aA
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas aptarė padėtį Venesueloje per penktadienį surengtą platų pokalbį telefonu, pranešė Baltieji rūmai.
Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas
Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas
© Reuters

Baltųjų rūmų spaudos tarnybos vadovė Sarah Sanders žurnalistams sakė, kad D. Trumpas pasiuntė žinią V. Putinui „kad Jungtinės Valstijos palaiko Venesuelos žmones“.

Įtampa tarp Rusijos ir JAV pastarosiomis savaitėmis padidėjo dėl krizė naftos turtingoje Venesueloje, kur Vašingtonas remia opozicijos lyderį Juaną Guaido, siekiantį nuversti prezidentą Nicolas Maduro, remiamą Rusijos ir Kinijos.

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo šią savaitę tvirtino, kad N. Maduro jau buvo nurodęs parengti lėktuvą, kad galėtų pabėgti į Kubą, bet rusai jį atkalbėjo nuo šio žingsnio.

„Jų pokalbis buvo labai geras“, – teigė S. Sanders ir pridūrė, kad pašnekesio tonas buvo „apskritai labai teigiamas“.

Pasak S. Sanders, abu lyderiai taip pat kalbėjosi apie JAV specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimą dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų Amerikos prezidento rinkimus, Šiaurės Korėją ir padėtį Ukrainoje. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas nurodė, kad šis pokalbis truko beveik pusantros valandos.

„Lyderiai taip pat aptarė prekybą ir potencialų susitarimą dėl branduolinės ginkluotės, dalyvaujant Kinijai“, – sakė S. Sanders.

„Aptarta dvišalių santykių esama padėtis ir perspektyvos, pabrėžiant ekonominį bendradarbiavimą. Prezidentai pasisakė už abipusiai naudingų prekybos ir investicinių ryšių plėtrą. Buvo patvirtintas abipusis nusiteikimas aktyvinti dialogą įvairiose srityse, įskaitant strateginio stabilumo klausimus“, – sakoma Kremliaus pranešime.

Kalbėdama apie diskusijas dėl R. Muellerio nagrinėtų įtarimų, jog D. Trumpo kampanija buvo susimokiusi su Maskva pakreipti rinkimus respublikonų kandidato naudai, S. Sanders pareiškė: „Abu lyderiai žinojo, kad jokio sąmokslo nebuvo.“

Baltųjų rūmų atstovė spaudai pridūrė, kad šia tema lyderiai kalbėjosi trumpai.

Kremlius nurodė, kad V. Putinas informavo D. Trumpą apie balandžio 25-ąją įvykusio jo susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu rezultatus ir „pabrėžė, kad Pchenjano geranorišką įsipareigojimų vykdymą turėtų lydėti atitinkami žingsniai mažinant sankcijų spaudimą Šiaurės Korėjai“.

„Abi pusės pabrėžė, kad svarbu nuosekliai eiti denuklearizacijos keliu ir pasiekti ilgalaikį [padėties] normalizavimą Korėjos pusiasalyje“, – nurodė Kremliaus spaudos tarnyba.

V. Putinas ir D. Trumpas taip pat aptarė padėtį Ukrainoje, kur neseniai vykusius prezidento rinkimus laimėjo politinės patirties neturintis komikas Volodymyras Zelenskis.

„V. Putinas pabrėžė, kad naujai Kijevo vadovybei reikia imtis realių žingsnių įgyvendinant Minsko susitarimus, itin reikšmingus Ukrainos vidaus konflikto sprendimui“, – nurodė Kremlius.

Pats D. Trumpas vėliau per „Twitter“ patvirtino esąs patenkintas „ilgu ir labai geru pokalbiu“ su V. Putinu.

„Turėjau ilgą ir labai gerą pokalbį su Rusijos prezidentu Putinu. Kaip visada sakydavau, dar prieš prasidedant Raganų Medžioklei, sutarti su Rusija, Kinija ir visais [kitais] yra geras, o ne blogas dalykas, – rašė JAV lyderis. – Aptarėme Prekybą, Venesuelą, Ukrainą, Šiaurės Korėją, Branduolinių Ginklų Kongrolę ir netgi „Prasimanymą dėl Rusijos“. Labai produktyvus pokalbis!“

Vėliausias V. Putino ir D. Trumpo susitikimas įvyko pernai gruodį per Argentinoje vykusį Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą. Ten jų pokalbis truko tik 10–15 minučių; lyderiai daugiausiai kalbėjosi apie incidentą Kerčės sąsiauryje tarp Ukrainos ir Rusijos jūrų pajėgų, taip pat apskritai apie padėtį Ukrainoje.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.6250

Top naujienos

Įvertino Kinijos ir Rusijos lyderių susitikimą: Kinijai būtų sunku nuslėpti savo tikruosius ryšius su Kremliumi (4)

Jau po kelių valandų antradienį Maskvoje įvyks oficialios derybos tarp Kinijos ir Rusijos....

Prieštaravimų ar net šiurpą keliantis australo išradimas: psichologė tai pavadino nužmogėjimo simboliu (14)

Vienas šių metų LOGIN pranešėjas, tikėtina, daliai klausytojų kels ne tik susidomėjimą, bet...

Sniego pilys

Kraupiausia traukinių avarija Sovietų Sąjungoje, kurią lydėjo degančių žmonių riksmai: išgyvenę keleiviai prilygino ją pragarui (1)

Daugelis sovietmečio nelaimių buvo tiesiog slepiamos. Todėl niekas negirdėjo ir apie tai, kad 1989...

Balio salos dvelksmas lietuviško miško apsuptyje: pasidairykite po išskirtine prabanga pasižymintį nuosavą namą Vilniuje

Būstas, kuriame kiekviena diena yra lyg atostogos egzotiškame krašte. Tokį interjero projektą...

Neregėtas kritikės vertinimas: tokio viešbučio Lietuvoje tikrai labai trūko

Vilnius, ta mūsų nuostabioji sostinė, su iš visų pusių pridygusiais maloniais ir patogiais...

Orų prognozė: nors temperatūra bus pavasariška, bet bus staigmenų

Trečiadienio rytas apniukęs išauš vakariniuose rajonuose, ten jau greitai ims lyti.

Kokią džiovyklę rinktis: lietuviai moka ir po 800 eurų, pasirinkę „du viename“ dažnai pasigaili

Visiems naujakuriams ar paprasčiausiai norintiems atsinaujinti vonios kambarį kyla klausimas:...

Beprotybė: iš rungtynių išvarytas krepšininkas grįžo į areną su metaliniu strypu (1)

Rumunijos krepšinio čempionate – pavojingas pykčio protrūkis. Iš rungtynių išvarytas Klužo...

Gyventojų mėgiama investicijų rūšis gali netekti patrauklumo: „debesys tvenkiasi“ (2)

Nekilnojamasis turtas (NT) tebėra populiari investicinė kryptis Lietuvoje, gyventojams nevengiant...

Gintaras Čekonis

Intymumo paieškos po skyrybų vilniečiui baigėsi neeiliniu nuotykiu: maniau, kad tai pirmas ir paskutinis pasimatymas, tačiau viskas pasisuko labai netikėta linkme

Po skyrybų atsiradusią tuštumą kiekvienas bando kompensuoti savaip. Man pirmieji keli mėnesiai...