aA
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paneigė sakęs savo buvusiam patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Johnui Boltonui, kad karinė pagalba Ukrainai priklauso nuo Kijevo įsipareigojimo atlikti tyrimus jo politinių varžovų atžvilgiu.
Donaldas Trumpas, Johnas Boltonas
Donaldas Trumpas, Johnas Boltonas
© AFP / Scanpix

D. Trumpas šią poziciją išsakė virtinėje „Twitter“ žinučių, paskelbtų po to, kai laikraštis „The New York Times“ sekmadienį pranešė, kad J. Boltonas tai tvirtina savo būsimos knygos rankraštyje.

„NIEKADA nesakiau Johnui Boltonui, kad pagalba Ukrainai susieta su tyrimais dėl demokratų, įskaitant Bidenus. Tiesą sakant, jis nė karto dėl to nesiskundė tuo laikotarpiu, kai buvo viešai atleistas“, – parašė D. Trumpas pirmadienį paryčiais.

„Jeigu Johnas Boltonas tai pasakė – jis tai padarė tik siekdamas parduoti knygą“, – pridūrė prezidentas.

„The New York Times“, remdamasis dar nepublikuotos knygos rankraščiu, pranešė, kad D. Trumpas sakė J. Boltonui, jog nori, kad 391 mln. JAV dolerių (354 mln. eurų) pagalba Ukrainai būtų įšaldyta, kol Kijevo pareigūnai padės su tyrimu dėl jo potencialaus varžovo rinkimuose demokrato Joe Bideno.

Atstovų Rūmai praėjusį mėnesį nubalsavo už apkaltą D. Trumpui dėl piktnaudžiavimo įgaliojimais ir trukdymo Kongreso darbui.

Atstovų Rūmų kaltintojai tris dienas dėstė savo argumentus, siekdami įrodyti, kad D. Trumpas pasinaudojo karine pagalba ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio noru susitikti Baltuosiuose rūmuose kaip svertu įtikinti Kijevą atlikti tyrimą J. Bideno ir jo sūnaus Hunterio atžvilgiu.

H. Bidenas dirbo vienos Ukrainoje įsikūrusios gamtinių dujų bendrovės valdyboje, kai jo tėvas ėjo JAV viceprezidento pareigas.

Demokratai suskubo pasinaudoti „The New York Times“ paskelbta informacija kaip dar vienu argumentu reikalauti, kad J. Boltonas ir dar keli svarbūs liudytojai iš D. Trumpo administracijos būtų iškviesti duoti parodymų per Senate vykstantį prezidento apkaltos teismą.

Pagrindinis D. Trumpo gynybos argumentas yra tai, kad nebuvo jokios paslaugos už paslaugą ( quid pro quo ). Prezidento advokatai teigia, kad karinės pagalbos sulaikymas visiškai nesusijęs su D. Trumpo prašymais atlikti tyrimus dėl Bidenų. J. Boltono pozicija, išdėstyta jo būsimos knygos rankraštyje, tai paneigia.

Demokratai siekia, kad duoti parodymų būtų iškviesti svarbūs D. Trumpo administracijos pareigūnai, tarp jų J. Boltonas ir Baltųjų rūmų administracijos vadovo pareigas einantis Mickas Mulvaney, nes neabejoja, kad jie labai daug žino apie prezidento reikalus su Ukraina.

J. Boltonas sakė esąs pasirengęs liudyti, jeigu sulauktų šaukimo.

Reaguodamas į „The New York Times“ straipsnį, Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas Adamas Schiffas, vadovaujantis bylos kaltintojams, tviteryje parašė, kad D. Trumpas „blokavo mūsų prašymą iškviesti liudyti J. Boltoną“.

„Dabar matome, kodėl: J. Boltonas tiesiogiai prieštarauja prezidento gynybos esmei“, – rašė jis.

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi sakė, kad Senato respublikonų atsisakymas išklausyti J. Boltoną ar kitus liudytojus bei įvertinti bylai svarbius dokumentus „dabar yra dar mažiau pateisinamas“.

„Pasirinkimas aiškus – Konstitucija arba dangstymas“, – sakė ji.

Senato demokratų mažumos lyderis Chuckas Schumeras paragino respublikonų senatorius pasisakyti už tai, kad liudytojai būtų iškviesti duoti parodymų per apkaltos teismą.

Tačiau kol kas nematyti jokių ženklų, kad respublikonai, 100 vietų Senate turintys 53 vietų daugumą, galėtų nusigręžti nuo prezidento, garsėjančio savo tūžmingomis žodinėmis atakomis prieš tariamus priešus.

D. Trumpui pašalinti iš pareigų reikia 67 – dviejų trečdalių Senato narių – balsų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Japonijoje gyvenusi Kristina – apie nutylimas moterų pareigas santuokoje, grožio paslaptis ir tikrąjį geišų vaidmenį (55)

Japonija vis dar yra viena iš tų šalių, kuri apipinta įvairiais mitais. Uždari, darboholikai,...

Susigrąžinę dingusią dukrą tėvai atsitokėjo tik vėliau – kraupus radinys nepaliko abejonių (31)

Dauguma tėvų žino, kad vaikų auginimas yra nuolatinis darbas, reikalaujantis besąlygiškos...

Tarptautinė mokslininkų grupė atviru laišku kreipėsi dėl „Sputnik V“ vakcinos (287)

Tarptautinė mokslininkų grupė dar kartą išreiškė rimtą nerimą dėl Rusijoje gaminamos „...

Parodė, kaip Turkijoje poilsiauja turtingiausi lietuviai: tai tikras atostogų rojus, kuriame pildomi visi norai (24)

Turkija , tai toli gražu ne tik taupių, ekonominės klasės turistų rojus. Šią šalį mėgsta ir...

Dėl žioplos klaidos įkliuvo garsios grupuotės lyderis: kokaino maišelyje – prekybos centro čekis (40)

Su teisėsauga bendradarbiaujančių nusikalstamo pasaulio atstovų liudijimai kaip reikiant...

Mantas Bertulis pasipiktino provokuojančiu TV3 darbuotojos pasiūlymu Šeimų maršui: užsidirbinėti iš žmonių susipriešinimo amoralu TV3: tokių idėjų nepalaikome ir netoleruojame (177)

Dar net neprasidėjęs „ Didysis šeimos gynimo maršas “ visuomenėje kursto aštrias diskusijas....

Havajuose gyvenanti rašytoja Rykštaitė negali suprasti, kodėl mūsų šalyje vengiama šios temos: tai rodo Lietuvos atsilikimą (33)

„Login 2021” pranešėja, rašytoja Vaiva Rykštaitė šiandien sau gali leisti rašyti apie...

Kuriama nauja variklių sistema perrašys kelionių lėktuvu istoriją: pasiektų iki 20 992 km/val. greitį (89)

Kelionė lėktuvu iš Niujorko į Los Andželą trunka apie 6 valandas, bet ateityje ji galėtų...

Vitalija Guobė | D+

Išsiskyrus gyvenimas pavirto viena didžiule orgija: vos pajuntu vyro negebėjimą mane patenkinti, grubiai išspiriu jį iš lovos

Ilgalaikiai, bet jau mirę santykiai naikina ir vyrą, ir moterį, ir vienalytes poras. Išimčių...

Transliacija / Ugnikalnių takais. 40 serija

Trumpai apie mano kelionę: 2021 metais grįžtam į senas svajones! Visą gyvenimą žavėjausi...