Televizijos kanalas „Joj“ paskelbė, kad į R. Fico šovė 71 metų vyras. Jo pavardė neskelbiama. Socialiniuose tinkluose jau pasirodė ir nepatvirtinta informacija, kad tai galėjo būti vienas Slovakijos rašytojas ir opozicinės partijos rėmėjas.

Oficialiai šaulio tapatybė nėra patvirtinta ir jo motyvai kol kas nežinomi.

Slovakijos prezidentė patvirtino, kad užpuolikas yra sulaikytas. Anot jos, pareigūnai „kiek įmanoma greičiau“ pateiks daugiau informacijos.

„Policija sulaikė užpuoliką ir kaip įmanoma greičiau pateiks daugiau informacijos“, – pareiškime cituojama Zuzana Čaputova. Ji pavadino incidentą „išpuoliu prieš demokratiją“.

Skelbiama, kad užpuolikas į R. Fico paleido kelis šūvius, po ko Slovakijos premjeras nugabentas į ligoninę. Ten, pasak pranešimų jam atlikta operacija. Išpuolis prieš Slovakijos premjerą sukrėtė pasaulio lyderius.

Manoma, kad šaudymu įtariamas 71 metų buvęs apsaugininkas

Užpuolikas, kuris, kaip įtariama, keturis ar penkis kartus šovė į Robertą Fico, kai Slovakijos ministras pirmininkas išėjo iš vyriausybės posėdžio, yra 71 metų buvęs apsaugos darbuotojas, skelbia „Sky News“.

Slovakijos naujienų kanalo TA3 reporteris Thomas Verniekas „Sky News“ sakė, kad šis vyras buvo tarp minios žmonių, kurie priėjo prie R. Fico, kai šis išėjo iš kultūros namų Handlovos mieste.

Reporteris sakė, kad įtariamasis kreipėsi į R. Fico vardu Robo – sutrumpinta Roberto versija – prieš paleisdamas kelis šūvius į premjerą.

Policija įtariamąjį prispaudė prie žemės, o ministro pirmininko apsauga nuskubėjo pas R. Fico į jo automobilį.

„Mes žinome, kad užpuolikas yra vyresnysis buvęs apsaugos darbuotojas, bet tai viskas, ką dabar žinome“, – sakė Th. Verniekas.

Jis sakė, kad įtariamojo motyvai kol kas nežinomi, tačiau šį vakarą Slovakijoje planuojamas mitingas, kuriuo bus protestuojama prieš prieštaringai vertinamą šalies radijo ir televizijos tarnybų pertvarką.

Organizatoriai šį protestą atšaukė.

Pasikėsinimu į R. Fico gyvybę įtariamas Slovakijoje žinomas rašytojas

Trečiadienį Slovakijoje buvo pasikėsinta į šalies ministro pirmininko Roberto Fico gyvybę. Pasak vietos žiniasklaidos, 71 metų šaulys gali būti žinomas rašytojas Jurajus Čintula, praneša UNIAN.

Įtariamasis yra liberalios partijos „Pažangioji Slovakija“ aktyvistas ir turėjo oficialiai užregistruotą ginklą, rašo „Aktuality“. Leidinys susisiekė su įtariamojo sūnumi. Sukrėstas vyras patvirtino, kad jo tėvas ginklą turėjo teisėtai.

„Aš neturėjau jokio supratimo, ką sumanė mano tėvas, ką jis planuoja, kodėl tai nutiko“, – sakė jis.

Žurnalistų paklaustas, ar jo tėvas nekenčia R. Fico, įtariamojo sūnus pareiškė: „Pasakysiu taip – ​​jis už jį nebalsavo. Tai viskas, ką galiu pasakyti šiuo klausimu.“

Vyras taip pat neigė gandus, kad jo 71 metų tėvas gali turėti psichikos sutrikimų.

Pažymima, kad įtariamasis yra kelių poezijos rinkinių autorius. 2016 metais jis dirbo privačioje saugos tarnyboje. Tada jis pats nukentėjo nuo užpuoliko viename prekybos centre.

Slovakijos žiniasklaida įvardija šaulį kaip J.Č, tačiau nėra oficialaus patvirtinimo, kad tai Jurajus Čintula.

Robertas Fico buvo pašautas trečiadienį Handlovos mieste, kur vyko išvažiuojamasis Slovakijos vyriausybės posėdis. Pasak žurnalistų, nuaidėjo keli šūviai. Premjeras buvo nuvežtas į ligoninę, įtariamą užpuoliką sulaikė policija.

Handlova yra už maždaug 180 km į šiaurės rytus nuo Slovakijos sostinės Bratislavos.

Gynybos ministras: išpuolis prieš Slovakijos premjerą – „politinis užpuolimas“

Išpuolis prieš Slovakijos premjerą Robertą Fico, kuris trečiadienį buvo keliskart pašautas, yra „politinis užpuolimas“, pareiškė šalies gynybos ministras.

„Įvyko politinis užpuolimas. Tai visiškai aišku, turime į tai reaguoti“, – per spaudos konferenciją ligoninėje Banska Bistricos mieste, į kurią po išpuolio buvo perkeltas R. Fico, žurnalistams sakė Robertas Kalinakas.

Jam antrino vidaus reikalų ministras Matušas Šutajus Eštokas, pareiškęs, kad pasikėsinimas į Slovakijos premjero R. Fico gyvybę buvo „politiškai motyvuotas“.

59-erių R. Fico būklė įvardijama kaip pavojinga gyvybei.

Stengdamasis sulaikyti ašaras, gynybos ministras Robertas Kalinakas taip pat pavadino R. Fico būklę „labai rimta“. R. Kalinakas yra vienas iš R. Fico pavaduotojų partijoje ir vyriausybėje.

Remiantis TV kanalo „TA3“ informacija, užpuolikas esą yra buvęs privačios saugumo tarnybos darbuotojas Jurajus C. Tai kol kas oficialiai nepatvirtinta.

Nepaisant informacijos embargo, transliuotojui pavyko gauti vaizdo įrašą iš ligoninės. Jame įtariamas užpuolikas pareiškė: „Nepritariu vyriausybės politikai.“ Jis kaip konkretų pavyzdį įvardijo vyriausybės planus uždaryti visuomeninį transliuotoją RTVS, prieš kuriuos jau kelias savaites protestuoja tūkstančiai žmonių.

Vidaus reikalų ministras M. Š. Eštokas paskelbė apie stiprinamą politikų ir žurnalistų apsaugą. Tuo pat metu jis paragino žiniasklaidą, politikus iš visų stovyklų ir visuomenę liautis „socialiniuose tinkluose kursčius neapykantą prieš politinius varžovus“.

Trečiadienį numatyta parlamento sesija buvo atidėta neribotam laikui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)