aA
Rusija galėtų pasiųsti į Ukrainą apie 94,3 tūkst. karių, jeigu Kijevo konfliktas su prorusiškais separatistais Donbase būtų eskaluojamas, penktadienį nurodė ukrainiečių gynybos ministras Oleksijus Rezikovas.

„Dabar aplink Ukrainą ir laikinai okupuotame Krymą laikoma nuolat parengta 41 bataliono taktinė grupė, iš kurių 33 laikomos nuolat, aštuonios – į Krymą perkeltos papildomai. Bendras karių Rusijos teritorijoje ir laikinai okupuotose [Ukrainos] teritorijose, kurie galėtų būti pasitelkti eskalavimui, skaičius šiuo metu vertinamas 94,3 tūkst. žmonių“, – penktadienį įstatymų leidėjams Aukščiausioje Radoje sakė O. Reznikovas.

Ministro duomenimis, labiausiai tikėtina, kad netoli Ukrainos sienų sutelktų Rusijos pajėgų visiška kovinė parengtis bus pasiekta iki sausio pabaigos, todėl tuo metu galima konflikto eskalacija.

„Mūsų žvalgyba analizuoja visus scenarijus, įskaitant pačius blogiausius. Ji pažymi, kad didelio masto eskalavimo iš Rusijos pusės tikimybė išlieka. Pabrėžiu – eskalavimas išlieka tikėtinas, bet ne privalomas scenarijus, o mūsų uždavinys – jo išvengti“, – pabrėžė O. Reznikovas.

Jis pridūrė, kad Ukraina privalo kartu su savo partnerėmis užtikrinti, jog bet kokio galimo eskalavimo kaina Rusijai taptų nepriimtina.

„Ukraina labiausiai suinteresuota politiniu ir diplomatiniu sureguliavimu. Jokių jėgos provokacijų iš mūsų pusės negali būti iš principo. Tuo pat metu agresorės taikinimo galimybė nenagrinėjama. Prireikus Ukraina duos atkirtį“, – sakė O. Reznikovas.

Ministras atkreipė dėmesį, kad Rusijoje prasidėjo kariuomenės žiemos mokymų sezonas.

Oleksijus Rezikovas
Oleksijus Rezikovas
© Reuters / Scanpix

„Priešininkas jau pradėjo mokymus netoli Ukrainos, aktyvavo savo žvalgybą, tikrina ryšius ir vykdo maskavimo operacijas. Praeitą savaitę daliniai Briansko ir Smolensko srityse buvo sustiprinti tankais ir [kita] šarvuotąja technika“, – kalbėjo jis.

Pasak O. Reznikovo, dviem Rusijos Baltijos jūros laivyno didiesiems desanto laivams atplaukus į Viduržemio ir Juodąją jūrą jų bendras skaičius regione padidės iki devynių.

„Kartu su kateriais tai leis priešininkui vienu metu perkelti iki 3 tūkst. karių ir iki 250 šarvuotosios karinės technikos vienetų. Tai byloja apie išliekančią didelę įtampą Azovo ir Juodosios jūros regione“, – aiškino ministras.

O. Reznikovas atkreipė dėmesį, kad Rusija jau ėmėsi prieš Ukrainą kai kurių „nekarinių“ priemonių, įskaitant informacines, ekonomines ir energetines, tokiu būdu siekiant „išprovokuoti vidinę destabilizaciją, silpninsiančią mūsų gynybą“.

Ministras sakė, kad Maskva gali iš Baltarusijos teritorijos organizuoti „hibridinę ataką pasitelkdama migrantus“, bet Ukrainos kariuomenė tokiu atveju prisidėtų ją atremiant.

Ukraina: prie sienos – 94 tūkst. Rusijos karių, įvykdytas faktinis Baltarusijos anšliusas

„Po faktinio Baltarusijos anšliuso įgijome daugiau kaip tūkstantį kilometrų sienos, kurią reikia ginti, ypač žiemą. Suprantame šias grėsmes ir joms ruošiamės“, – teigė jis.

Rusija ir Ukraina tebėra įsitraukusios į įtemptą konfrontaciją nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistų sukilimą Donbase, Ukrainos rytiniame pramonės regione. Šis konfliktas pareikalavo jau daugiau nei 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Kijevo sąjungininkai Vakaruose pastarosiomis savaitėmis skambina pavojaus varpais dėl naujo Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienų ir galimos invazijos.

Šią savaitę Maskva apsikeitė naujais kaltinimais ir grasinimais su Kijevu, Jungtinėmis Valstijomis ir jų NATO sąjungininkėmis. Vakarai savo ruožtu pagrasino paskelbti Kremliui griežčiausias sankcijas, jeigu jis pradės invaziją į Ukrainą.

Rusija, reaguodama į naują JAV ir Europos paramą Ukrainos kariuomenei, griežtai perspėjo, kad bet koks NATO karių ir ginklų buvimas Ukrainos teritorijoje būtų „raudonoji linija“.

Kremlius taip pat reiškia susirūpinimą, kad Kijevas gali pamėginti jėga susigrąžinti šalies rytinės dalies kontrolę.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(191 žmogus įvertino)
3.7120

Top naujienos

Laidoje išgirdusi, kas šnekama apie Nausėdą, žiūrovė apstulbo: pati ten buvau ir tai – melas LRT pripažino suklydę (261)

Po sausio 13-osios minėjimo pasigirdo kalbos apie jame dalyvavusių žmonių etiketą. Kai kurie vėl...

Nauja tvarka gyventojus gena į vaistines: vienos rūšies prekė – ypač paklausi (10)

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus, kad nuo šio pirmadienio, sausio 17 dienos,...

Didelė avarija A1 kelyje: pranešama apie apsunkintą eismą, susidarė didelės spūstys (3)

Pirmadienį A1 kelyje įvyko didelė avarija . Policija praneša apie apsunkintą eismą.

Pandemijos lūžio galime sulaukti jau šiais metais: nauja problema – nežinomos pasekmės persirgusiems kovidu dar gali laukti blogiausias scenarijus (103)

Siekiant apsaugoti svarbiausias valstybei funkcijas atliekančius sektorius, Lietuvoje nuo pirmadienio...

Vėjas siaubia Lietuvą: laužo medžius, kelia biotualetus ir stendus, 20 tūkst. vartotojų – be elektros (7)

Stiprus vėjas pirmadienį laužė medžius, vartė biotualetus ir be elektros paliko apie 20 tūkst....

„Žalgirio“ nebebijo ne tik Šeškus: tokio lygio komanda neturėtų sau leisti kankintis LKL

LKL debiutantė Jonavos „Cbet“ ekipa antrą kartą šį sezoną metė rimtą iššūkį...

Į prezidentą kreipėsi Drobiazko ir Vanagas: jie pataikė visus tritaškius, įmetė visas baudas ir nepaslydo (30)

Legendinė šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas atviru laišku kreipiasi...

D+Eugenija Grižibauskienė

Verslininkė Matulevičienė – apie dovanų prenumeratą, ten slypinčias žinutes ir tūkstantinius užsakymus

Šventės praėjo, darbai nesibaigia – taip būtų galima pasakyti apie „ Skani tradicija “...

Latvijoje siaučiant galingai stichijai, neramu ir Lietuvoje: sulauksime dar vienos pavojingo vėjo bangos (16)

Pranešama, kad šiandien daugumoje Latvijos dalių vidutinio stiprumo ar stipraus vėjo gūsiai...