„Kol kas nematėme tokio masto sukčiavimo, kuris būtų galėjęs paveikti“ rinkimų rezultatus, naujienų agentūrai AP sakė B. Barras.

D. Trumpo kampanija vis dar bando įrodyti, kad per rinkimus buvo sukčiaujama Džordžijoje, Mičigane, Pensilvanijoje ir kitur, tikėdamasi neleisti gruodžio 14 dieną oficialiai Rinkikų kolegijoje patvirtinti J. Bideno pergalės.

„Su visa derama pagarba generaliniam prokurorui: nebuvo nieko, kas būtų bent panašu į Teisingumo departamento tyrimą“, – reaguodami į B. Barro pranešimą pareiškė D. Trumpo advokatai Rudy Giuliani ir Jenna Ellis.

„Toliau sieksime tiesos per teisinę sistemą ir valstijų teisėkūros institucijas“, – sakoma advokatų pareiškime.

D. Trumpo advokatų teigimu, per rinkimus klastojimas vyko įvairiausiais būdais – nuo asmenų daugkartinių balsavimų ir suklastotų balsalapių spausdinimo iki tūkstančių mirusių asmenų vardu atiduotų balsų ir balsų skaičiavimo mašinų užprogramavimo teikti pirmenybę J. Bidenui.

Keliuose teisiniuose skunduose, kuriuos visus teismai atmetė, D. Trumpo kampanija siekė milijonų už J. Bideną atiduotų balsų anuliavimo, remdamasi pareiškimais be jokių įrodymų.

B. Barras apie konkrečias pretenzijas nekalbėjo. Tačiau interviu minėtai naujienų agentūrai sakė: „Buvo pareiškimas... kad mašinos buvo užprogramuotos iš esmės iškreipti rinkimų rezultatus.“

„Krašto saugumo departamentas ir Teisingumo departamentas tai aiškinosi, ir kol kas nematėme nieko, kas [tokį teiginį] pagrįstų“, – sakė jis.

Politiniu D. Trumpo šalininku laikomas B. Barras nurodė, kad vieninteliai potencialiai pateisinami pareiškimai apie sukčiavimą „yra labai individualizuoti, susiję su konkrečiu aplinkybių deriniu, veikėjais ar elgesiu“.

„Tai nėra įtarimai sisteminiais [pažeidimais]", – sakė jis.

„Kai kurie yra plataus masto ir galbūt susiję su keliais tūkstančiais balsų. Jie tikrinami“, – pridūrė generalinis prokuroras.

B. Barro komentarai pasirodė maždaug tuo pat metu, kai jis antradienį nuvyko į Baltuosius rūmus dalyvauti susitikimuose, apie kuriuos detalių neskelbta.

Rinkimų periodu buvo pasirodę žiniasklaidos pranešimų, kad D. Trumpas yra nepatenkintas Teisingumo departamento vadovu, nesistengusiu paremti jo perrinkimo, ir kad B. Barras galėtų būti atleistas.