Telefonu duodamas interviu televizijai „Fox News“ susierzinęs D. Trumpas, dėl koronaviruso infekcijos priverstas izoliuotis užuot dalyvavęs rinkimų kampanijos renginiuose, pareikalavo, kad abu kabineto nariai imtųsi veiksmų prieš ankstesnio Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijos narius.

Pasak D. Trumpo, M. Pompeo turi rasti būdą paviešinti Demokratų partijos kandidatės į prezidentus per 2016-ųjų rinkimus Hillary Clinton elektroninius laiškus. To jau ilgą laiką siekia respublikonų aktyvistai, kritikuojantys ją dėl privataus serverio naudojimo einant valstybės sekretorės pareigas.

„Jie yra Valstybės departamente, tačiau Mike'ui Pompeo nepavyko jų išgauti, o tai iš tikrųjų yra labai liūdna“, – sakė D. Trumpas.

„Dėl šios priežasties nesu juo patenkintas, – pridūrė valstybės vadovas. – Jis vadovauja Valstybės departamentui – galėtų juos ir išgauti.“

M. Pompeo lig šiol buvo vienas iš nedaugelio administracijos narių, kurie dar nebuvo kuo nors neįtikę neprognozuojamam D. Trumpui, negailestingai kritikavusiam tiek M. Pompeo, tiek B. Barro pirmtakus ir juos atleidusiam.

Ironiška, bet M. Pompeo kaip politikas išgarsėjo savo audringomis kalbomis, kuomet buvo vienas iš Kongreso narių, tyrusių kelių amerikiečių gyvybių pareikalavusią ataką prieš JAV misiją Libijos mieste Bengazyje.

D. Trumpas, pagal populiarumą šiuo metu atsiliekantis nuo buvusio viceprezidento Joe Bideno (Džo Baideno), ragina B. Barrą patraukti baudžiamojon atsakomybėn B. Obamos administracijos pareigūnus, inicijavusius tyrimą dėl dabartinio prezidento ryšių su Rusija.

„Kalbant atvirai, Billas Barras arba pateks į šalies istoriją kaip geriausias generalinis prokuroras, arba bus prisimenamas dėl labai liūdnos situacijos“, – sakė D. Trumpas.

„Turiu omenyje, kad – būsiu su jumis sąžiningas – jis turi visą reikalingą informaciją“, – savo raginimus pareikšti kaltinimus komentavo prezidentas.

D. Trumpas laikosi nuomonės, kad B. Obamos administracija jam siekė pakenkti, pavyzdžiui, inicijuodama tyrima dėl galimo Rusijos kišimosi į Amerikos politiką.

Atlikus šį tyrimą, kuriam vadovavo buvęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Robertas Muelleris, nustatyta, kad Maskva siekė paremti D. Trumpo rinkimų kampaniją.

R. Mulleris pateikė įrodymų, kad D. Trumpo bendražygiai skatino Maskvą kištis į rinkimus arba koordinavo su ja veiksmus. Tačiau tyrėjas pareiškė, kad šių įrodymų nepakanka, kad būtų galima apkaltinti kurį nors D. Trumpo štabo narį susimokymu su užsienio valstybe.

Pirmasis D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michaelas Flynnas (Maiklas Flinas) prisipažino pateikęs FTB melagingos informacijos apie savo pokalbius su Rusijos ambasadoriumi.

B. Barras, nors ir nemato pagrindo pareikšti kaltinimus B. Obamos administracijos pareigūnams dėl Rusijos tyrimo, yra žinomas kaip uolus prezidento gynėjas.

Generalinis prokuroras atliko svarbų vaidmenį birželį 1 dieną jėga išvaikant prie Baltųjų rūmų vykusius antirasistinius protestus, kad D. Trumpas galėtų pozuoti nuotraukoms prie netoliese esančios bažnyčios.