Pasak prezidento, žvalgybininkai neįvertina Irano grėsmės.

„Galbūt žvalgybai reiktų grįžti į mokyklą!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.

„Žvalgybininkai atrodo labai pasyviai ir naiviai kalbant apie Irano grėsmę. Jie klysta! Kai aš tapau prezidentu Iranas kėlė problemas visuose Artimuosiuose rytuoe ir už jų. Nutraukus siaubingą Irano branduolinį susitarimą, jie jau elgiasi kitaip, <...> tačiau tebėra potencialus pavojaus ir konflikto šaltinis. Jie išbando raketas (praėjusią savaitę) ir daugiau, ir yra ant prarajos krašto. Žlunganti ekonomika tėra vienintelė priežastis, kuri juos sulaiko. Saugokitės Irano. Galbūt žvalgybai reiktų grįžti į mokyklą!“, – rašė prezidentas.

D. Trumpo atsakas pasirodė po to, kai JAV žvalgybos vadai antradienį pateikė išvadų, prieštaraujančių prezidento Donaldo Trumpo pareiškimams, kad džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) yra jau įveiktas ir kad Šiaurės Korėją galima įtikinti atsisakyti branduolinių ginklų.

Metinėje ataskaitoje apie saugumo iššūkius šaliai Amerikos žvalgybos agentūrų vadovai taip pat ginčija D. Trumpo pareiškimą, kad Teheranas šiuo metu aktyviai siekia pasigaminti branduolinių ginklų. Remdamasis šiuo argumentu prezidentas praeitais metais pasitraukė iš daugiašalės sutarties dėl Irano branduolinės programos.

Likus kelioms savaitėms iki D. Trumpo planuojamo antrojo susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu nacionalinės žvalgybos direktorius Danas Coatsas pareiškė Senato žvalgybos komitetui, kad JAV žvalgybininkų bendruomenė įsitikinusi, jog Pchenjanas veikiausiai nesutiks atsisakyti visos savo branduolinės ginkluotės.

D. Trumpas tvirtino, kad Kim Jong Unas sutiko siekti šio tikslo po pernai birželį Singapūre įvykusio jųdviejų istorinio susitikimo. Prezidentas ketina ateinantį mėnesį užsitikrinti tvirtesnį Šiaurės Korėjos lyderio įsipareigojimą šiuo klausimu mainais į sankcijų atšaukimą ir santykių normalizavimą.

„Tebedarome išvadą, kad Šiaurės Korėja veikiausiai neatsisakys visos savo branduolinės ginkluotės ir (jos) gamybos pajėgumų, net jeigu ji siekia susiderėti dėl dalinės denuklearizacijos žingsnių, kad gautų svarbių JAV ir tarptautinių nuolaidų“, – D. Coatsas nurodė ataskaitoje „Pasaulinis grėsmių įvertinimas“ (Worldwide Threat Assessment).

„Šiaurės Korėjos lyderiai laiko branduolinės ginkluotės pajėgumus „kritiškai svarbiais režimo išlikimui“, – pridūrė jis.

D. Coatso ataskaitoje taip pat sakoma, kad „Islamo valstybė“ išlieka potenciali grėsmė Artimuosiuose Rytuose, nes judėjimo lyderiai tebekursto atakas prieš Vakarus.

ISIS (IS) tebevaldo tūkstančius kovotojų Irake ir Sirijoje, taip pat turi aštuonis padalinius, daugiau kaip tuziną tinklų ir tūkstančius šalininkų, išsibarsčiusių visame pasaulyje, nepaisant reikšmingų vadovybės ir teritorinių praradimų“, – rašo D. Coatsas.

Jis pripažino, kad šios džihadistų grupuotės kontroliuojama teritorija Irake ir Sirijoje buvo sumažinta iki „poros likusių kaimelių“, tačiau atkreipė dėmesį, kad ekstremistai pasinaudotų bet kokiu tarptautinės koalicijos pajėgų spaudimo sumažėjimu ir siektų atkurti savo pajėgumus organizuoti išpuolius bei skleisti savo propagandą.