aA
Šį mėnesį Rusijos stačiatikių bažnyčios vietos eparchija (vyskupo valdoma vyskupija) paskelbė projektą „Varpai virš Kamčiatkos“. Kaip skelbiama vyskupijos puslapyje esančiame nedideliame pranešime, kunigai „rengs susitikimus ir pokalbius“ visose regione prieš mokslo metų pradžią rengiamose vaikų vasaros stovyklose, praneša refl.org.
Tėvai skundžiasi dėl veiklos Rusijos stovyklose: jie nori paversti mūsų vaikus zombiais
© Sputnik / Scanpix

Bažnyčios straipsnyje pasakojama apie vieno kunigo vizitą į „Saulėtekio“ („Voschod“) stovyklą, kurio metu jis skaitė paskaitą apie bažnyčios varpų istoriją ir suteikė vaikams galimybę paskambinti miniatiūriniu karilionu. Vizitas buvo rengiamas pagal jungtinę eparchijos ir Kamčiatkos krašto jaunimo ir švietimo ministerijos programą.

Po savaitės vietos gyventojas Aleksejus Nikolajevas kreipėsi į vietos prokuroro tarnybą dėl, jo manymu, toje pačioje stovykloje šią vasarą vykusio bandymo paveikti jo dešimtmetės dukters religines pažiūras.

„Nesukau galvos dėl to, kol nepalietė manęs asmeniškai. Vasaros stovykloje kai kurie kunigai šnekėjosi su mano vaiku – aš tiesiog įsiutau dėl to. Aš iš pradžių paskaičiau apie tokius dalykus „Kam24“ (vietos naujienų portale) ir, suprantama, pasikalbėjau su vaiku“, – pasakoja A. Nikolajevas.

Jis kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus norėdamas pateikti kaltinimus užsiėmimus organizavusiems dvasininkams ir valdžios atstovams.

Rugpjūčio 24-ąją „Kam24“ pranešė, kad „Metalist“, kitoje stovykloje, vaikai buvo krikštijami gavus pareigūnų sutikimą.

„Kam24“ puslapyje pamačiau keletą straipsnių apie tai, kaip kunigai stovykloje vykdė masines vaikų krikštynas. Buvo pranešimų, kad Rusijos nacionalinės gvardijos nariai bučiavo kažkokias relikvijas, taip pat ir prokurorai. Nežinau tiksliai, kokias relikvijas, tačiau visoms tarnyboms buvo padalinti kažkokie kaulai“, – pasakojo A. Nikolajevas.

Eparchijos atstovas spaudai „Kam24“ pranešime pripažino, kad vyko krikštijimai.

„Keturiolika vaikų iš Trečiųjų vaikų pataisos namų, kurie ilsėjosi stovykloje „Metalist“, buvo pakrikštyti“, – sakė atstovas. Bažnyčia taip pat pranešė, kad ką tik pakrikštytų vaikų krikšto mamomis tapo vietos vienuolės.

„Mūsų biurokratai auginasi pilvus žmonių sąskaita. O dabar tą patį daro ir bažnyčia. Aš labai neigiamai vertinu religiją ir bažnyčią – ne tik stačiatikių bažnyčią, bet ir visas kitas“, – tvirtina A. Nikolajevas.

„Saulėteko“ stovyklos vadovė Olga Petuchova „Laisvosios Europos radijui“ sakė nematanti problemos, kad stovyklos veiklose dalyvauja bažnyčios atstovai.

„Aš pati buvau visos paskaitos metu. Tėvas Borisas Murzinas vaikams pasakojo apie Rusijos varpus ir suteikė jiems galimybę paskambinti bažnyčios varpu. Nesuprantu, kodėl kai kurie tėvai taip sureagavo. Juk tai mūsų istorija, mūsų gyvenimo dalis. Per visą paskaitą net nebuvo ištartas žodis „stačiatikis“. Viskas sukosi tik apie istorinius aspektus“, – tikina O. Petuchova.

Nors Kamčiatkos eparchija atsisakė „Laisvosios Europos radijui“ pakomentuoti šią istoriją, bažnyčios puslapyje esančiame straipsnyje vizitas į „Saulėtekio“ stovyklą apibūdinamas kaip „misionieriškas apsilankymas“.

Kritikai Rusijoje išreiškė susirūpinimą dėl artimų Rusijos stačiatikių bažnyčios ryšių su šalies vyriausybe ir prezidentu Vladimiru Putinu bei įtakos kultūros ir socialinei sritims.

Teisininkė Ina Zagrebina, analizuojanti valstybės ir bažnyčios santykius bei įsitraukusi į A. Nikolajevo atvejį, sakė, kad įstatymas draudžia jaunesnius nei 14 metų amžiaus vaikus „įtraukti į religinių organizacijų veiklą“.

Kiti įstatymai apsaugo jaunesnius nei 18 metų vaikus, pridėjo I. Zagrebina, pabrėždama, kad pareigūnai yra įpareigoti atsakyti į tokių vaikų tėvų pateikiamus skundus.

„Vaikų stovyklose neturėtų būti vykdoma tokio pobūdžio veikla. Visai kas kita būtų, jei šiuo konkrečiu atveju mes kalbėtume ne apie misionierišką veiklą, o tik apie vaikų supažindinimą su istorinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis“, – sakė teisininkė.

Jos teigimu, tyrėjai greičiausiai atsižvelgs teisinį renginio statusą ir į tai, ar „egzistavo bendradarbiavimo susitarimas tarp stovyklos ir eparchijos“.

„Jie taip pat turi patikrinti, ar tėvai sutiko su šia programa, ar ne“, – aiškino I. Zagrebina.

A. Nikolajevas taip pat prisiminė, kad praėjusiais metais tėvų jo dukters mokykloje buvo prašoma išrinkti pasirenkamąjį religinio ir moralinio ugdymo kursą.

„Mums buvo pateikti variantai su šešiomis ar septyniomis religijomis. Be to, dar buvo galima rinktis „pasaulietinės etikos pagrindų“ kursą. Mes būtent jį ir pasirinkome, kadangi siekiu apsaugoti dukterį nuo visko, kas susiję su religija. Mano dukters klasėje 21 vaikas iš 28 mokosi pasaulietinės etikos. Keli pasirinko islamą, tačiau niekas nenorėjo rinktis stačiatikybės“, – pasakojo A. Nikolajevas.

Pasak jo, prieš kelerius metus tėvai nusiminė sužinoję, jog valstybinėse mokyklose dėsto kunigai.

„Žmonės įsiuto, kreipėsi į prokurorą ir panašiai. Kunigai nustojo vaikščioti į mokyklas. Dabar jie vyksta į stovyklas. Jie nepasiduoda. Jie nori paversti mūsų vaikus zombiais ir siekia primesti savo religiją“, – piktinosi A. Nikolajevas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vokiečiai sureagavo į „neįtikėtinus dalykus“ dėl migrantų Lietuvoje: kalti ir mes! ragina Briuselį skubiai imtis priemonių  (477)

Vokietijos dienraščio „ Die Welt “ internetiniame portale pasirodžius publikacijoms apie...

Manoma, kad šiemet sergamumas erkiniu encefalitu bus rekordinis: ligoninės pildosi jau dabar (11)

Ligoninėse daugėja pacientų, sergančių erkiniu encefalitu. Nors erkės platina ir daugiau ligų,...

Pandemija įstūmė į skolas, bet plėtros nesustabdė: atidaroma dešimtys naujų kavinių, restoranų (58)

Nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų – besikaupiančių skolų ir darbuotojų trūkumo, – kai...

Per parą sulaikyti dar 144 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtę migrantai (1)

Praėjusią parą, šeštadienį, Statistikos departamento duomenimis, sulaikyti 144 iš Baltarusijos...

Sirvydžio karjera Detroite truko 20 rungtynių: „Pistons“ paskelbė nutraukianti sutartį su lietuviu (45)

Deivido Sirvydžio karjera Detroito „Pistons“ klube neužsitęsė. Mičigano valstijos klubas...

Gražulio dukterį auginanti Birutė Navickaitė: pats Petras patvirtino, kad po manęs jo vaiko susilaukė dar viena moteris (217)

„Tikrai tokių dalykų nežinau. Žinočiau – pasakyčiau. Ką gali žinoti. Gyvenime visko būna....

Modesta Meškė | D+

Norinčioms pristabdyti senėjimą – mokslų daktarės nurodymas, kodėl šį vitaminą būtina pradėti vartoti jau dabar (3)

Senstančioje odoje mažėja gyvybiškai svarbaus vitamino kiekis, kuris yra itin svarbus ir galingas...

Darbdavys išbandė keturių darbo dienų savaitę – mato tik naudą (12)

„Bakedin“ dirbame keturias dienas per savaitę, nes tai labiau motyvuoja mūsų darbuotojus, –...

Turko pranašumą pirmoje kovoje pripažinęs Knystautas laukia paguodos varžybų: apmaudu – likimas ne mano rankose specialiai Delfi iš Tokijo (25)

Tokijo olimpinėse žaidynėse ankstyvą sekmadienio rytą į pirmą savo kovą stojo vienintelis...

Viktorija Armonienė, Kitokie Žmonės | D+

Esate išsiblaškę? Kaip be didelių pastangų pagerinti atmintį ir koncentraciją

Ar yra tekę jaustis nepatogiai, nes tik ką susipažinote su žmogumi, o jau spėjote pamiršti jo...