„Norėtume išgirsti planą, strategiją arba veiksmų, kuriuos abi pusės – NATO ir Ukraina – turi atlikti, sąrašą, kad šalis per labai trumpą laiką pasiektų narystę“, – kalbėjo V. Havrylovas.

Nors jis pripažino, kad kol vyksta karas tai bus neįmanoma, „kartu turime suprasti, kad po mūsų pergalės mūsų prisijungimo prie bloko procesas bus labai, labai trumpas“.

Tuo pat metu, pasak pareigūno, pereinamuoju laikotarpiu prieš narystę Ukraina ves derybas su NATO dėl „saugumo garantijų sistemos“.

Gynybos viceministro teigimu, tokios garantijos turėtų apimti NATO valstybių narių įsipareigojimus padėti Ukrainai laimėti karą, paramą Ukrainos ekonomikai ir tolesnių sankcijų bei kitų spaudimo Rusijai formų palaikymą.

Paklaustas apie pranešimus, esą Kinija parduoda dronus Rusijai, V. Havrylovas paaiškino, kad kalbama tik apie „komercinius dronus“.

„Taip, jie ir toliau pardavinėja tik įprastus komercinius produktus, kad paremtų Rusijos ekonomiką. Tai suprantama, tačiau tikimės, kad jie laikysis pažadų neparduoti Rusijai jokių ginklų, kaip Iranas. Tai labai svarbu. Kinija taip pat laikosi tam tikrų tarptautinių sankcijų prieš Rusiją, kaip ir Indija. Taigi, jei kalbama apie dvejopo naudojimo įrangą, manau, kad nei Kinija [nei] Indija nėra ... suinteresuotos pažeisti tokio pobūdžio [sankcijas], nes jos yra priklausomos nuo Europos ir Jungtinių Valstijų technologijų“, – teigė V. Havrylovas.

Kaip anksčiau skelbė „Ukrinform“, Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas yra įsitikinęs, kad Ukraina įstos į NATO ir Europos Sąjungą daug greičiau, nei visi mano.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją