aA
Ukrainą drebina aukštų pareigūnų atleidimų banga. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį patenkino savo kanceliarijos vadovo pavaduotojo Kyrylo Tymošenkos prašymą atleisti jį iš pareigų. Šis pasiprašė atleidžiamas po kritikos.
Kyrylas Tymošenka
Kyrylas Tymošenka
© Zuma Press / Scanpix

K. Tymošenka antradienį žinių kanale „Telegram“ padėkojo V. Zelenskiui už pasitikėjimą ir galimybę dirbti šaliai karo metu.

K. Tymošenko sulaukė kritikos už tai, kad važinėjo JAV visureigiu, kurį automobilių koncernas „General Motors“ skyrė Ukrainai žmonių iš kovos zonų gelbėjimui ir humanitarinėms misijoms. Pareigūnas tikino, kad jo kelionės šiuo automobiliu buvo tarnybinės.

K. Tymošenko, anot ukrainiečių žiniasklaidos, buvo kritikuojamas ir už tai, kad regionuose peržengė savo, kai prezidento administracijos pareigūno, įgaliojimus ir užsiėmė politine veikla.

Ukrainos politinę vadovybę krečiant korupcijos skandalui, iš pareigų pasitraukė ir gynybos ministro pavaduotojas Viačeslavas Šapovalovas ir generalinio prokuroro pavaduotojas Oleksijus Symonenka, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

Kaip teigiama, V. Šapovalovas iš posto pasitraukė pats, o O. Symonenka esą buvo atleistas, tačiau taip pat „savo paties noru“. Anot pranešimo, V. Šapovalovas, kuris iki šiol buvo atsakingas už kariuomenės aprūpinimą maistu ir įranga, pareigas paliko dėl „žiniasklaidos kaltinimų“ korupcija. Tuo metu tiksli O. Symonenkos atleidimo priežastis kol kas lieka neaiški.

Prieš kelias dienas žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kuriuose gynybos ministerija buvo apkaltinta sudariusi sutartį dėl maisto produktų įsigijimo kelis kartus didesnėmis nei įprastinės kainomis.

Negana to, dėl galimo šešiaženklio kyšio paėmimo neseniai buvo sulaikytas savivaldybių, teritorijų ir infrastruktūros plėtros viceministras Vasylis Losynskis.

Pastaruoju metu prieš šalies pareigūnus pasipylus panašaus tipo kaltinimams, prezidentas V. Zelenskis pirmadienį pažadėjo griežtą reakciją. Veikiausiai kalbėdamas apie anksčiau šalį dažnai kamavusius korupcijos skandalus, prezidentas patikino, kad „daugiau nebebus taip, kaip buvo praeityje“.

Antradienį taip pat pranešta, kad iš pareigų atleisti penkių sričių – Dnipropetrovsko, Zaporižios, Kyjivo, Sumų ir Chersono – gubernatoriai.

Apie tai pranešė „The Guardian“, remdamasis Ukrainos valstybiniu transliuotoju „Suspilne“.

Iš postų taip pat traukiasi du savivaldybių, teritorijų ir infrastruktūros plėtros ministro pavaduotojai.

Europos Komisija (EK) pasveikino naujausią Ukrainos tyrimą dėl pastaruoju metu daugybei šalies valdžios pareigūnų pareikštų įtarimų korupcija, tačiau pabrėžė, kad ateityje Kyjivas „turės padaryti didesnę pažangą“.

Nors EK atstovė konkrečiai neužsiminė apie Ukrainoje šiuo metu besiritančią aukštų pareigūnų atleidimų bangą, ji nurodė, kad kovos su korupcija priemonės yra svarbi sąlyga finansinei paramai gauti, taip pat kelyje narystės Europos Sąjungoje (ES) link.

Atstovė pridūrė, kad Komisija šiuo metu palaiko glaudų ryšį su Kyjivu, norėdama užtikrinti, kad šaliai siunčiamos lėšos būtų tinkamai naudojamos.

Nepaisant naujausių įvykių ir kritiškos Europos Audito Rūmų ataskaitos apie korupciją Ukrainoje, EK stojo ginti ligšiolinės Kyjivo pažangos kovoje su šešėliu.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(94 žmonės įvertino)
4.5426

Top naujienos

Generalinė prokurorė dėl Bartoševičiaus kreipėsi ne tik raštu: tą penktadienį turėjau susitikimą (1)

Trečiadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad buvusiam Seimo nariui Kristijonui...

Tomas Janonis

Valstybė nesismulkina: išrinktieji už poilsį Neringoje moka juokingas sumas (12)

Valstybinės įstaigos Kuršių nerijoje valdo daugybę nekilnojamojo turto objektų. Ir toli gražu...

Seime – skubus planas šaukti neeilinę sesiją: įtaria informacijos nutekinimą Bartoševičiui papildyta (19)

Kylant abejonių dėl seksualiniu smurtu prieš vaikus įtariamo buvusio parlamentaro Kristijono...

Rusija rengiasi maksimaliai eskalacijai: neatmetamas labai rimtas scenarijus

Geros žinios Ukrainai. Pranešama, kad į naują Jungtinių Amerikos Valstijų karinės pagalbos...

Kišenėms tuštėjant, lietuviai sparnų kelti į užsienį neskuba: yra suma, be kurios nė krust

Pastaruoju metu didėjus kainoms, o paskolų palūkanoms vis dar kylant, lietuviai kol kas labai...

Roma Macijauskaitė

Sparčiai populiarėjantis juodasis česnakas – naujasis jaunystės eliksyras? Mokslų daktarė pasakė, ko iš jo galima tikėtis

Ar teko ragauti juodojo česnako ? Pasak šeimyniniam verslui vadovaujančios Dovilės...

„Žalgirio“ rūbinėje – kapitono kritika Brazdeikiui: tai jam bus pamoka ateičiai pastabas priėmė (1)

Daugiau nei pusę „Žalgirio“ taškų Stambule, kovoje su „Anadolu Efes“ pelnę Ignas...

Karas Ukrainoje. Prieš planuojamą didelį puolimą – nauja Putino taktika okupantai smogė į gyvenamąjį pastatą Kramatorsko centre

Rusija stengiasi išblaškyti Ukrainos karius, išskaidyti jų pajėgas, kad dar geriau...