Uganda, nepaisydama Vakarų šalių vyriausybių ir teisių gynimo organizacijų spaudimo, gegužę priėmė vieną griežčiausių pasaulyje prieš LGBTQ+ bendruomenę nukreiptų teisės aktų. Jis numato už lytinius santykius su tos pačios lyties atstovais skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę. Mirties bausmė gali būti taikoma esant „sunkinančių aplinkybių“, kurios, be kita ko, apima pakartotinius nusižengimus ir lytinius santykius, kurių metu perduodamos mirtinos ligos.

Remiantis kaltinamuoju aktu, su kuriuo susipažino „Reuters“, 20-mečiui kaltinimai „homoseksualumu sunkinančiomis aplinkybėmis“ buvo pareikšti rugpjūčio 18 d., motyvuojant tuo, jog jis „neteisėtai“ santykiavo su 41-erių metų amžiaus vyru. Kokios buvo sunkinančios aplinkybės, nepatikslinama. Kaltinamajam buvo skirtas kardomasis kalinimas.

20-mečio advokatė Justine Balya pareiškė mananti, kad įstatymas, pagal kurį buvo pareikšti kaltinimai, prieštarauja Konstitucijai. Nors būta bandymų užginčyti šį teisės aktą teisme, teisėjai dar nėra ėmęsi nagrinėjimo. Pasak J. Balya‘os, pagal naująjį įstatymą kaltinimų yra susilaukę dar keturi asmenys, tačiau jos klientas yra pirmasis, kuriam buvo pareikšti kaltinimai esant sunkinančių aplinkybių. Ji atsisakė komentuoti bylos detales.

Nors Uganda maždaug du dešimtmečius nėra įvykdžiusi nė vienos egzekucijos, šalis nėra panaikinusi mirties bausmės. Prezidentas Yoweris Musevenis 2018 m. pagrasino atnaujinti egzekucijas, kad būtų galima pažaboti nusikaltimų bangą.

Po to, kai Ugandoje buvo priimtas minėtas įstatymas, šalis susilaukė smerkimo ir jai buvo pagrasinta sankcijomis. Anksčiau šį mėnesį Pasaulio Bankas (PB) dėl šio teisės akto sustabdė naujo finansavimo skyrimą Ugandai. Tuo metu JAV įvedė vizų apribojimus kai kuriems Ugandos pareigūnams, o prezidentas Joe Bidenas nurodė peržiūrėti Jungtinių Valstijų paramą šaliai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją