„Jam jaučiama pagarba ir netgi baimė, tokia didelė baimė, jog niekas nedrįsta jam prieštarauti; jis stovi nuošalyje, jis izoliuotas, bet visada apie viską gerai informuotas; jį remia didelė visuomenės dalis, jam patarinėja vis siauresnis patikėtinių ratas“, – rašo „The Guardian“.
Vladimiras Putinas
© AFP/Scanpix

„Tokį Vladimiro Putino ir jo vadovavimo stiliaus portretą piešia keletas žmonių, gerai informuotų apie vidinius Kremliaus mechanizmus“, – pastebi žurnalistas Shaunas Walkeris.

Laikraštis tvirtina, kad Rusijoje retas kuris sako valdžiai tiesą. Didžioji Rusijos vyriausybės dalis piktinasi Vakarų reakcija ir pritaria V. Putino veiksmams Ukrainoje.

„Bet tie, kurie šiems veiksmams nepritaria, neturi forumo, kur galėtų garsiai išsakyti savo abejones“, – teigiama straipsnyje.

Elitas, be jokios abejonės, palaiko V. Putiną. Pasak analitiko Jevgenijaus Minčenkos, po neseniai įvykdyto drastiško kadrų pertvarkymo dabar specialiosios tarnybos „ištikimos V. Putinui labiau nei bet kada anksčiau“.

„Tai nereiškia, kad Kremlius vieningas“, – komentuoja laikraštis.

Vienas buvęs Kremliaus darbuotojas, kaip rašo straipsnio autorius, pastebėjo: „Kremliuje daugybė žmonių, kurių požiūriai kardinaliai skiriasi. Pasitaiko, kad tie, kurie pasisako už tai, kad valstybė absoliučiai kontroliuotų ekonomiką, bendradarbiauja viename projekte su liberalais“.

Šaltinis pridūrė, kad V. Putinui „patinka, kai jo pavaldiniai tarpusavyje pešasi; jo nuomone, tai jį stiprina“.

Per pastaruosius mėnesius vienas iš nedaugelio informacijos apie prezidento administraciją šaltinių buvo paslaptingos grupės „Šaltaj-Boltaj“ grupės tinklaraštis, šiuo metu užblokuotas.

„The Guardian“ žurnalistai neseniai susitiko su vienu šios grupės nariu, kuris pasivadino tiesiog „Šaltaj“, – rašo laikraštis.

„Jis sakė, kad grupę sudaro programišiai ir galbūt dalis nepatenkintų valdininkų; grupė turi nemažą nepanaudotos medžiagos archyvą, kurį galbūt ateityje ryšis publikuoti“, – rašo autorius.

Šaltaj pavadino V. Putiną žmogumi „be žmogiškų emocijų“, bet tikru patriotu, įsitikinusiu, kad jo valdžia yra geriausia Rusijai.

„Manau, jis pernelyg ilgai yra valdžioje. Jis tapo izoliuotu. Žemesnio rango valdininkai pešasi tarpusavyje, bet yra pernelyg įsibaiminę, kad nesutiktų su juo. Jis neturi draugų, įprasta žodžio „draugas“ prasme. Galbūt yra žmonių, kurie jam simpatizuoja, bet jis išsiskiria ypatinga paranoja“, – sako Šaltaj.

Iš pokalbių su kitais šaltiniais paaiškėja, kad pastarųjų mėnesių esminiai sprendimai buvo priimami itin siaurame rate ir buvo griežčiausiai įslaptinti.

„Sprendimai, tokie kaip dėl Krymo aneksijos ir dabartinės karinės intervencijos Rytų Ukrainoje, priimami siaurame patarėjų rate, dauguma šių patarėjų anksčiau dirbo specialiosiose tarnybose“, – teigiama straipsnyje.

„Jokių diskusijų, jokių raštų, jokių fokusuotų grupių nebuvo, – sako Šaltaj. – Likus dviem dienoms iki to momento, kai V. Putinas priėmė sprendimą aneksuoti Krymą, beveik niekas iš prezidento administracijos apie tai ničnieko nežinojo“.

Laikraštis toliau rašo: „Ir mažai kas iš tikrųjų žino, kiek toli pažengs karinė Rusijos intervencija Ukrainoje. Iš dalies dėl to, kad to greičiausiai nežino ir pats V. Putinas“.

Pasak apžvalgininkų, V. Putinas nevykdo jokio Sovietų Sąjungos atkūrimo plano, jis tiesiog pasijuto įspraustas į kampą, taigi sprendimai, tokie kaip dėl Krymo aneksijos, buvo priimami paskutinę minutę, net jeigu tokių ketinimų ir būta.

„V. Putinas – konservatorius, – sakė buvęs valdininkas, asmeniškai pažinojęs Rusijos prezidentą. – Dramatiškų sprendimų priėmimas – ne jo stilius“.

Maskvoje nejuntama, kad miestas ruoštųsi karui. Bet „prokremliškasis Valstybės Dūmos deputatas Robertas Šlegelis mano, kad JAV sprendimas bombarduoti Maskvą – tikėtinas variantas netolimoje ateityje“, – rašo laikraštis.

Nevilties jausmas dėl galimo antirusiško Vakarų sąmokslo – ne naujiena, bet dabar jis kaip niekad sustiprėjęs, mano autorius.

„Politika Ukrainos atžvilgiu didžia dalimi nukreipta viena kryptimi – užkirsti kelią Vakarų remiamoms pinklėms, kuriomis siekiama sugriauti Putino valdžią – neleisti jam įvykdyti esminių permainų“, – teigiama straipsnyje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbo imigrantus išnaudojantis vergvaldys – nepažabojamas (21)

Važiuodamas į Vokietiją tolimųjų reisų vairuotojas Aleksandras Šeško tikėjosi užsidirbti,...

Dešimtmečio byla gali pasikartoti: kaip gudrūs žaidimai pakišo vienus ir atrišo rankas kitiems (3)

Nesenoje parlamentinių tyrimų istorijoje yra pavyzdžių, kai teisėsaugos tyrimus dubliuoti sumanę...

Orai: laukia kontrastų savaitė – po žiemos vėl grįš ruduo (19)

Iki savaitės vidurio šalyje numatomi žiemiški orai , kurie pažers aibę iššūkių: vyraus...

Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose

Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir...

JAV žiniasklaida: Kuzminskas susitiko su „Lakers“ klubo atstovais (2)

NBA gerbėjus Lietuvoje iš už Atlanto pasiekė intriguojanti žinia. ESPN reporterio Ohmo...

Nacionalinio vėžio instituto direktorius pataria, kas padės išvengti onkologinių ligų: 12 paprastų žingsnių (180)

Likdamas ištikimas bendrai Europos Sąjungos dvasiai norėčiau pasiūlyti savo idėją Lietuvai...

Laisvadienių kuriozai: jei pasiimsite 3, turėsite 10, ir tai ne vienintelė gera žinia (70)

Šių metų pabaiga pradžiugins netikėta galimybe – jei pasiimsite tris laisvadienius, ilsėtis...

Pergalių seriją pratęsusių „Pacers“ gretose Sabonis vėl buvo tarp rezultatyviausiųjų (2)

Puikią sportinę formą NBA pirmenybėse ir toliau demonstruoja Indianos „Pacers“ (10-8)....

Šis 1937-aisiais nutapytas paveikslas kelia didžiules aistras: ar sugebėsite pastebėti vieną keistenybę? (9)

Vargu, ar šie paveiksle pavaizduoti asmenys atrodytų bent kiek išskirtiniai, jei kartu su visu jį...

Šalia Danės upės gyvenančius žmones pasiekė baugus perspėjimas: nevaldomai kyla vanduo (40)

Klaipėdai naktį iš sekmadienio į pirmadienį išvengus potvynio, vis dar gresia kur rimti...