aA
Vatikane ieškant prieš daugiau nei tris dešimtmečius dingusios tuomet penkiolikmetės mergaitės, atvertose dvejose laidojimo kamerose aptikta tūkstančiai kaulų, skelbia CNN.
Tyrėjai ieško Emanuelos Orlandi palaikų
© AFP / Scanpix

Įtakingo Vatikano valdinininko dukra Emanuela Orlandi be žinios dingo 1983 metais pakeliui namo po muzikos pamokos Romos centre.

Paauglės dingimą gaubianti paslaptis italams ramybės neduoda jau daugiau nei tris dešimtmečius, sukurta ne viena konspiracijos teorija, kas galėjo jai pakenkti – nuo nusikaltėlių ir teroristų iki aukščiausių Vatikano sluoksnių.

Susidomėjimas byla atsinaujino praeitų metų vasarą, kai Orlandi šeima gavo anoniminės informacijos, esą, mergaitės palaikai gali būti Kunigaikštytės Sophie von Hohenlohe ir kunigaikštytės Charlottos Federicos Meklenburgietės, kurios mirė atitinkamai 1836 ir 1840 metais, amžinojo poilsio vietoje Teutonų kapinėse.

Šeima gavo skulptūros nuotrauką ir instrukciją „ieškoti ten, kur nurodo angelas“. Tai ir atvedė į Teutonų kapines, esančias visai šalia šv. Petro bazilikos.

Vatikanui liepos 11 dieną davus leidimą atidaryti kapavietes, ten nerasta nei palaikų, nei karstų. Vatikano atstovai patvirtino, kad princesių palaikai galėjo būti išgabenti pradėjus kapinių ir aplinkinių pastatų renovaciją XX amžiaus 7-ąjį ir 8-ąjį dešimtmetį.

Nepaisant to, buvo atvertos dvi laidojimo kameros – savotiški kambariai, kur laikomi mirusiųjų kaulai. Jie yra po Teutonų koledžu.

Kameroje tyrėjai rado „tūkstančius kaulų“. Manoma, kad jie gali būti dešimčių žmonių, sako Orlandi šeimos pasamdytas genetikas Giorgio Portera.

Dabar bus atliekami kaulų DNR tyrimai, tačiau Vatikano atstovas Alessandro Gisotti teigia, kad pirminių morfologinių išvadų sulauksime jau kitą savaitę.

„Svarbu atsižvelgti į faktą, kad dauguma kaulų subyrėję, todėl jų atrodo tiek daug. Iš tikrųjų jie greičiausiai priklauso kelioms dešimtims žmonių. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, vienas kaulas gali būti subyrėjęs į daug dalių“, – teigia A. Gisotti.

Nors kaulų kilmė nenustatyta, Emanuelos brolis šešiasdešimtmetis Pietro Orlandi sako, kad faktas, jog atliekamas tyrimas tose dvejose laidojimo kamerose, „teikia vilties“.

Pietro Orlandi
Pietro Orlandi
© AFP / Scanpix

„Laidojimo kamerose neturėtų būti naujų kaulų, taigi, jeigu jų yra, net jeigu jie ir nėra Emanuelos Orlandi, tai bus Vatikano problema. Yra šimtai, tūkstančiai tų kaulų. Vatikano ekspertai juos klasifikuoja pagal amžių ir analizuoja naujausius. Manau, kad, jeigu visus šiuos metus vienoje iš tų laidojimo kamerų, vos už 200 metrų nuo mūsų namų, gulėjo sesers palaikai, tai sužinoti bus labai tragiška“, – sako P. Orlandi.

Jis pridūrė, jog labai svarbu, kad tyrimo imtųsi nepriklausomi ekspertai, nes tik tokiu būdu pavyks užtikrinti rezultatų objektyvumą.

Vatikanas į P. Orlandi žodžius sureagavo išplatindamas pareiškimą, kuriame, kaip skelbia „Reuters“, „dar kartą išreiškia palaikymą Orlandi šeimai“ ir sutikimą vykdyti tyrimus Teutonų kapinėse, nors jie ir pagrįsti „anoniminiu pareiškimu“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(38 žmonės įvertino)
4.4474

Top naujienos

Kauno medikai kovoja dėl sunkios būklės kūdikio: tėvai teisėsaugai žinomi

Ketvirtadienio vakarą, 20 valandą, į Kauno klinikas buvo atgabentas dviejų mėnesių kūdikis dėl...

Sociologė apie rekordinio Nausėdos populiarumo paslaptį: tai du žingsniai, kurių labiausiai laukia gyventojai (145)

Naujausi reitingai parodė, kad pasitikėjimas Prezidentūra , kai už jos vairo nuo liepos stovi...

Sprendimas viename Kauno darželyje privertė tėvus sunerimti: iki nelaimės trūksta labai nedaug (24)

Ne paslaptis, kad vaiką išleidžiant į darželį, tėvai nerimauja, kaip jam ten seksis, ar pavyks...

Iš KU per 70 milijonų reikalaujantis Indijos pilietis neįrodė, kad buvo prastai mokomas analogiškos bylos Lietuvoje dar nebuvo (70)

Baigęs studijas Klaipėdos universitete (KU) ir atsiėmęs diplomą Indijos pilietis maždaug po...

Ulanovas išlaiko apetitą: „Žalgiriui“ logiška galvoti apie Eurolygos geriausių aštuonetą

„Turėjau keletą laisvų dienų. Niekur nebuvau išvykęs, pailsėjau Druskininkuose“, –...

Daiva Žeimytė-Bilienė: geriausias stiliaus patarimas, kurį girdėjau – neišsidirbinėti (6)

Jei reikėtų pažadintiems iš miego apibūdinti ryškiausius televizijos laidų vedėjos Daivos...

Kauno klinikose – du kūdikiai dėl kraujo išsiliejimo į smegenis: medikai teigia, kad supurtyti galima ir netyčia (10)

Per parą į Kauno klinikas buvo pristatyti du kūdikiai dėl kraujo išsiliejimo į smegenis. Dėl...

Lietuvoje brangsta pagrindinių bankų paslaugų krepšelis (188)

Lietuvos banko valdyba patvirtino 2020 metais galiosiantį maksimalų mėnesinį komisinį atlyginimą...

Evakuacija Šiaulių policijos komisariate: rūsyje dega dujų balionas (9)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Šiaulių apskrities vyriausiam policijos komisariatui...