aA
Ukrainos vyriausybė ketvirtadienį nurodė nutraukti pasiruošimą istorinės prekybos ir politikos sutarties pasirašymui su Europos Sąjunga per šį mėnesį vyksiantį viršūnių susitikimą Vilniuje.
© Reuters/Scanpix

Vyriausybės interneto svetainėje paskelbtas dokumentas nurodo „nutraukti Ukrainos ir Europos Sąjungos Asociacijos sutarties ruošimo procesą“.

Taip pat pažymima, kad toks sprendimas priimtas „nacionalinio saugumo naudai“.

Užsienio reikalų ministerijai ir visoms ekonomikos bei politikos ministerijoms Ukrainos vyriausybė nurodė atnaujinti „aktyvų dialogą dėl prekybos ir ekonomikos ryšių atnaujinimo su Rusija ir kitomis Muitų sąjungos bei NVS valstybėmis“, sakoma ministrų kabineto nutartyje, kurią pasirašė premjeras Mykola Azarovas.

Galutinai užkirsdama kelią Ukrainai pasirašyti šią sutartį kitą savaitę Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime, vyriausybė pasiūlė sukurti trišalę Ukrainos, Europos Sąjungos ir Rusijos prekybos komisiją, kad būtų išnagrinėtas „kompleksas klausimų, skirtų prarastų gamybos apimčių ir prekybos bei ekonomikos santykių atkūrimui“.

Pasak Ukrainos vicepremjero Jurijaus Boikos, pasirengimas Asociacijos sutarties pasirašymui vėl būsiąs atnaujintas, kai bus rastas būdas, kaip iš Europos rinkos kompensuoti pramonės gamybos smukimą ir pagerinti santykius su NVS. Anot jo, jeigu tokio kompensavimo nebus „rimtai nukentės Ukrainos ekonomika“.

V. Janukovyčius: Ukraina išliks „kelyje į ES integraciją“

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ketvirtadienį pažadėjo, kad jo šalis toliau sieks narystės Europos Sąjungoje, nors Kijevas nutraukė pasiruošimą istorinės prekybos sutarties su Europa pasirašymui.

Ukraina „toliau dirbs šiame kelyje, kelyje į ES integraciją“, sakė V.Janukovyčius Austrijoje, kurio žodžius vertė vertėjas.

Šis pareiškimas nuskambėjo po to, kai Ukrainos vyriausybė paskelbė dekretą, nurodantį „nutraukti Ukrainos ir Europos Sąjungos Asociacijos sutarties ruošimo procesą“.

Asociacijos sutarties pasirašymas buvo laikomas pirmu žingsniu į Europos Sąjungos narystę. Tačiau Bendrija pareikalavo mainais į šį susitarimą išlaisvinti kalinčią opozicijos lyderę Juliją Tymošenko.

Kiek anksčiau ketvirtadienį Ukrainos parlamentas nepritarė sutarčių projektams, kurie būtų išlaisvinę vieną 2004 metų Oranžinės revoliucijos lyderių J.Tymošenką.

„Žinoma, šiame kelyje yra sunkumų“, – sakė V.Janukovyčius žurnalistams po susitikimo su Austrijos kolega Heinzu Fischeriu.

„Turime išnagrinėti šias problemas ir pažiūrėti, ar jos yra išsprendžiamos arba išvengiamos“, – pridūrė prezidentas tikindamas, kad Ukrainos parlamentas ketvirtadienį priėmė keletą kitų įstatymų projektų, kad atitiktų ES keliamus kriterijus.

Paklaustas, kodėl nuo nugaros skausmų kenčianti J.Tymošenko, kuriai siūlomas gydymas Vokietijoje, negali būti paleista į laisvę, V.Janukovyčius pareiškė, kad tokį sprendimą turi priimti teismai.

„Galutinai atsakyti į šį klausimą šiandien yra neįmanoma“, – pridūrė jis, pažymėdamas, kad požiūris į J.Tymošenko Ukrainos parlamente ir užsienyje labai skiriasi.

„Turime laikytis įstatymų. Mes gerbiame įstatymus ir konstituciją. Ponios Tymošenko paleidimas yra labai kontroversiškas ir prieštaringas“, – pridūrė jis.

Opozicija: tai pagrindas pareikšti nepasitikėjimą

Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus negebėjimas pasirašyti svarbią prekybos ir bendradarbiavimo su Europos Sąjunga sutartį, yra pagrindas reikšti nepasitikėjimą, sakė ketvirtadienį opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas.

Vyriausybei paskelbus apie pasirengimų sutarties su ES pasirašymui stabdymą ir dialogą su Rusija atnaujinimą, ilgai nelaukęs A.Jaceniukas pabrėžė – jeigu V.Janukovyčius atsisako dabar pasirašyti sutartį su ES bloku, tai yra „tėvynės išdavystė ir pagrindas impičmentui“.

Ministras pirmininkas Mykola Azarovas privalo dabar atsistatydinti, pridūrė jis.

V. Putinas sutiktų su trišalėmis derybomis

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva sutinka dalyvauti trišalėse derybose su Ukraina ir Europos Sąjunga, kaip siūlo Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

„Mes – už. Bet tik iki sprendimo priėmimo (Asociacijos sutarties su ES pasirašymo)“, – sakė V.Putinas.

Jis taip pat nurodė, kad Rusija nėra prieš Ukrainos siekį tapti asocijuota Europos Sąjungos nare; tačiau, jeigu Kijevas stotų į NATO, tuomet Maskva pasisakytų prieš.

„Mes nesame prieš suverenų Ukrainos pasirinkimą, kad ir koks jis būtų. Mes kalbame apie visai ką kita. Štai, jeigu mums pasakytų, kad Ukraina stoja į NATO, tai mes tuomet būtume realiai prieš“, – sakė V.Putinas ketvirtadienį per Rusijos literatų bendrijos posėdį.

Jis paaiškino, kad karinio bloko infrastruktūros priartėjimas prie Rusijos sienų reiškia tam tikra pavojų šiai šaliai.

„Ekonominiai susivienijimai nekelia jokio pavojaus valstybės gynybos galios požiūriu. Yra kitokių grėsmių“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

V.Putinas priminė, kad Rusija ir Ukraina yra atviroje rinkoje, kurioje galioja nuliniai eksporto ir importo tarifai; tačiau jeigu Kijevas „atvers vartus“ į Europos Sąjungą ir toms pačioms prekių grupėms įves nulinius tarifus, tada Rusija nebegalės palaikyti ankstesnės tvarkos.

„Mes vedėme derybas su PPO 17 metų, derėjomės dėl kiekvienos pozicijos, o dabar mums tiesiog sako: „Jūsų vartai į Ukrainą atverti, o dabar Ukraina atvers šiuos vartus į Europą“ (ES)“, – nurodė prezidentas ir pabrėžė, kad Rusija privalo ginti savo ekonomiką ir tik tokia yra jos pozicija.

Kaltinimai Rusijai, kad ši šiuo klausimu laikosi „agresyvios politikos“, pasak jo, yra „nesąžiningas požiūris į mūsų pozicijos vertinimą“.

ES komisaras grįžta į Ukrainą

Europos Komisijos narys Stefanas Fuele ketvirtadienį grįžta į Ukrainą, siekdamas išgelbėti svarbų Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimą, kurio pasirašymą komplikuoja nesutarimai dėl kalinamos buvusios premjerės Julijos Tymošenko likimo.

Likus savaitei iki numatyto Asociacijos sutarties pasirašymo, ketvirtadienio vakarą S.Fuele turėtų atvykti į Kijevą penktadienio deryboms su šalies valdžios ir opozicijos pareigūnais bei pilietinės visuomenės atstovais, pranešė jo atstovas Peteris Stano.

Ši ES plėtros komisaro kelionė į Ukrainą bus antra šią savaitę, ankstesnė jo trijų dienų misija baigėsi trečiadienį.

Apie dar vieną S.Fuele kelionę pranešta po to, kai Ukrainos parlamentas sudavė galbūt lemiamą smūgį istorinės ES ir Ukrainos sutarties pasirašymui, atmetęs visus šešis įstatymų projektus, kurie būtų leidę kalinamai ekspremjerei Julijau Tymošenko išvykti gydytis į užsienį.

S.Fuele atstovas atsisakė kalbėti apie Rados atsisakymą priimti įstatymų projektą, kuris leistų J.Tymošenko tęsti gydymą Vokietijoje.

Pasak jo, ES narės laukia galutinės ataskaitos iš dviejų Europos Parlamento pasiuntinių – Pato Coxo ir Aleksandro Kwasniewskio, kurie 26 kartus lankėsi Ukrainoje, ruošdami ataskaitą apie „selektyvinio teisingumo“ atvejus.

Jų ataskaita „bus lemiama“, priimant sprendimą, ar 28 Bendrijos narių reikalavimai yra „pakankamai patenkinti, kad būtų pasirašyta Asociacijos sutartis“ lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime, sakė P.Stano.

Ukraina nutraukia pasiruošimą sutarties su ES pasirašymui
L. Linkevičius abejoja trišalių ES, Rusijos ir Ukrainos derybų perspektyvaLietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako sunkiai įsivaizduojantis trišales Europos Sąjungos (ES), Rusijos ir Ukrainos derybas, kurias pasiūlė Kijevas, atmetęs galimybę kitą savaitę Vilniuje pasirašyti laisvos prekybos sutartį su ES.ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos ministras taip pat perspėjo, kad dabar atsisakiusi sutarties Ukraina ją gali prarasti visam laikui."Nebuvo tokio precedento praeityje, ir tikiuosi ateityje nebus, kad kokios nors šalies asociacijos procesą derintume su trečia šalimi (...). Nelabai įsivaizduoju tokio trišalio formato", - BNS ketvirtadienio vakarą sakė ministras.L.Linkevičius sakė asmeniškai apgailestaujantis dėl Ukrainos vyriausybės pareiškimo apie nutraukiamą pasirengimą istorinės asociacijos sutarties pasirašymui, kuris buvo planuotas kitą savaitę per viršūnių susitikimą Vilniuje."Toks pasirinkimas nedžiugina, nes tebemanau, kad Ukraina priklauso Europai ne tik geografiškai, bet ir kitomis prasmėmis. Mes gerbsime bet kurį sprendimą. Tik svarbu pažymėti, kad kalbant, jog galima galbūt atidėti vėlesniam laikui, tai tas vėlesnis laikas gali būti ir niekada", - BNS sakė L.Linkevičius.Ministras pabrėžė manantis, kad ES ir jai šį pusmetį pirmininkaujanti Lietuva padarė viską, ką galėjo, o sprendimai lieka Ukrainos valdžios rankose.
ES pasiuntinys: ES ir Ukrainos sutartis nebus pasirašyta kitą savaitęEuropos Sąjungos pasiuntinys Aleksandras Kwasniewski (Aleksandras Kvasnevskis) ketvirtadienį pareiškė, kad ilgai laukta ES ir Ukrainos sutartis, kuri būtų tapusi pirmuoju Kijevo žingsniu siekiant narystės Bendrijoje, nebus pasirašyta kitą savaitę įvyksiančiame viršūnių susitikime.„Susitarimas nebus pasirašytas Vilniuje“, – sakė buvęs Lenkijos prezidentas naujienų agentūrai PAP Ukrainos sostinėje Kijeve, praėjus kelioms valandoms po to, kai Ukraina paskelbė nutraukianti pasiruošimą šiai sutarčiai.„Mūsų misija baigta, – sakė jis. – Gaila, kad ji nepasibaigė sutarties pasirašymu (...). Toks yra Ukrainos sprendimas, ne Europos “, – patikino A.Kwasniewskis.Ukrainos vyriausybė anksčiau ketvirtadienį nurodė nutraukti pasiruošimą prekybos ir politikos sutarties pasirašymui su Europos Sąjunga per kitą savaitę vyksiantį viršūnių susitikimą Vilniuje. Iš esmės tai reiškia prarastą istorinę galimybę pasirašyti tokią sutartį artimiausioje ateityje.Ši Ukrainos vyriausybės nutartis, kurią pasirašė premjeras Mykola Azarovas,buvo paskelbta po Ukrainos parlamento atsisakymo paleisti kalinamą ekspremjerę Juliją Tymošenko, kad ji galėtų gydytis užsienyje; šito ES lyderiai kėlė Ukrainai kaip svarbią Asociacijos sutarties pasirašymo sąlygą.Šios sutarties pasirašymas Vilniuje reikštų, kad Ukraina nusisuka nuo Maskvos, kuri vis perspėja, jog Ukraina dėl to turės sunkumų prekyboje su Muitų sąjungos šalimis.Ukrainos opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas tuo tarpu pareiškė, kad prezidento Viktoro Janukovyčiaus negebėjimas pasirašyti svarbią prekybos ir bendradarbiavimo su Europos Sąjunga sutartį, yra pagrindas reikšti nepasitikėjimą.Europos Sąjungos plėtros komisaras Stefanas Fuele (Stefanas Fiulė) staiga paskelbė atšaukiąs savo kelionę į Kijevą. Tačiau jis paskambino Ukrainos opozicijos lyderiams, kad užtikrintų, jog ES tebesilaiko savo įsipareigojimų Ukrainos žmonėms, ir pažadėjo surengti susitikimą su jais kitą savaitę Vilniuje.
Rusija sveikina Ukrainos ketinimus plėtoti prekybinius santykius su NVSRusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis sveikina Kijevo troškimą pagerinti prekybinius ryšius su Maskva, neslėpdamas pasitenkinimo Ukrainos vyriausybės sprendimu nutraukti pasiruošimą istorinei prekybos sutarčiai su Europos Sąjunga.„Mes sveikiname troškimą gerinti ir plėtoti prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą“, - sakė V.Putino atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams.Ukrainą jis pavadino „artima partnere“ ir pareiškė, kad Rusija gerbs bet kokį sprendimą, kurį ji priims dėl ES Asociacijos sutarties.„Kalbant apie Ukrainos vadovybės sprendimą dėl Asociacijos (sutarties ruošimo) sustabdymo, tai yra išskirtinai vidinis suverenus šios šalies sprendimas, ir mes neturime teisės jį komentuoti“, - pridūrė D.Peskovas.Jis priminė, kad anksčiau V.Putinas ne kartą sakė, kad Rusija gerbs bet kokį Ukrainos priimtą sprendimą, nes tai yra Kijevo vidaus reikalas.Anksčiau Rusijos prezidentas pareiškė, kad Maskva sutinka dalyvauti trišalėse derybose su Ukraina ir Europos Sąjunga, kaip siūlo Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.„Mes – už. Bet tik iki sprendimo priėmimo (Asociacijos sutarties su ES pasirašymo)“, – sakė V.Putinas.Jis taip pat nurodė, kad Rusija nėra prieš Ukrainos siekį tapti asocijuota Europos Sąjungos nare; tačiau, jeigu Kijevas stotų į NATO, tuomet Maskva pasisakytų prieš.„Mes nesame prieš suverenų Ukrainos pasirinkimą, kad ir koks jis būtų. Mes kalbame apie visai ką kita. Štai, jeigu mums pasakytų, kad Ukraina stoja į NATO, tai mes tuomet būtume realiai prieš“, – sakė V. Putinas ketvirtadienį per Rusijos literatų bendrijos posėdį.Jis paaiškino, kad karinio bloko infrastruktūros priartėjimas prie Rusijos sienų reiškia tam tikra pavojų šiai šaliai.„Ekonominiai susivienijimai nekelia jokio pavojaus valstybės gynybos galios požiūriu. Yra kitokių grėsmių“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.V.Putinas priminė, kad Rusija ir Ukraina yra atviroje rinkoje, kurioje galioja nuliniai eksporto ir importo tarifai; tačiau jeigu Kijevas „atvers vartus“ į Europos Sąjungą ir toms pačioms prekių grupėms įves nulinius tarifus, tada Rusija nebegalės palaikyti ankstesnės tvarkos.„Mes vedėme derybas su PPO 17 metų, derėjomės dėl kiekvienos pozicijos, o dabar mums tiesiog sako: „Jūsų vartai į Ukrainą atverti, o dabar Ukraina atvers šiuos vartus į Europą“ (ES)“, – nurodė prezidentas ir pabrėžė, kad Rusija privalo ginti savo ekonomiką ir tik tokia yra jos pozicija.Kaltinimai Rusijai, kad ši šiuo klausimu laikosi „agresyvios politikos“, pasak jo, yra „nesąžiningas požiūris į mūsų pozicijos vertinimą“. 
Sena priešininkėCharizmatiškoji opozicijos lyderė J.Tymošenko atliko vieną iš svarbiausių vaidmenų per 2004-ųjų Oranžinę revoliuciją, privertusią anuliuoti prezidento rinkimus, kurių laimėtoju skelbėsi V.Janukovyčius.Tačiau V.Janukovyčius grįžo laimėjęs 2010-ųjų prezidento rinkimus, o 2011 metais sena jo politinė priešininkė J.Tymošenko buvo areštuota ir nuteista kalėti septynerius metus už piktnaudžiavimą valdžia.Tarptautinė bendrija smerkia nuosprendį J.Tymošenko kaip politiškai motyvuotą.Ekspremjerė, kuri jau ilgą laiką skundžiasi smarkiais nugaros skausmais, šiuo metu gydoma ligoninėje prie kalėjimo rytiniame Charkovo mieste, kur atlieka bausmę. Vokietija pasiūlė ekspremjerei suteikti medicinos pagalbą.Kijevas dėl santykių su ES patiria nemenką spaudimą iš Rusijos, kuri vis dar turi svertų daryti įtaką Ukrainai ir siekia neleisti žengti istorinio žingsnio ir ištrūkti iš jos orbitos. Maskva nori, kad Ukraina prisidėti prie Muitų sąjungos, kuriai jau priklauso Baltarusija, Kazachstanas ir Rusija.Rusija ne kartą užsiminė apie galimas atsakomąsias ekonomines priemones, o savo ketinimų rimtumą pademonstravo uždraudusi konditerijos pramonės grupės „Roshen“, priklausančios įtakingam ukrainiečių verslininkui ir buvusiam ministrui, šokolado importą.
Opozicija reikalauja amnestijosJ.Tymošenko remiantis opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį pareiškė, kad blogiausiu atveju V.Janukovyčius turėtų pasirašyti įsakymą dėl amnestijos J.Tymošenko, ir įteikė parlamento pirmininkui Volodymyrui Rybakui prezidento įsakymo dėl malonės ekspremjerei projektą."Tegu jis tai pasirašo", - sakė A.Jaceniukas, turėdamas omenyje prezidentą.Opozicinės partijos UDAR ("Smūgis") deputatė Irina Geraščenko savo ruožtu paragino įsteigti darbo grupę, kuri svarstytų malonės suteikimą J.Tymošenko, ir pridūrė, kad ES turėtų įvesti sankcijas tiems Ukrainos parlamentarams, kurie neparėmė minimų įstatymo projektų.Opozicijos lyderiai, tarp jų - pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, kuris vadovauja partijai UDAR, paragino visuomenę sekmadienį susirinkti į mitingą Kijeve ir "apginti Ukrainos europietiškąjį pasirinkimą".Parlamentas pastarąsias savaites nesėkmingai bandė susitarti dėl įstatymo, pagal kurį nuteistieji galėtų gydytis užsienyje ir kuris sudarytų sąlygas J.Tymošenko išvykti gydytis  į Vokietiją.ES lyderiai leido aiškiai suprasti, kad Ukraina Asociacijos sutartį - pirmą žingsnį narystės link - viršūnių susitikime Vilniuje, kuris vyks lapkričio 28-29 dienomis, galės pasirašyti tik tuo atveju, jei vienokiu ar kitokiu būdu paleis į laisvę J.Tymošenko.Ekspremjerę remianti opozicija apkaltino V.Janukovyčių tuo, kad jis nesuinteresuotas paleisti J.Tymošenko prieš 2015 metų prezidento rinkimus ir tyčia bando trukdyti priimti šį įstatymą bei pasirašyti sutartį su ES.ES plėtros komisaras Štefanas Fuele, kuris antradienį susitiko su V.Janukovyčiumi, buvo sakęs, kad jį "padrąsino" prezidento "ryžtas" dėl įstatymo projekto priėmimo šį ketvirtadienį.Tuo tarpu anglų kalba leidžiamas Ukrainos savaitraštis "Kyiv Post" citavo diplomatinius šaltinius, tvirtinusius, jog V.Janukovyčius pasakė Š.Fuele, kad Ukraina "neplanuoja" Vilniuje pasirašyti Asociacijos sutarties.Rusijos parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Puškovas savo ruožtu apkaltino Europos Sąjungą darant "siaubingą" spaudimą Ukrainai pasirašyti sutartį.
Atmetė projektus dėl J. TymošenkoUkrainos parlamentas ketvirtadienį atmetė visus šešis įstatymų projektus, kurie būtų leidę kalinamai ekspremjerei Julijai Tymošenko išvykti gydytis į užsienį.Tai skaudus smūgis Ukrainos europinės integracijos viltims, nes Europos Sąjunga (ES) J.Tymošenko paleidimą įvardija kaip vieną svarbiausių sąlygų Kijevui, kad būtų pasirašyta Asociacijos sutartis.Aukščiausioji Rada atmetė įstatymų projektus, turėjusius sudaryti sąlygas kaliniams išvykti gydytis į užsienį, kai šiems projektams nepritarė valdančioji prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partija.Opozicijos deputatai, kurie rėmė visus įstatymo projektus, skandavo „Gėda“, kai visi šeši pateikti projektai buvo atmesti.Už minimus šešis įstatymo projektus balsavo 200 iš 450 dalyvavusių parlamentarų. Projektams priimti reikėjo 226 balsų. V.Janukovyčiaus Regionų partijos ir jos sąjungininkų komunistų deputatai nebalsavo nė dėl vieno iš projektų.Parlamento posėdyje dalyvavo buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas ir buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis - Europos Parlamento stebėjimo misijos Ukrainoje nariai.
Pakeitė rinkimų įstatymusUkrainos Aukščiausioji Rada ketvirtadienį antruoju svarstymu priėmė vieną iš vadinamųjų eurointegracinių įstatymų projektų, kuriame numatyti parlamento rinkimų įstatymų pakeitimai.Už projektą balsavo 365 deputatai iš 423, ketvirtadienį užsiregistravusių posėdžių salėje. Balsavime nedalyvavo tik Komunistų partijos frakcija.Šiuo įstatymu, kurio projektą pateikė Regionų partija, numatoma sukurti užsienio rinkimų apygardą, keičiamos apygardų rinkimų komisijų formavimo procedūros, mažinamas piniginis užstatas registruojant kandidatūras, įvedami rinkimų fondo dydžio apribojimai, be to, sugriežtinami reikalavimai informacinėms agentūroms dėl rinkimų nušvietimo.Į parlamento posėdžio darbotvarkę buvo įtraukti su eurointegracija susiję įstatymo projektai dėl prokuratūros, dėl rinkimų įstatymų pakeitimų ir dėl kalinių gydymo užsienyje.Pastarojo įstatymo projekto priėmimas atvertų kelią įkalintai buvusiai šalies premjerei Julijai Tymošenko išvykti gydytis į užsienį ir išgelbėtų svarbų susitarimą su Europos Sąjunga (ES), kurio pasirašymas pakibo ant plauko.ES lyderiai teigia, kad leidimas J.Tymošenko išvykti gydytis į užsienį yra viena svarbiausių sąlygų Kijevui, kad per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje lapkričio 28-29 dienomis būtų pasirašytas Asociacijos susitarimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Popieriniai milijonieriai: lietuviai emigrantai tapo įtariamų aferistų priedanga

„Tu direktorius, tu milijonierius. Nori – atskrisk, pasiimk savo pinigus ir dink iš čia“, –...

Prezidento patarėjas užsimena apie platesnį turto apmokestinimą, automobilių mokesčio pokyčius

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta mano, kad kitų metų biudžeto ambicija gerėja, tačiau...

Euro zonos reformų planus stabdo suirutė Italijoje ir Vokietijoje

Euro zona pasiekė tam tikrą pažangą baigdama kurti bankų sąjungą ir reformuodama finansinės...

The Economist

Viskas apie klimato kaitą: praeitis, dabartis ir ateitis

Užduotis pakeisti klimato kaitą skatinančias nuo iškastinio kuro priklausomas technologijas vis...

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (60)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (266)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Žiema trumpam atsitraukia, grįžta rudeniški orai (10)

Penktadienį dangumi plauks stori pilki kritulių debesys. Naktį ir rytą šlapias sniegas...

Kartu 53 taškus mėgėjų lygoje „suvertę“ Lavrinovičiai: vakar mama bažnyčioje buvo (24)

Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) užtikrintą pergalę pasiekė „Sporto namai“...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina (5)

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...