politinis interesas: laukia intensyvus metas (1)

Seime ruošiamasi kurti komisiją dėl galimai neteisėtos Valstybės saugumo departamento (VSD)...

Šurajevo sukeltas triukšmas netyla: laukia dar vienas tyrimas, tik šį kartą – dėl Seimo narių (12)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija spręs, ar pradėti tyrimą dėl dviejų Seimo narių, komikui...

Grasinimai trauktis į šešėlį finansų ministrės nejaudina: mokesčių reformos pagal tokius žmones nekuriamos (20)

Ilgai lauktą mokesčių reformą pristačiusi finansų ministrė Gintarė Skaistė ironizuoja, kad...

Verslas PliusJohn Ainger, Ewa Krukowska, Petra Sorge

ES sutarė dėl automobilių įkrovimo stotelių: svarbiausiuose keliuose – kas 60 kilometrų

Europos Sąjungos derybininkai susitarė per ateinančius kelerius metus visame regione įdiegti...

Karas Ukrainoje. Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Arūnas Milašius. Lietuviškas Sizifo variantas už ES pinigus: pradžioje mėgaujamės naikindami, paskui kuriame iš naujo (1)

Visi jau žinome, kad mums gresia mokesčių reforma. Kaip sako stambusis verslas, labai gera –...

Dėl gresiančio pavojaus gyvybei uždraudė vienus vaistus, skirtus kosuliui, peršalimui ir gripui gydyti

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), remdamasi Europos Komisijos (EK) sprendimu, naikina...