JAV ketvirtadienį įvedė naujas sankcijas dešimtims asmenų, įmonių ir organizacijų, remiančių Rusijos karą Ukrainoje. Baudžiamųjų priemonių tikslas, be kita ko, yra susilpninti Rusijos energetikos ir žaliavų sektorių.

V. Zelenskis savo kreipimesi dar kartą pabrėžė savo tikėjimą pergale. „Esu įsitikinęs, kad Ukrainai tikrai laimės“, – kalbėjo jis. Ukrainos žiniasklaida, kuri paprastai nekritikuoja V. Zelenskio, atkreipė dėmesį į tai, kad prezidentas savo vaizdo įraše nereagavo į daug dėmesio sulaukusius Ukrainos kariuomenės vado Valerijaus Zalužno žodžius, esą sekinimo karas atsidūrė aklavietėje, o tai tik padės Rusijai atkurti savo karinius pajėgumus.

Vaizdo įraše V. Zelenskis taip pat informavo apie pokalbį su ES užsienio politikos įgaliotiniu Charlesu Micheliu. Šalis esą daro pažangą kelyje į ES. Ukraina turi kandidatės statusą ir tvirtai tiki, kad dar šiais metais pradės stojimo derybas. „Sprendimas bus reikšmingas, labai simbolinis žingsnis, atspindintis, kiek daug Ukraina pasiekė“, – teigė V. Zelenskis.

Kremlius ketvirtadienį neigė, kad beveik dvejus metus trunkantis konfliktas Ukrainoje pasiekė „aklavietę“. „Ne, aklavietės jis nepasiekė“, – žurnalistams pasakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, pridurdamas, kad „Rusija stabiliai tęsia specialiąją karinę operaciją. Turėtų būti pasiekti visi užsibrėžti tikslai.“

Po Rusijos invazijos pradžios praėjus daugiau nei 20 mėnesių, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas V. Zalužnas trečiadienį nurodė manąs, kad jo kariuomenė gali įstrigti statiškame poziciniame kare.

„Karas dabar artėja prie naujo etapo – mes, kariškiai, jį vadiname poziciniu karu, kai karo veiksmai tampa statiški, jais siekiama išsekinti priešą,“ – britų žurnalui „The Economist“ skirtame straipsnyje teigė V. Zalužnas, perspėdamas, kad fronto linijos netrukus gali tapti panašios į Pirmojo pasaulinio karo apkasus.

Iš tokios padėties ištrūkti galima būtų tik turint geresnių technologijų, rašė generolas.

Anot jo, aklavietė mūšio lauke tik padeda Rusijai atkurti savo karinius pajėgumus.

Kaip straipsnyje rašė V. Zalužnas, Ukrainai ypač reikia orlaivių. Keleto šalių pažadėtų naikintuvų F-16 Kyjivas gali tikėtis sulaukti tik kitais metais.

Iki to laiko trūkstamų naikintuvų pozicijas turėtų užimti patobulinti ukrainiečių dronai, padarė išvadą generolas. Jo teigimu, raktas į sėkmę dronų kare – aukštesnio lygio elektroninė karyba, padedanti neutralizuoti ir perimti rusų orlaivius. Rusija šiuo atžvilgiu turi pranašumą.

„Kol kas neatsilikti nuo Rusijos mums padėjo mažesnės apimties, tačiau tikslesnė ugnies galia. Tačiau ilgai taip gali ir nebūti,“ – rašė V. Zalužnas. „Turime formuoti vietos GPS laukus, tuo tikslu naudodami antžemines antenas, o ne vien palydovus, kad mūsų didelio tikslumo valdomi sviediniai galėtų tiksliau pataikyti į taikinius, Rusijai blokuojant signalus.“

Be to, Ukrainai reikia modernios išminavimo įrangos, kadangi rusų kariuomenė yra įrengusi minų laukų, kurie kartais driekiasi net 20 kilometrų, rašė jis.

Nors pernai pavyko susigrąžinti dideles sritis, šią vasarą ukrainiečiams vargiai pavyko įgyvendinti savo planus atkovoti teritorijų. Tačiau Ukrainos gynėjai susilpnino rusų pozicijas Kryme ir privertė Rusijos karinį laivyną pasitraukti iš vakarinio Juodosios jūros regiono.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją