aA
Trečiadienį šalia Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų, ant Vestminsterio tilto užpuolikas automobiliu rėžėsi į minią žmonių. Per šį incidentą nukentėjo apie 20 žmonių. Po to tas pats vyriškis taranavo vartus prie parlamento ir iššokęs iš automobilio mačete smogė policijos pareigūnui. Ketvirtadienį žuvusiųjų skaičius buvo patikslintas iki penkių.
Incidentas prie Jungtinės Karalystės parlamento rūmų
Incidentas prie Jungtinės Karalystės parlamento rūmų
© AP / Scanpix

Bendruomenių Rūmuose nutrauktas ten vykęs posėdis. Rūmai uždaryti.

BBC skelbia, kad užpuolikas nukautas. D. Britanijos policija patvirtino, kad šį incidentą traktuoja kaip teroro aktą. Policija patvirtino, kad žuvo 4 žmonės, tarp jų ir užpuolikas.

Svarbiausi faktai: 
- Užpuolikas rėžėsi į pėsčiųjų minią ant Vestminsterio tilto šalia Parlamento rūmų; 

- Automobilis taranavo vartus į Parlamento rūmus, kliudė keletą žmonių; 

- Užpuolikas mačete smogė policijos pareigūnui ir buvo nušautas. Užpultasis pareigūnas žuvo. - Atakoje dalyvavo vienas užpuolikas.

- Žuvo 4 žmonės, tarp jų užpultasis policininkas ir užpuolikas. Dar apie 20 sužeista.

Liudininkų teigimu, automobiliu važiavęs užpuolikas iš pradžių partrenkė kelis pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto ir rėžėsi į vartus prie parlamento. Remiantis pranešimais, padurtas pareigūnas, tariamą užpuoliką pašovė ginkluota policija. Naujienų agentūros "Reuters" nuotraukose matomi ant tilto gulintys ir stipriai kraujuojantys žmonės.

Londono policijos kovos su terorizmu padalinio vadovas Markas Rowley sakė, kad apie 20 žmonių buvo sužeisti, o parlamentas – uždarytas.

Pasak M. Rowley, nužudytas policininkas buvo vienas iš parlamentą saugančių ginkluotų pareigūnų. Kitos aukos ir sužeistieji – žmonės, buvę ant šalimais esančio Vestminsterio tilto.

Pasak jo, išpuolis prasidėjo, kai lengvasis automobilis buvo nukreiptas į pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto, esančio šalia parlemento rūmų. Ten buvo partrenkti keli žmonės, tarp jų trys policininkai, grįžtantys iš vienos ceremonijos.

„Po to automobilis sudužo netoli parlamento, ir mažiausiai vienas vyras, ginkluotas peiliu, tęsė ataką bei mėgino įžengti į parlamentą“, – sakė M. Rowley.

Pareigūnas pridūrė, kad policija veikė pagal „kruopščiai parengtus planus ... banditiškos teroristų atakos atveju“, o parlamentas buvo uždarytas.

„Šiuo metu esame patenkinti, kad, atrodo, užpuolikas buvo tik vienas. Vis dėlto būtų kvaila per anksti būti pernelyg nusiraminti“, – pridūrė M. Rowley.

Parlamentas buvo uždarytas; įstatymų leidėjams ir darbuotojams liepta likti viduje.

Dauningo gatvė nurodė, kad premjerė Theresa May yra saugi. Ji buvo pastebėta lipanti į automobilį ir išvežama iš parlamento, kur pora valandų anksčiau dalyvavo savaitinėje klausimų ir atsakymų sesijoje.

Televizijos reportažuose matėsi raudonas greitosios pagalbos automobilis, sustojęs ant vejos priešais parlamento rūmus, ir kiti specialiųjų tarnybų automobiliai aplinkinėse gatvėse.

Vestminsterio tiltas ir Vestminsterio metropoliteno stotis, esantis šalia parlamento ir gretimų valstybės institucijų pastatų, buvo uždaryti.

Internete sparčiai plinta nuotrauka, kurioje matomas per išpuolį nukentėjusį policininką bandantis gaivinti ministras Tobias Ellwoodas. Jis anksčiau per kitą teroristinį išpuolį yra netekęs brolio, tarnavo JK ginkluotose pajėgose.

Teroro išpuolis prie D. Britanijos parlamento: užpuolikas nukautas, yra žuvusių ir sužeistų
© AP / Scanpix

Išpuolis D. Britanijoje
Londono policija įvardijo asmenį, įvykdžiusį ataką Londono policija pranešė, kad trečiadienio ataką Londone organizavo 52-iejų Khalidas Masoodas.Daugiau skaitykite čia
„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolį Teroristinė organizacija „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už teroristinį išpuolį Londone. Tai liudijantis pranešimas platinamas teroristams artimos naujienų agentūros „Amaq“, skelbia „The Associated Press“. Pranešime skelbiama, kad išpuolio vykdytojas įvardijamas kaip „Islamo valstybės“ karys, jo tapatybė neskelbiama.
D. Britanijos karalienė pareiškė užuojautą dėl teroro atakos LondoneDidžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) ketvirtadienį išreiškė „giliausią užuojautą“ visiems, paveiktiems ankstesnę dieną prie parlamento rūmų Londone įvykdytos teroro atakos, ir pasmerkė šį „baisaus smurto“ aktą.„Mano mintys, maldos ir giliausia užuojauta – visiems, kad buvo paveiktas vakarykščio baisaus smurto“, – monarchė rašo savo kreipimesi į policija.Trečiadienį įvykdytą trijų žmonių, tarp jų vieno policininko, gyvybių nusinešusį išpuolį karalienė komentavo pirmąkart.
Th. May: užpuolikas buvo patekęs į MI5 akiratįLondone teroro išpuolį trečiadienį surengęs vyras buvo gimęs Didžiojoje Britanijoje, be to, "prieš kelerius metus" jo atžvilgiu buvo atliekamas tyrimas dėl smurtinio ekstremizmo, ketvirtadienį pareiškė ministrė pirmininkė Theresa May „Jis veikė vienas ir nėra jokių priežasčių tikėtis naujų atakų“, - teigė ji.„Šis vyras gimė Britanijoje ir... prieš kelerius metus (žvalgybos tarnyba) MI5 jo atžvilgiu vykdė tyrimą dėl galimo smurtinio ekstremizmo”, – sakė premjerė parlamente.„Pastaruoju metu jis nebuvo žvalgybos tarnybų akiratyje“, – pridūrė ji.
Darbą po teroro išpuolio Londone atnaujinęs D. Britanijos parlamentas pagerbė aukas tylos minuteDidžiosios Britanijos parlamentas ketvirtadienį atnaujino darbą po ankstesnę dieną įvykdyto teroro išpuolio Londono širdyje ir tylos minute pagerbė tris užpuoliko nužudytus žmones.Gedintys įstatymų leidėjai sausakimšoje Bendruomenių Rūmų salėje tylėdami nulenkė galvas.Prie netoliese esančios Londono policijos būstinės susirinkęs policijos pareigūnai taip pat tylėdami pagerbė aukas.Tarp nužudytųjų buvo vienas jų kolega – 48 metų parlamento rūmų apsaugininkas Keithas Palmeris, mirtinai subadytas užpuoliko, kuris galiausiai buvo nukautas.
Suimti 7 žmonės. „Reuters“ skelbia, kad suimti 7 žmones, susiję su teroro išpuoliu Londone per policijos vykdytus reidus. Kol kas pagrindinio įtariamojo, įvykdžiusio ataką tapatybė neatskleidžiama, nors policijai ji yra žinoma.  Policija iš viso vykdė 6 reidus skirtingose vietose. 
Nukentėjusieji iš įvairių šaliųPrancūzijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad tarp sužeistųjų yra trys prancūzų moksleiviai iš Konkarno miesto Bretanės regione, dalyvavę mokyklos išvykoje.Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault  ketvirtadienio rytą atvyks į Londoną, kur aplankys tris per nelaimę sužeistus prancūzų moksleivius, dalyvavusius jų mokyklos surengtoje kelionėje.Pasak Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerijos, buvo sužeisti penki pietų korėjiečiai, o Rumunijos pareigūnai pranešė apie du šalies piliečius, nukentėjusius per išpuolį.Kaip nurodė Portugalijos vyriausybė, taip pat buvo sužeistas ir vienas portugalas.Kinijos ambasada Londone ketvirtadienį pranešė, kad tarp sužeistųjų buvo vienas šios šalies pilietis. Atstovybė nurodė, kad susisiekė su šio asmens šeima, bet daugiau jokių detalių nepateikė.Vienas gydytojas iš netoliese esančios Šv.Tomo ligoninės sakė, kad medikai teikė pagalbą žmonėms, patyrusiems „katastrofiškų“ sužeidimų.Agentūros AP nuotraukose, kaip manoma, matyti užpuolikas, paguldytas ant neštuvų. Jis buvo barzdotas ir dėvėjo juodus rūbus.Britų įstatymų leidėja Mary Creagh  naujienų agentūrai AFP sakė, kad prasidėjus išpuoliui buvo jaučiamas „tikras panikos jausmas“.Nuotraukose buvo matomi du žmonės, gulintys ant grindinio prie parlamento automobilių vartų. Ant grindinio buvo matyti numestas peilis, o vaizdo įraše iš įvykio vietos buvo girdėti trys šūviai.
Patvirtintos keturių žmonių žūtys, dar 29 sužeisti. Londone keturi žmonės žuvo, o dar apie 29 buvo sužeisti trečiadienį per žaibišką ataką prie Didžiosios Britanijos demokratijos simbolio vartų, kurią policija laiko „su islamistais susijusio terorizmo“ aktu. Iš pradžių skelbta apie penkis žuvusiuosius ir 40 sužeistų, tačiau rytinėje spaudos konferencijoje policija pateikė atnaujintus duomenis, kuriais remiantis, žuvo 4 žmonės, dar 29 sužeisti ir yra gydomi ligoninėje,  7- iš jų sunkios būklės. 
Po atakos Londone policija surengė reidą BirmingameDidžiosios Britanijos policija surengė reidą viename name Birmingamo mieste ir sulaikė kelis asmenis, praėjus kelioms valandoms po keturių žmonių gyvybių pareikalavusios „su islamistų terorizmu susijusios“ atakos Londono centre, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.Šis reidas siejamas su trečiadienį įvykdyta ataka, per kurią dar 40 žmonių buvo sužeisti, nurodė naujienų agentūra „Press Association“ ir televizija „Sky News“.Tačiau policija atsisakė patvirtinti sąsajas tarp reido šiame vidurio Anglijos mieste ir „su islamistų terorizmu susijusio“ išpuolio sostinėje.Ataka įvyko trečiadienį ant Vestminsterio tilto, šalia Didžiojo Beno laikrodžio bokšto – vieno iš Jungtinės Karalystės sostinės simbolių, pritraukiančio milijonus turistų, stūksančio virš Parlamento rūmų.Pilką visureigį vairavęs užpuolikas rėžėsi į pėsčiuosius ant tilto, o vėliau sudaužė mašiną atsitrenkęs į apsauginį atitvarą prie tvoros, juosiančios budriai saugomą parlamento rūmų kompleksą.Vėliau peiliu ginkluotas užpuolikas įbėgo pro parlamento komplekso vartus ir mirtinai subadė 48 metų policininką, kol galiausiai buvo nušautas kito pareigūno.
Theresa May kreipėsi į šalįDidžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May surengė spaudos konferenciją ir viešai kreipėsi į tautą trečiadienį po šalį sudrebinusio teroristinio išpuolio. Jį ataką pavadino „Šlykščia“ ir „iškrypusia“ ir dėkojo policijos pareigūnams ir greitosios pagalbos darbuotojams, kurie žaibiškai reagavo į situaciją.Premjerė taip pat atidavė pagarbą žuvusiam policijos pareigūnui. Jos teigimu, užpuolikas vietą atakai pasirinko neatsitiktinai. Parlamentas simbolizuoja demokratiją, laisvę ir teisės viršenybę, todėl, pasak Th. May, ir pasirinkta smogti čia. Parlamentas rytoj darbą tęs kaip įprasta.
Premjeras: smerkiu šiuos apgailėtinus ir niekingus išpuoliusMinistras Pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May ir visos šalies gyventojams dėl žiauraus teroristinio išpuolio Londono širdyje.„Smerkiu šiuos apgailėtinus ir niekingus išpuolius. Galiu patikinti, kad atsakingos šalies institucijos ir toliau prisidės prie užsienio partnerių kovos su terorizmu, užtikrinant visų mūsų bendrą saugumą“, – komentuodamas išpuolius Londone teigė S. Skvernelis.
Th. May grįžo į Dauningo gatvę
Įtariamojo nuotraukahttps://twitter.com/News_Executive/status/844592020601688065
Parlamento nariai vis dar užblokuoti Vestminsterio vienuolyno salėjehttps://twitter.com/BarrySheerman/status/844618349397131273
Penki sužeistieji perkelt į intensyvios terapijos skyriųPenki sužeistieji nugabenti į Karaliaus Koledžo ligoninės Londone intensyvios terapijos skyrių, dviejų būklė kritinė, rašo theguardian.co.uk
Vėl veikia Waterloo traukinių stotis
Užuojautą pareiškė buvęs premjeras D. Cameronashttps://twitter.com/David_Cameron/status/844599562593599489
D. Trumpas išreiškė paramą Th. MayNBC praneša, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas susisiekė su Didžiosios Britanijos Premjere Theresa May ir išreiškė paramą.
Sužeisti trys policijos pareigūnaiPranešama, kad tarp 20 sužeistųjų – 3 policijos pareigūnai
D. Britanijos musulmonų taryba pasmerkė išpuolįDidžiosios Britanijos musulmonus vienijanti organizacija išplatino pareiškimą, kuriame aiškiai pasmerkė išpuolį.https://twitter.com/MuslimCouncil/status/844597338710642691
Ataką vykdė vienas užpuolikasPolicijos atstovas Markas Rowley patvirtino, kad atakoje dalyvavo vienas užpuolikas. Jis taip pat patvirtino, kad užpuolikas jau nukautas, rašo BBC
Sužeistųjų skaičius daugėja iki 20
Aukų skaičius auga iki 4Policijos atstovai patvirtino, kad aukų skaičius išaugo iki 4, rašo BBC.
Londone policininką subadžiusiam užpuolikui buvo teikiama medicinos pagalbaVyras, įtarimas nudūręs policijos pareigūną prie parlamento rūmų, buvo peršautas ginkluotų policininkų, o tada jam buvo teikta medikų pagalba, matyti BBC skelbiamoje nuotraukoje.
Th. May sušaukė ypatingąjį vyriauisybės komitetąDidžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmininkaus skubiai šaukiamam vyriausybės ypatingojo komiteto (emergency committee – angl.) posėdžiui aptarti pastarojo teroro akto Londone.Ypatingasis komitetas, vadinamas „Cobra“, koordinuoja atsakomuosius veiksmus rimtų incidentų atvejais. Jame dalyvaujavyriausybės ministrai bei nepaprastųjų situacijų tarnybų, saugumo ir žvalgybos agentūrų vadovai.Tokie posėdžiai buvo rengiami po tokių incidentų kaip 2005 metų liepos 7-ąją buvusi ataka Londono transporto sistemoje.Šį trečiadienį komiteto posėdis rengiamas Vaithole (vyriausybės) konferencijų salėje.
URM: nėra duomenų apie Londone nukentėjusius lietuviusUžsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad trečiadienį per teroro išpuolį Londone būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.Prie Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų trečiadienį per incidentą peiliu subadytas vienas policininkas, užpuoliką pašovė ginkluoti policininkai. BBC skelbia, kad subadytas policininkas neišgyveno. Tuo metu ant gretimo Vestminsterio tilto automobilis mirtinai pervažiavo vieną moterį ir sunkiai sužeidė dar mažiausiai dešimt žmonių. Vienas medikų sakė, kad sužeidimai yra „katastrofiški“.Britų policija pranešė, kad prie parlamento rūmų įvykęs incidentas yra tiriamas kaip „teroristinis“.
Facebook aktyvavo saugumo pasižymėjimo funkcijąSocialinis tinklas Facebook aktyvavo funkciją, leidžiančią pasižymėti nenukentėjus per ataką.
Parlamento nariai susirinko Vestminsterio vienuolyne, laukia tolesnių policijos nurodymųhttps://twitter.com/mjgerman/status/844598769371021312https://twitter.com/mjgerman/status/844601299425484801
Nukentėjo paaugliai iš PrancūzijosLaikraštis Le Telegramme skelbia, kad per išpuolį nukentėję prancūzų mokiniai buvo 15-16 metų amžiaus. Būtent į juos užpuolikas rėžėsi ant Vestminsterio tilto.
Prezidentė: terorizmo griebiasi bailiaiPrezidentė Dalia Grybauskaitė smerkia teroro ataką Londone, per kurį peiliu subadytas policininkas, taip pat žuvo viena moteris.„Terorizmas yra bailių ginklas. Griežtai smerkiu siaubingą teroristinį išpuolį Vestminsterio širdyje“, - socialiniame tinkle Twitter paskelbė D.Grybauskaitė.Prezidentė taip pat pareiškė nuoširdžią užuojautą Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II bei pareiškė tvirtą solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis.D.Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu palinkėjo sveikatos nukentėjusiems bei stiprybės jų artimiesiems.Prie Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų trečiadienį per incidentą peiliu subadytas vienas policininkas, užpuoliką pašovė ginkluoti policininkai. BBC skelbia, kad užpuolikas nukautas. Tuo metu ant gretimo Vestminsterio tilto automobilis mirtinai pervažiavo vieną moterį ir sunkiai sužeidė dar mažiausiai dešimt žmonių. Vienas medikų sakė, kad sužeidimai yra „katastrofiški“.Britų policija pranešė, kad prie parlamento rūmų įvykęs incidentas yra tiriamas kaip „teroristinis“.
Nukentėjo grupė prancūzų mokiniųPer automobilio išpuolį ant tilto nukentėjo grupė studentų iš Prancūzijos, rašo theguardian.co.uk.https://twitter.com/Polly_Boiko/status/844590137262723072
Atakoje galėjo dalyvauti du užpuolikaiBBC žurnalistas Danielis Sandfordas teigia, kad atakoje prie Parlamento rūmų galėjo dalyvauti ir antras užpuolikas. Jo teigimu, liudininkai pasakoja apie skustagalvį, baltaodį vyrą, kuris galėjo prisidėti prie atakos, tačiau šie duomenis kol kas nepatvirtinti oficialiai.Manoma, kad antrasis vyras galėjo sėdėti atakoje dalyvavusio automobilio keleivio sėdynėje.
Sužeista per dešimt žmonių.Greitosios pagalbos atstovai teigia, kad pagalba ant Vestminsterio tilto buvo suteikta mažiausiai 10-čiai žmonių, rašo CNN.
Žuvusiųjų skaičius augaPranešama, kad per ataką žuvo 3 žmonės – automobilio partrenkta pėsčioji, nudurtas policijos pareigūnas ir pats užpuolikas, kurį nukovė policija.
Žuvusiųjų skaičius gali padidėtiNepatvirtintais duomenimis, per ataką žuvo daugiau nei vienas žmogus. Policija kol kas nekomentuoja, kiek žmonių tiksliai žuvo ir nukentėjo per šį išpuolį.
Dėl išpuolio Londone atidėti nepriklausomybės debatai Škotijos parlamenteReaguodami į teroro ataką Londone, Škotijos parlamentarai trečiadienį nutraukė svarbius debatus dėl naujo referendumo, kuriame būtų prašoma atsakyti į klausimą, ar siekti Škotijos nepriklausomybės, Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos.„Faktas, kad mūsų giminingame parlamente įvyko rimtas incidentas, turi įtakos šiems ypatingiems debatams“,– pasakė Škotijos parlamento posėdžiui Edinburge pirmininkavęs Kenas Macintoshas.
Iš upės ištraukta gyva moterisPranešama, kad iš Temzės upės specialiųjų tarnybų pastangomis gyva ištraukta moteris, įkritusią tuo metu, kai į žmones rėžės iautomobilis.https://twitter.com/chrisshipitv/status/844589483559452676
Liudininkai pasakoja kraupaus įvykio detales Įvykio liudininkas Rickas Longley  sakė naujienų agentūrai „Press Association“ matęs, kaip vyras smogė peiliu policininkui prie Didžiosios Britanijos parlamento.„Mes tiesiog ėjom stoties link. Pasigirdo garsus trenksmas – kažkoks vyrukas sudaužė automobilį ir parbloškė kelis pėsčiuosius“, – sakė jis.„Jie ten tiesiog gulėjo. Tuomet prie gatvės kampo šalia vartų, priešais Didįjį Beną, susirinko ištisa minia, – pridūrė R.Longley. – Vienas vyrukas praėjo man iš dešinės, nešdamasis didelį peilį, ir pradėjo juo badyti policininką.“„Dar niekada nesu matęs nieko panašaus. Negalėjau patikėti, ką pamačiau“, – pasakojo liudininkas.Įstatymų leidėjas Adamas Holloway sakė naujienų agentūrai AP pamatęs bėgančius žmonės ir nedelsiant nubėgęs į savo biurą parlamento rūmuose, kur buvo jo darbuotojai.„Šiuo metu daug mūsų yra užsirakinę su savo darbuotojais“, – sakė jis.Buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis savo „Twitter“ paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomi sužeistieji, gulintys gatvėje prie Vestminsterio tilto.R. Sikorskis, dabar dirbantis Harvardo Europos studijų centre, sakė matęs mažiausiai penkis ant žemės gulinčius žmones, „nuskintus automobilio“.Jis sakė britų nacionaliniam transliuotojui BBC „girdėjęs, kaip maniau, paprastą (automobilių) susidūrimą. Pažvelgiau pro taksi langą – ten buvo parkritęs kažkoks žmogus, aiškiai smarkiai sužeistas“.„Tuomet pamačiau antrą gulintį žmogų ir pradėjau filmuoti. Pamačiau dar tris gulinčius žmones; vienas jų smarkiai kraujavo“, – pasakojo R. Sikorskis.
Viena moteris žuvoSkelbiama, kad Vestminsterio ligoninės medikai patvirtino, kad viena moteris žuvo, kai buvo pervažiuota užpuoliko ant Vestminsterio tilto.  Kol kas nėra tikslių duomenų, kiek žmonių buvo sužeista, tačiau praneša, kad dar apie 12 galėjo būti sužeisti. Liudininkų teigimu, automobiliu važiavęs užpuolikas iš pradžių partrenkė kelis pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto ir rėžėsi į vartus prie parlamento. Remiantis pranešimais, padurtas pareigūnas, tariamą užpuoliką pašovė ginkluota policija.
Policijai nepaklusęs vyras nušautas  „Daily Mail" žurnalistas Quentinas Lettsas, kurio darbo vietos langai žvelgia tiesiai į nelaimės vietą, BBC patvirtino, kad policija nušovė vyrą.„Tas vyras kažką laikė rankoje, tas daiktas priminė lazdą ar kažką panašaus. Jį kalbino pora policijos pareigūnų, vilkinčių geltonas liemenes. Vienas iš pareigūnų staiga parkrito“, – pasakoja liudininkas.„Matėme, kaip tas juodai vilkintis vyras judina ranką taip, jog atrodo, kad badytų ar smūgiuotų pareigūnui. Kitas pareigūnas leidosi ieškoti pagalbos, kuri atvyko labai greitai. Įtariamasis pasileido bėgti link įėjimo į Parlamentą. Jis bėgo, nubėgo apie 13 metrų. Du civiliais rūbais vilkintys ginkluoti vyrai jam kažką šaukė, galbūt perspėjo, bet jis nesiklausė. Bėgo toliau. Tada jie paleido du ar tris šūvius, ir jis pakrito“, – sako Q. Lettsas.
Pareigūnai prašo vengti kai kurių vietų Skotland Jardo pareiškime teigiama: „Policijos pareigūnai prašo vengti šių objektų: Parlamento aikštės, Vaitholo gatvės, Vestminsterio tilto, Lambeto tilto ir Viktorijos gatvės“. Tai leis saugumo ir gelbėjimo tarnyboms likviduoti incidentą. Incidento vietoje dirba pareigūnai. Skelbiama, kad kol kas nelaimė įvardijama kaip teroristinis aktas ir taip bus tol, kol nepaaiškės kitaip.
Th. May nenukentėjo Žemųjų parlamento rūmų lyderis Davidas Lidingtonas, atsakingas už vyriausybės veiklą, sakė parlamentarams: „Regis durta vienam policininkui, po to ginkluoti policininkai įtariamą užpuoliką pašovė“. Yra pranešimų apie daugiau smurtinių incidentų netoliese, sakė jis.Dauning Stritas pranešė, kad ministrė pirmininkė Theresa May nenukentėjo.Tuo metu policijos pareigūnai nurodė, kad gavo iškvietimą į vietą netoli Vestminsterio tilto dėl incidento su šaunamaisiais ginklais.„Mes buvome iškviesti apie 14 val. 40 min, gavę pranešimų apie incidentą ant Vestminsterio tilto. Šis įvykis laikomas incidentu su šaunamaisiais ginklais – policija yra įvykio vietoje“, – nurodė britų policija tviteryje.Pasak liudininkų, ant tilto automobilis partrenkė keletą žmonių. Nuotraukose matyti į tilto užtvarą įsirėžęs automobilis.Savo ruožtu britų žvalgybos tarnyba MI5 sako, kad dar sunku vertinti, ar šis incidentas gali būti siejamas su terorizmu.Naujienų agentūra „Press Association“ pranešė, kad parlamento teritorijoje matyti du ant grindinio gulintys žmonės.
D. Britanijos policija teigia, kad išpuolį kol kas traktuoja kaip teroro aktą BBC skelbia, kad užpuolikas nukautas. D. Britanijos policija patvirtino, kad šį incidentą kol kas traktuoja kaip teroro aktą, jeigu nepasitvirtins kita versija.

Priežastys kol kas visiškai neaiškios. Liudininkai pasakojo, kad ginkluoti policininkai nubėgo parlamento pastato link. Jie teigė girdėję šūvius. Anot britų „Daily Mail“, vienam užpuolikui pavyko patekti į parlamento pastatą. Jis esą su savimi turėjo peilį. Anot BBC, padurtas vienas parlamento darbuotojas. Užpuolikas pašautas.

Ant Vestminsterio tilto, be to, vienas asmuo taranavo praeivių grupę. Pasak liudininkų, automobilis parbloškė mažiausiai penkis žmones. Ar jo vairuotojas yra tas pats asmuo, kuris įsiveržė į parlamento pastatą, neaišku.

„Reuters" fotografo teigimu, ant Vestminsterio tilto netoli parlamento yra mažiausiai 12 sužeistųjų. Liudininkai pasakojo apie automobilį, kuris ant tilto parbloškė penkis žmones.

Teigiama, kad liudininkai girdėjo tris ar keturis šūvius. Londono Westminsterio metro stotis uždaryta.

Pasak agentūros AP, peiliu ginkluotas vyras įsiveržė pro vartus į parlamento teritoriją. Tada pasigirdo šūviai.

„Mes buvome iškviesti apie 14 val. 40 min, gavę pranešimų apie incidentą ant Vestminsterio tilto. Šis įvykis laikomas incidentu su šaunamaisiais ginklais – policija yra įvykio vietoje“, – nurodė britų policija tviteryje.

„Aš tikrai girdėjau šūvius. Mačiau kaip kažkas tamsiai apsirengęs krenta“, – sakė vienas parlamento tarnautojų naujienų agentūrai AFP.

Now shooting near by parlament of london and a second attack on Westminster bridge 5 assailent gunned down, parlament on lock down pic.twitter.com/WQANnTorFK

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Baltarusijos sulaikymo įstaigose – tikras pragaras: kraujo balose guli žmonės, iš už sienų girdėti gąsdinantys pokalbiai (1177)

Po Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų visoje šalyje nesiliauja protesto...

Koronavirusas sumaišė visas kortas: Karbauskio rankose – rimtas koziris (87)

Rudenį vyksiančius Seimo rinkimus „valstiečiai“ ir konservatoriai pasitinka su per koronaviruso...

Savomis rankomis siuva rankines, kurios gali kainuoti ir tūkstančius – amato išmoko pats (107)

Kaišiadorietis Irmantas Kanaševičius – tikras auksarankis. Jis savo rankomis siuva odines...

Pareigūnai ruošiasi neįprastam savaitgaliui: policijos pajėgos bus perorientuotos, kurortams – ypatingas dėmesys (7)

Savaitgalį policijos pareigūnai žada aktyviau tikrinti, kaip renginiuose laikomasi dėl...

Kėdainiuose gausios policijos pajėgos ieško mįslingai dingusio vaiko: kreipiamasi į visuomenę (44)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai...

Papasakojo, kaip buvo įrašytas Cichanouskajos kreipimasis (153)

Baltarusijos Centrinės rinkimų komisijos (CRK) vadovė Lidija Jermošina patvirtino, kad opozicijos...

Didelė avarija Zarasų rajone: ugniagesiai vadavo automobilyje prispaustą žmogų (2)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Zarasų rajone , Imbrado seniūnijoje, ties Imbrado kaimu,...

Kaukės nedėvėjusiai padavėjai Vilkyčiuose – 250 Eur bauda (16)

Jau pora savaičių, kai Lietuvoje sugriežtinta kaukių dėvėjimo tvarka prekybos centruose ir...

Į amerikiečių nelaisvę patekęs Vermachto gerenolas: jie aklai tikėjo, kad galės bendradarbiauti su sovietais (29)

Leidykla „Briedis“ pristato generolo leitenanto Reinhardo Gehleno, vieno iš labiausiai patyrusių...

Minint 30-ąsias Viktoro Cojaus mirties metines jo daina vėl skamba kaip protestų palydovė (4)

Šiandien, rugpjūčio 15 dieną, sukanka 30 metų, kai autoavarijoje netoli Rygos žuvo legendinis...

|Maža didelių žinių kaina