Maskvos patriarchato Ortodoksų Bažnyčia Ukrainos centriniame Zaporožės mieste atsisakė laidoti Naujųjų metų išvakarėse žuvusį vaiką, kuris buvo krikštytas Kijevo Patriarchato Ortodoksų Bažnyčioje.

Pasak vietos žiniasklaidos, žodžių karą tarp dviejų konkuruojančių Ukrainos ortodoksų atšakų sukėlė incidentas, per kurį netekties sugniuždytas vaikelio tėvas pakėlė ranką prieš laidotuvių apeigas atsakiusį atlikti dvasininką.

Dalis Ukrainos krikščionių ortodoksų priklauso 1991 metais po Sovietų sąjungos žlugimo atskilusiam Kijevo Patriarchatui, o kita dalis – Maskvos ir Visos Rusijos Patriarchatui.

Prie šių dviejų ortodoksų atšakų nesantaikos dar prisideda beveik ketverius metus trunkantis karas tarp Rusijos ir Kijevo palaikomų pajėgų rytinėje Ukrainoje, per kurį jau žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Maskvos ortodoksų yra daugiau ir jų bendruomenė dominuoja Zaporožėje – daugiau nei 700 tūkst. gyventojų turinčiame pramonės centre.

Muštynės bažnyčioje

Berniuko, kuris žuvo tėvo išvestas į lauką, šeima priklauso Kijevo Patriarchatui.

Pasak mažylio tėvo Romano Poliščuko, Maskvos ortodoksų dvasininkas, į kurį kreipėsi šeima, sakė negalintis palaidoti jų kūdikio.

„Dvasininkas sakė, kad mūsų vaikas buvo nekrikštytas, nes mūsų bažnyčia yra netikra“, – sakė R. Poliščukas naujienų portalui „Forpost“.

„Mano žmona pravirko ir puolė prieš jį ant kelių, bet tai nepadėjo“, – pasakojo jis.

Savo ruožtu dvasininkas Jevgenas Molčanovas sakė, kad vaiko tėvas jam smogė, bažnyčioje kilo mažos muštynės, o tada šeima buvo išprašyta iš Dievo namų.

Vėliau tėvai savo vaiko kūną atvežė į bažnyčią, kurioje šis buvo pakrikštytas ir kurioje buvo atliktos laidojimo apeigos.

Dvasininkas J. Molčanovas sakė negalėjęs pasielgti kitaip, nes tokios esą yra tikėjimo taisyklės.

„Man labai gaila. Aš užjaučiu tuos žmones, – sakė jis „Forepost“. – Tačiau yra tam tikros ribos, kurių peržengti negaliu. Kijevo patriarchato krikštytas vaikas lieka nekrikštas“.

„Ir pati Kijevo Bažnyčia yra apgaulė“, – tikino dvasininkas.

Pasak Kijevo patriarchato atstovo, anksčiau tokių incidentų pasitaikydavo ir jie tik didino Ukrainos tikinčiųjų nusivylimą.

„Nėra jokio oficialaus Maskvos Patriarchato dokumento, kuriame sakoma, kad taip turi būti, – parašė Jevstratijus Zorja socialiniame tinkle „Facebook“. – Visa tai yra grynai sutartinis dalykas, pagrįstas kažkokiais žodiniais įsakymais, kurie paskelbti slaptų „kanonų“ pavidalu“.