Čekijos geležinkeliai nurodė, kad į avariją papuolė tarptautinis greitasis traukinys, vykęs iš Vokietijos Miuncheno miesto į Čekijos sostinę Prahą per vakarinį Pilzeną, ir vietinio susisiekimo traukinys.

Pasak pareigūnų, per nelaimę žuvo mažiausiai trys žmonės – abiejų traukinių mašinistai ir viena keleivė.

Susidūrimas įvyko netrukus po 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku Milavčės kaime, esančiame netoli Domažlicių miesto.

Dešimtys žmonių buvo sužaloti, iš jų penki – sunkiai, pranešime sakė Pilzeno regiono ugniagesių tarnyba.

Keturi sraigtasparniai gabena sužeistuosius į netoliese esančias ligonines ir į Prahą. Tuo metu trys vokiškai kalbantys asmenys buvo nugabenti į ligonines Vokietijoje.

Pasak regiono gelbėjimo tarnybos, 52 žmonėms prireikė medikų pagalbos. Į pagalbą čekų gelbėtojams atvyko kolegų iš Vokietijos.

Nuotraukose iš įvykio vietos matyti smarkiai sumaitotas greitojo traukinio priekis. Traukinį valdo Vokietijos bendrovė „Laenderbahn“ ir Čekijos geležinkeliai.

Čekų transporto ministras Karelas Havličekas sakė, kad avarijos priežastis veikiausiai yra žmogaus klaida. Jis nurodė, kad greitojo traukinio mašinistas nesustabdė jo numatytoje vietoje.

„Situacija yra rimta“, – sakė ministras.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)