Didelė Rytų Ukrainos dalis sekmadienį liko be elektros, prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Maskvą tyčinėmis atakomis po Kyjivo pasiekų stulbinamų laimėjimų mūšio lauke.

„Sunaikindami visą svarbiausią infrastruktūrą jie siekia mus sušaldyti dar prieš žiemos sezonui prasidedant“, – sakė Hanna Hopko, vadovaujanti Tarptautiniam Ukrainos pergalės centrui, vienijančiam piliečių visuomenės organizacijas. Buvusi Ukrainos parlamento užsienio reikalų komiteto vadovė pažymėjo, kad elektros tiekimas buvo nutrauktas rugsėjo 11 d., ir pakartojo Kyjivo raginimus paskelbti Rusiją terorizmą remiančia valstybe. JAV prezidentas Joe Bidenas tam nepritaria.

Sekmadienį Kyjivas taip pat pranešė, kad išjungtas šeštasis ir paskutinis Rusijos okupuotos Zaporižios atominės elektrinės, tiekusios ketvirtadalį Ukrainos elektros energijos, reaktorius. Pasak Naujosios Europos centro ekspertų grupės direktorės Alionos Getmančiuk, tikslas yra „priversti Europos valstybes dar labiau kentėti“ sulaukiant pabėgėlių srauto ir priversti Vakarus spausti Ukrainą derybomis siekti susitarimo.

„Putinas iš tikrųjų mano, kad nei Ukraina, nei Europa neišgyvens šios žiemos. To jis tikrai tikisi ir būtent su tuo susiję jo grasinimai“, – sakė ji. Rusija mano galinti atsitraukti ir pavasarį grįžti dar pranašesnė, „todėl nuolat kartojame, kaip svarbu būti pasirengusiems atgauti kuo daugiau mūsų teritorijų, kol neatėjo žiema“, pridūrė A. Getmančiuk.

Praėjusią savaitę Kyjive viešėjęs valstybės sekretorius Antony Blinkenas pristatė naują karinio finansavimo paketą, JAV įnašas nuo Rusijos įsiveržimo vasario mėnesį padidėjo iki 15,2 mlrd. JAV dolerių. Tačiau Jungtinės Valstijos vengia suteikti kai kuriuos ginklus iš Ukrainos pageidavimų sąrašo, įskaitant ilgesnio nuotolio raketas. Padėkojusi už paramą H. Hopko sakė, kad to, kas pasiūlyta iš pradžių, nepakanka Ukrainai „kovoti su antra pagal dydį kariuomene pasaulyje“.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją