„Vagner“ verbavimo centrai atidaryti 42-uose Rusijos miestuose“, – sakoma Jevgenijaus Prigožino pareiškime. „Nepaisant didžiulio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pasipriešinimo, judėsime į priekį“, – tvirtina J. Prigožinas.

Samdinių grupuotės „Vagner“ pajėgos yra svarbiausios puolant Rytų Ukrainos miestus, įskaitant Bachmutą, mūšiai dėl šio miesto yra ilgiausi ir kruviniausi per jau antrus metus trunkantį Rusijos puolimą Ukrainoje. Prie Bachmuto abi šalys patyrė didelių nuostolių.

J. Prigožino paskelbtas sąrašas rodo, kad kovotojai bus verbuojami sporto centruose ir kovos menų klubuose. 61 metų prokremliškas verslininkas kelis mėnesius verbavo kalinius, žadėdamas jiems amnestiją grįžus į Rusiją, jei liks gyvi per mūšius Ukrainoje. Tačiau vasario pradžioje jis paskelbė, kad verbavimas kalėjimuose baigtas, galimai spaudžiant Gynybos ministerijai.

Įtampa tarp J. Prigožino ir Gynybos ministerijos tvyro ne vieną mėnesį. J. Prigožinas kelis kartus skelbė apie pergales mūšio lauke, užbėgdamas už akių Rusijos kariuomenei, kritikavo aukščiausią Rusijos karinę vadovybę ir kaltino kariuomenę nesidalinant amunicija su jo samdinių pajėgomis.

Vašingtono ir Briuselio sankcionuotas J. Prigožinas ilgai veikė šešėlyje, tačiau nuo puolimo Ukrainoje pradžios atsidūrė dėmesio centre.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją