Didžiojo teatro solistas Pavelas Dmitričenka, kuris 2013-aisiais buvo nuteistas šešerius metus kalėti už išpuolio prieš Sergejų Filiną suorganizavimą, buvo paleistas prieš laiką ir jau yra „namuose Maskvoje“, naujienų agentūrai TASS sakė jo advokatas Sergejus Kadyrovas.

Advokatas nenurodė, kada jo klientas, kuris kalėjo kolonijoje centriniame Riazanės regione, buvo paleistas.

„Ačiū visiems, kas rėmėte mane, – savo feisbuko puslapyje parašė P.Dmitričenka. – Tiesa nugalėjo melą.“

S.Filinas liko randuotu veidu ir iš dalies aklas, kai jam, P.Dmitričenkos nurodymu, 2013 metų sausį rūgštimi buvo apipiltas veidas. Tas išpuolis sukrėtė baleto pasaulį.

Sergejus Filinas

S.Filino užpuolikų teismas atskleidė įnirtingą užkulisinę konkurenciją ir stulbinančius įtarimus, kad S.Filinas vaidmenis dalydavo už pinigus ir seksualines paslaugas.

P.Dmitričenka, kuris garsėjo „tamsių“ herojų, tokių kaip Ivanas Rūstusis, vaidmenimis, S.Filino užpuolimą suplanavo todėl, kad pyko dėl jo sprendimų, per teismo procesą 2013 metais sakė teisėjas.

Solistas, pasak teismo, pyko dėl to, kad jo buvusi draugė, perspektyvi solistė Anželina Voroncova, negaudavo pagrindinių vaidmenų.

Didysis teatras pernai paskelbė, kad atsisveikina su S.Filinu, ir spalio mėnesį pakeitė jį Macharu Vazijevu iš „La Scala“.