D.Petraeusas, daug apdovanojimų pelnęs keturių žvaigždučių generolas ir vienas labiausiai gerbiamų savo kartos kariuomenės vadų, padarė kaltės pripažinimo pareiškimą Šiaurės Karolinos teisme, tokiu būdu išvengdamas bylos nagrinėjimo, per kurį jam būtų reikėję atskleisti nepatogių detalių apie savo romaną ir slaptumo taisyklių pažeidimus.

Teisingumo departamentas anksčiau sakė, kad D.Petraeusas prisipažino perdavęs savo meilužei ir biografei Paulai Broadwell (Polai Broudvel) aštuonias „juodąsias knygas“ – savo dienoraščius, kuriuos jis rašė būdamas JAV pajėgų vadu Afganistane.

D.Petraeusas „prisipažino dėl įslaptintos informacijos neteisėto paėmimo ir pasilikimo, taip pat dėl melavimo FTB (Federaliniam tyrimų biurui) ir CŽV apie įslaptintos medžiagos laikymą ir tvarkymą“, – sakoma federalinės prokurorės pareigas laikinai einančios Jill Westmoreland Rose  pranešime, paskelbtame patvirtinus nutartį.

„Petraeusui skirtas dvejų metų lygtinis laikotarpis, taip pat nurodyta sumokėti 100 tūkst. dolerių baudą“, – pridūrė ji.

Buvo tikimasi, kad generolas pripažins savo kaltę po to, kai pasirašys susitarimą su prokurorais.

Minėti dienoraščiai – 13x20 cm formato užrašų knygelės – suteikė medžiagos P.Broadwell knygai „Viskas įskaičiuota: generolo Deivido Petreuso pamokos“ (All In: The Education of General David Petraeus).

Tuose dienoraščiuose esama informacijos apie pajėgų vado darbotvarkę, konfidencialių užrašų, įvardijami su priedanga dirbantys pareigūnai, pateikiama detalių apie JAV žvalgybos gebėjimus, slaptų kodų, pastabų apie JAV nacionalinio saugumo tarybos posėdžius ir susitikimus su prezidentu Baracku Obama, sakoma teismo dokumentuose.

Juodosiose knygelėse esama „itin slaptos“ ir su nacionaline gynyba susijusios informacijos, pridūrė teismas.

Oficialus Gynybos departamento istorikas surinko įslaptintus dokumentus, kuriuos D.Petraeusas buvo sukaupęs tarnaudamas kariuomenėje, bet generolas niekada jam neperdavė minėtų dienoraščių, nors privalėjo tai padaryti.

Viename pokalbyje, kurį įrašė P.Broadwell, D.Petraeusas minėjo, kad laikė tuos dienoraščius savo daiktamaišyje.