aA
Pakistano rytinėje Pandžabo provincijoje daugiau kaip 65 žmonės žuvo ir dar dešimtys buvo sužeista per gaisrą keleiviniame traukinyje, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

„Kaip rodo iš įvykio vietos mus pasiekianti informacija, žuvo daugiau kaip 65 žmonės ir per 40 buvo sužeisti“, – naujienų agentūrai AFP sakė Pandžabo sveikatos apsaugos ministrė Yasmin Rashid . Pasak jos sužeistieji yra vežami į vietos ligonines; daugelio jų būklė – kritinė.

Pasak Rahymjar Chano miesto komisaro pavaduotojo Jamilo Ahmedo, gaisras kilo sprogus dujų viryklei, naudotai valgiui gaminti. Per incidentą, įvykusį traukiniui važiuojant netoli Liakuatpuro miesto, ugnis apėmė tris vagonus.

Geležinkelių ministras Rashidas Ahmedas žurnalistams sakė, kad dauguma keleivių žuvo, kai apimti panikos iššoko iš liepsnojančių vagonų.

Televizijos reportaže metėsi iš vagonų besiveržiančios liepsnos ir girdėjosi žmonių klyksmai.

„Siaubinga... tragedija traukinyje, kur sprogo keleivio vežtas dujų balionas“, – per „Twitter“ parašė žmogaus teisių ministrė Shireen Mazari.

Rajono avarinių tarnybų pareigūnas Kaleemas Ullah savo ruožtu pranešė, kad iš 43 sužeistųjų 11 tebėra kritinės būklės.

Pasak J. Ahmedo, prieš sustojant užsiliepsnojusiam traukiniui dalis nukentėjusiųjų iš jo iššoko; daugelis šių žmonių užsimušė.

Gyvi išlikę žmonės pasakojo apie siaubingas scenas, kai vagonus apėmus liepsnoms keleiviai šokinėjo pro langus ir duris.

„Girdėjom, kaip žmonės verkia ir šaukiasi pagalbos, – sakė Chaudhry Shujaat, vos kelios valandos iki tragedijos įlipęs į traukinį su savo žmona ir dviem vaikais. – Galvojau, kad žūsim. Kitas vagonas užsidegė. Jautėmės bejėgiai.“

Gelbėtojai pranešė, kad traukiniui sustoti prireikė 20 minučių.

Ghulam Abbasas – keleivis, su savo žmona ir dviem vaikais įlipęs į traukinį Navabšaho miestelyje, esančiame kaimyninėje Sindo provincijoje – pasakojo, kaip apimti panikos keleiviai šokinėjo iš liepsnojančių vagonų.

„Vėliau sužinojome, kad dauguma jų mirė“, – sakė vyriškis.

Pakistane nepasiturintys keleiviai dažnai pasiima nedideles dujines virykles, nors taisyklės tai draudžia, sakė geležinkelių ministras Rashidas Ahmedas. Perpildytuose traukiniuose saugos reikalavimų dažnai nepaisoma.

Anot R. Ahmedo, sprogus viryklei užsiliepsnojo aliejus, kurį vežėsi musulmonų maldininkai, todėl gaisras greitai suintensyvėjo ir išplito.

Geležinkelių pareigūnas Shabiras Ahmedas pareiškė, jog keleivių kūnai išsibarstė 2 km ilgio geležinkelio ruože.

Netoliese esančių kaimų gyventojai puolė prie traukinio, nešdami kibirus su vandeniu ir kastuvus, norėdami padėti užgesinti gaisrą.

„Tačiau to padaryti buvo neįmanoma“, – apgailestavo J. Ahmedas.

Paryčiais gelbėtojai ir inspektoriai naršė apdegusias nuolaužas, ieškodami gyvų išlikusių žmonių ir padėdami sužeistiesiems. Vietos Pakistano televizijos filmuotoje medžiagoje matyti, kaip įvykio vietoje siaučia didžiulis gaisras, o ugniagesiai bando jį suvaldyti.

Pareigūnai pranešė tebemėginantys atpažinti aukas, todėl aukų ir sužeistųjų sąrašai dar nėra parengti. Pasak jų, buvo išsiųstas dar vienas traukinys, turinti nugabenti gyvus išlikusius žmones į Ravalpindžio miestą.

Pandžabo sveikatos apsaugos ministrė Yasmin Rashid (Jasmin Rašid) patikino žurnalistus, kad medikai teikia geriausią įmanomą pagalbą nukentėjusiesiems ligoninėje Liakuatpuro mieste. Kritinės būklės pacientai buvo nugabenti greitosios pagalbos automobiliais į Multaną – arčiausiai įvykio vietos esantį didmiestį.

Pasak J. Ahmedo, kilus gaisrui traukinys važiavo iš pietinio Karačio uostamiesčio, pietinės Sindo provincijos sostinės, į Ravalpindį.

Gelbėjimo operacijoje taip pat dalyvavo Pakistano kariuomenė. Prezidentas Arifas Alvi ir ministras pirmininkas Imranas Khanas išreiškė liūdesį dėl tragedijos.

I. Khanas taip pat per socialinį tinklą „Twitter“ pareiškė užuojautą aukų artimiesiems, ir išreiškė viltį, kad sužeistieji greitai pasveiks. Be to, vyriausybės vadovas liepė ištirti incidento aplinkybes.

Pakistano geležinkelių būklė dešimtmečius blogėjo dėl korupcijos, neūkiškumo ir investicijų stygiaus, tad traukinių avarijų šalyje pasitaiko neretai.

Kaip ketvirtadienį informavo žiniasklaida, geležinkelių darbuotojai nepranešė, kad į traukinį buvo įlipę keleivių, turėjusių dujinių viryklių.

Pakistano geležinkelių būklė dešimtmečius blogėjo dėl korupcijos, netinkamo valdymo ir investicijų stygiaus, tad traukinių avarijų šalyje pasitaiko neretai.

Liepą tame pačiame rajone mažiausiai 23 žmonės žuvo iš rytinio Lahoro miesto važiavusiam keleiviniam traukiniui įsirėžus į prekinį sąstatą, sustojusį prie pervažos.

Pakistane per gaisrą traukinyje žuvo 46 žmonės
Pakistane per gaisrą traukinyje žuvo 46 žmonės
© AFP / Scanpix
BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.3571

Top naujienos

Vilniuje rasta 100 kg bomba: evakuojami aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“ uždaromas eismas kai kuriose gatvėse (157)

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio...

Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis (122)

„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose...

Politiniu turizmu kaltinamas Narkevičius: nesigilinau į organizacinius niuansus

Vos tris mėnesius pareigas einantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius viešai...

Buvęs aplinkos ministras šokiruotas: jei kalbame, kad išsigims gyvūnai, tai kas bus žmonėms (65)

„Ši problema tikrai nėra vien Alytaus. Nepaprastoji situacija, mano nuomone, turėjo būti...

Gyvai / Misija – sustabdyti Ronaldo – svyla: Portugalija – Lietuva 2:0

Ketvirtadienio vakarą Algarvės stadione vykstančiose atrankos į 2020-ųjų Europos futbolo...

Direktorius darbuotojus nustebino 70 tūkst. dolerių minimaliu metiniu atlyginimu (39)

Danas Price‘as – vadovas, kuris sugeba nustebinti. 35-erių metų kreditinių kortelių apdorojimo...

Venecijoje – nepaprastoji padėtis: užliejęs vanduo viršijo aukščiausią kada nors fiksuotą ribą (20)

Italijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė nepaprastąją padėtį didžiulio potvynio užlietoje...

Žiemelis: kiemo vaikai pasišaipydavo iš mūsų mašinos, todėl uždirbęs pirmuosius pinigus iškart nusipirkau gerą automobilį „Atsakingas požiūris“ su Rimvydu Valatka (22)

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Naujas tyrimas: elektroninės cigaretės – ne mažiau ar net daugiau žalingos už įprastas (24)

Ar elektroninės cigaretės mažiau kenksmingos už įprastas cigaretes iš tabako? Naujo tyrimo...

Prieglauda išgelbėjo ypatingą šuniuką: jo galvoje – papildoma uodega

Prieglaudos darbuotojams teko susidurti su neįprastu gyvūnu: JAV Misūrio valstijoje jie...