„Saugokite žmones, ne ginklus“, - buvo parašyta ant vieno demonstranto plakato. Visose JAV vyko šimtai protesto akcijų, be kita ko – Floridoje ir Niujorke.

JAV praėjusiomis savaitėmis būta ypač kruvinų atakų panaudojant ginklą.

Gegužės viduryje 18-metis mokykloje Teksase nušovė 19 vaikų ir dvi mokytojas. Dešimt dienų prieš tai kitas 18-metis prekybos centre Bufale Niujorko valstijoje iš rasistinių paskatų nušovė 10 žmonių, beveik visos aukos buvo juodaodžiai.

Žmones į protestus šeštadienį sukvietė judėjimas „Maršas už mūsų gyvybes“, kurį įsteigė žudynių Parklande Floridoje 2018 metų vasarį aukų artimieji ir šaudynes išgyvenusieji. Vienoje judėjimo protesto akcijų už griežtesnius ginklų įstatymus 2018 metų kovą Vašingtone dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių.

Praėjus daugiau kaip ketveriems metams daug kalbėtojų šeštadienį neslėpė nusivylimo, kad protestai iki šiol praktiškai nedavė jokių rezultatų.

JAV senatoriai, vadovaujami demokrato Chriso Murphy‘io, šiuo metu derasi dėl ginklų įstatymų reformos. Praeityje konservatyvūs respublikonai ne kartą užkirto kelią JAV ginklų teisės sugriežtinimui. „Amerikiečių žmonių norus žlugdo mažuma“, - sakė viena demonstrantė, turėdama omenyje respublikonus.

JAV prezidentas Joe Bidenas neseniai pateikė kompromisinį pasiūlymą. „Jei mes nesugebame susitarti dėl puolamųjų ginklų uždraudimo, tai bent iki 21 metų padinkime amžių, nuo kurio galima juos įsigyti“, - sakė prezidentas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją