Pasak Aljanso vadovo, norint atsakyti į klausimą dėl užsienio kontingentų dislokavimo Ukrainoje tikimybės, būtina suprasti, kokiomis sąlygomis gali būti pasiektos paliaubos ir taikos susitarimas.
M. Rutte pabrėžė, kad šie veiksniai turės didelę įtaką saugumo garantijų Ukrainai pobūdžiui.
Visų pirma jis įspėjo, kad nepasikartotų tokia padėtis, kokia susiklostė po Minsko susitarimų pasirašymo.
„Tai, kas įvyko 2014 m. su Minsku, nebuvo tvaru. Niekas nenori, kad tai pasikartotų, todėl turime užtikrinti, kad Rusijos ir Ukrainos susitarimas būtų ilgalaikis“, – sakė M. Rutte.
Kelios Europos Sąjungos šalys neatmeta galimybės dislokuoti karinį kontingentą Ukrainoje, jei karo veiksmai nutrūktų. Šiuo metu šešios šalys yra pasirengusios siųsti savo taikdarius.
Prezidentas Volodymyras Zelenskis neatmetė galimybės, kad taikos palaikymo pajėgas pirmosios dislokuos Jungtinė Karalystė ir Prancūzija.
Visų pirma Londonas gali dislokuoti karius Ukrainoje penkeriems metams.
Tuo tarpu Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pasiūlė, kad NATO 5 straipsnis dėl kolektyvinio saugumo būtų taikomas Ukrainai ir be šios šalies narystės Aljanse.
Atsakydamas į tai M. Rutte pareiškė, kad darbotvarkėje svarstomos įvairios iniciatyvos.

Ukrainos kelias į NATO išlieka negrįžtamas
2024 m. Vašingtono aukščiausiojo lygio susitikime priimtas sprendimas, patvirtinantis negrįžtamą Ukrainos kelią link narystės NATO, vis dar galioja.
Tai per interviu televizijos kanalui „My-Ukraina“ dar kartą pakartojo NATO generalinis sekretorius Markas Rutte, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.
M. Rutte pareiškė, kad Ukrainos kelias į NATO yra negrįžtamas, ir pabrėžė, jog šis sprendimas buvo Vašingtono aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatas ir išlieka nepakitęs. Jis pažymėjo, kad nors ir buvo pasakyta, jog Ukraina galiausiai įstos į NATO, niekada nebuvo garantijos, kad tai bus susieta su taikos susitarimu.
Jis kartu nurodė, kad NATO tikslas yra užtikrinti ilgalaikę taiką Ukrainoje, o ne tik įšaldyti karą.
Kaip jau skelbė „Ukrinform“, vadinamoji Norinčiųjų koalicija, kurioje dalyvauja Vakarų partneriai, išlieka pagrindine Ukrainos saugumo garantijų dedamąja.