aA
Vatikanas pateikė paaiškinimą dėl popiežiaus Pranciškaus komentarų gerai žinomam italų žurnalistui, kurie nuskambėjo lyg pragaro egzistavimo paneigimas. Vatikanas paviešino trumpą pareiškimą, kuriame teigiama, kad ilgas straipsnis, kovo 28 d. išpublikuotas leidinio „La Repubblica“ įkūrėjo 93 m. Eugenio Scalfari, tėra šio asmens vertinimo vaisius, bet ne tikslus Šventojo Tėvo žodžių perteikimas.
Pope Francis
© AP / Scanpix

Nors pripažinta, kad prieš Velykų savaitgalį privatus popiežiaus Pranciškaus ir 2013 m. su Šventuoju Tėvu draugystę užmezgusio ateisto E. Scalfari susitikimas tikrai įvyko, vis tik, kaip teigiama Vatikano pranešime, interviu duotas nebuvo.

Šio susitikimo metu E. Scalfari popiežiaus paklausė, kur keliauja blogosios sielos.

„Jos nėra baudžiamos. Atgailaujančiosios sulaukia Dievo atleidimo ir užima vietą tarp tų, kurie žvelgia į jį, o toms, kurios neatgailauja, nėra atleidžiama ir jos išnyksta. Pragaras neegzistuoja, egzistuoja nusidėjėlių sielų išnykimas“, – štai tokia popiežiaus Pranciškaus atsakymo versija pateikiama žurnalisto straipsnyje.

Vatikano pranešime teigiama, kad popiežiaus pasakyti žodžiai nėra perteikti tiksliai, todėl šio straipsnio citavimas neturėtų būti vertinamas kaip patikimas Šventojo Tėvo ištartų žodžių perteikimas.

E. Scalfari garsėja tuo, kad per interviu su garsiais žmonėmis nedaro jokių įrašų ir nieko nesižymi. Tiesa, tai jau ne pirmas kartas, kai šis italų žurnalistas kaltinamas klaidingai perteikiantis popiežiaus žodžius.

2014 m. Vatikanas jam pažėrė priekaištų dėl straipsnio, kuriame teigiama, kad popiežius Pranciškus panaikino nuodėmės sampratą. Ši abejotina draugystė kritikuota jau anksčiau, o E. Scalfari netgi yra teigęs, kad popiežius Pranciškus pats kreipiasi dėl susitikimų, nes jam patinka dalintis idėjomis ir įžvalgomis su netikinčiaisiais.

Katalikų bažnyčios mokymas liudija apie pragaro ir amžinybės egzistavimą. Teigiama, kad didžiausia pragaro bausmė – tai amžinas atskyrimas nuo Dievo.

2007 m. popiežius Benediktas XVI yra pasakęs, kad pragaras iš tikrųjų egzistuoja ir yra amžinas, net jei apie jį niekas daug nebekalba.

1999 m. popiežius Jonas Paulius II pasakė, kad pragaras labiau turėtų būti vertinamas ne kaip vieta, o kaip didžiausia nuodėmės pasekmė. Jo teigimu, pragaras atspindi būseną tų, kurie laisvai ir galutinai atsiskiria nuo Dievo – viso gyvenimo ir džiaugsmo šaltinio.

Prieštaringų vertinimų sulaukė popiežiaus Pranciškaus poelgis, kai jis Didįjį ketvirtadienį nuplovė 12 kalinių – dviejų musulmonų, vieno krikščionio ortodokso ir vieno budisto – pėdas.

„Kiekvienas turi galimybę pakeisti gyvenimą ir niekas negali teisti“, – tada sakė jis. Šis atvejis buvo jau ketvirtas per jo kaip Katalikų bažnyčios galvos metus, kai jis mišias surengė Italijos kalėjime.

„Esu toks pat nusidėjėlis kaip jūs, bet šiandien atstovauju Jėzui. Dievas niekada mūsų neapleidžia, niekada nepavargsta mums atleisti“, - sakė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujo verslo centro statybų užkulisiai primena mafijos klestėjimo laikus (35)

Naujo verslo centro Žvėryne statybose dirbę verslininkai jo rangovą „ Nobus LT “ kaltina...

Ką pasitraukęs iš Seimo veikė Mindaugas Bastys: ryšiai veda į dabar jau svetimos partijos viršūnę (86)

Zanavykų apygardoje renkant naują Seimo narį, Lietuvos socialdemokratų partijoje ( LSDP )...

Propagandos mašina atvyko į Daniją: platinami mitai apie gyvūnų viešnamius (59)

Danija – Hanso Christiano Anderseno pasakų šalis. Klestinti ir pažangi socialinės gerovės...

Orai: visą savaitę Lietuvą merks lietus (8)

Pirmadienio naktį lietūs toliau merks Lietuvą, pietrytiniame šalies pakraštyje vietomis lis...

Popiežius Pranciškus atvyko į Latviją (11)

Popiežius Pranciškus pirmadienį atvyko į Latviją, kur susitiks su valdžios atstovais ir...

Utopija ar ateitis: Lietuvos miestai be nuosavų automobilių

Miesto tarša ir automobiliais perkrautu centru besirūpinantys savivaldos ir valdžios atstovai...

Druskos sunaudojate daugiau, nei manote: Unikausko patarimai, kaip kovoti su druskos pertekliumi (17)

Kai prarandame saiką, net medžiagos, kurios būtinos mūsų organizmui, tampa jį žalojančiu...

Pirmadienio ryte – kamščiai Vilniaus gatvėse

Pirmadienio rytas Vilniuje į darbą skubančius įkalino spūstyse.

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (79)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (45)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...