aA
Donaldas Trumpas trečiadienį „visiška gėda“ pavadino interneto milžinių pasitelkiamus vartotojų paskyrų blokavimus, „Facebook“ Priežiūros komisijai patvirtinus šios bendrovės sprendimą užblokuoti buvusį JAV prezidentą, kuris tokį žingsnį laiko jo teisės į laisvą saviraišką pažeidimu.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
© Reuters / Scanpix

„Tai, ką padarė „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“, yra visiška gėda ir negarbė mūsų šaliai“, – pareiškime nurodė D. Trumpas.

„Iš JAV prezidento buvo atimta žodžio laisvė, nes radikalūs kairieji bepročiai bijo tiesos, bet tiesa vis tiek pasklis ir bus didesnė bei stipresnė nei kada nors anksčiau“, – sakė buvęs valstybės vadovas respublikonas.

„Mūsų šalies gyventojai su tuo nesitaikys! Šios korumpuotos socialinės žiniasklaidos kompanijos turi sumokėti politinę kainą. Joms niekada neturi būti leista griauti ir ardyti mūsų rinkimų proceso“, – pridūrė jis.

D. Trumpas, kuris laiką leidžia daugiausia savo privačiame klube „Mar-a-Lago“ po to, kai sausio 20 dieną paliko Baltuosius rūmus, tebeskelbia įrodymais nepagrįstus pareiškimus, kad jis pralaimėjo pernai įvykusius prezidento rinkimus dėl sukčiavimo.

Jis taip pat užėmė daugiausia respublikonų palaikomą poziciją, kad stambios IT bendrovės remia demokratų politikus ir turi pernelyg didelę įtaką politiniam diskursui.

Respublikonų įstatymų leidėjai pagrasino imtis technologijų milžinių, jei D. Trumpo bendrapartiečiai atgaus daugumą Kongrese per kitus kadencijos vidurio rinkimus, vyksiančius 2022 metais.

„Jeigu jie gali užblokuoti prezidentą D. Trumpą, vėliau gali ateiti ir visų kitų konservatorių eilė“, – tviteryje parašė Atstovų Rūmų mažumos lyderis Kevinas McCarthy.

„Respublikonų dauguma Atstovų Rūmuose suvaldys technologijų milžinių įtaką mūsų diskursui“, – pridūrė jis.

Socialinius tinklus itin aktyviai naudojusio D. Trumpo paskyros „Facebook“ ir „Instagram“ buvo blokuotos po to, kai per kruviną sausio 6-osios Kapitolijaus šturmą jis paskelbė vaizdo įrašą, palaikantį savo šalininkus žodžiais: „Mes jus mylim, jūs esate ypatingi.“

Kitą dieną „Facebook“ visam laikui blokavo JAV lyderio paskyrą, jis taip pat neteko prieigos prie savo paskyrų ir kitose platformose, įskaitant „Twitter“ ir „YouTube“.

Priežiūros komisija, kurios nutartys yra privalomos populiariam socialiniam tinklui, anksčiau trečiadienį paskelbtame sprendime pabrėžė, jog D. Trumpas „sukūrė aplinką, kur buvo galimas rimtas smurto pavojus“, kuomet komentavo savo šalininkų siautėjimą JAV Kapitolijuje.

„Atsižvelgiant į pažeidimų sunkumą ir tebesantį smurto pavojų „Facebook“ pagrįstai įšaldė D. Trumpo paskyras sausio 6 dieną ir sausio 7 dieną pratęsė įšaldymą“, – nurodė Komisija.

Vis tik ji pažymėjo, kad platformai „nedera taikyti neterminuotą ir nestandartinę [paskyros] įšaldymo neribotam laikui bausmę“, ir paragino „Facebook“ po pusmečio nuo trečiadienio sprendimo „iš naujo išnagrinėti šį klausimą, siekiant nustatyti ir pagrįsti proporcingą atsaką“.

„Facebook“ negali neleisti vartotojui naudotis platforma neribotą laiką, nenurodydama kada ir ar (iš viso) paskyra gali būti atnaujinta“, – priduriama Komisijos išvadose.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Vitoldas Jančis

Rusijos ekspertas: patriarchas Kirilas padarė tai, ko net Putinas neprašė

Žymus Rusijos filosofas ir teologas Andrejus Kurajevas per išskirtinį interviu „Delfi“ sutiko...

Labiausiai automatizuotos baldų gamyklos vadovas – apie didesnių algų neprašančius robotus ir „Ikea“ žavinčius Lietuvos baldininkus

Praėjusiais metais Klaipėdos pašonėje atidarytas SBA koncerno baldų fabrikas „Inno Line“ –...

Tokių reidų seniai nebuvo: kone aptvėrę Vilnių gausios policijos pajėgos iš vairuotojų sulaukė ir grasinimų, ir maldavimų dieną įkliuvo 16, vakare ir naktį – dar 12

Vilniuje policija surengė gausiai ekipažais „apginkluotus“ reidus. Net devyni Lietuvos kelių...

Karas Ukrainoje. Po naujausių Rusijos pranešimų dėl branduolinių ginklų netruko sureaguoti JAV

Jungtinės Valstijos reagavo į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus apie planus...

Nepamirškite persukti laikrodžio: nuo šiol teks keltis anksčiau

Jau šią naktį laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį. Taip Lietuvoje įsigalios...

Skaudus pareigūnų „eksperimentas“ už grotų: „nuskriaustąjį“ nutarė apgyventi pas „bachūrus“ (1)

Žemiausiai „nuskriaustųjų“ kastai priklausantys nuteistieji negali gyventi kartu su...

Paaiškėjo, kaip „Starlink“ begėdiškai apribojo paslaugas Ukrainos kariams (8)

Jungtinių Amerikos valstijų milijardieriaus Elono Musko valdoma bendrovė „ SpaceX “ Ukrainoje...

Lietuva, Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą, kaip dar stipriau prispausti Putino režimą (4)

Lietuva , Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą kaip dar stipriau prispausti Vladimiro Putino...

Putinas: Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje dar papildyta (32)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ketina Baltarusijos teritorijoje...

Gydytojas išvardijo sutrikusios žarnyno veiklos simptomus: tai gali išprovokuoti kitas rimtas ligas

Žarnyno būklė daro itin didelę įtaką visam organizmui, net ir emocijoms. Apie tai laidoje „...