„Negalime paskelbti vieno asmens kaip kaltininko. Tai – Stigas Engstromas“, – žurnalistams sakė vyriausiasis prokuroras Kristeris Peterssonas.

„Kadangi jis miręs, negaliu pareikšti jam kaltinimų, todėl nusprendžiau nutraukti tyrimą“, – pridūrė jis.

S. Engstromas buvo apklaustas kaip liudininkas pačioje tyrimo pradžioje, nes jis buvo netoli O. Palme nužudymo vietos, tačiau policija laikė jį nepatikimu, nes jis keliskart keitė parodymus.

O. Palme buvo nužudytas 1986-ųjų vasario 28 dieną, kai su žmona Lisbet išėjo iš vieno sostinės kino teatro ketindamas eiti namo, tam vakarui paleidęs savo asmens sargybinius.

Nežinomas užpuolikas šovė O. Palme į nugarą ir pabėgo, palikęs 59 metų premjerą mirti kraujo klane ant šaligatvio.

Buvo apklausta daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, bet oficialių įtarimų pareigūnai niekam nebuvo pareiškę.

Bėgant metams daugiau kaip 130 žmonių prisiėmė atsakomybę už šią žmogžudystę, o bylos aplankai užima 250 m lentynų.

Smulkus nusikaltėlis ir narkomanas Christeris Petterssonas 1989 metų liepą buvo nuteistas už šį nusikaltimą O. Palme našlei nurodžius jį per daugelio kritikuotą akistatą nusikaltėliui atpažinti.

Tačiau po kelių mėnesių apeliacinis teismas jį paleido, dėl techninės kliauties atmetęs O. Palme našlės liudijimą. Ch. Petterssonas mirė 2004 metais, o O. Palme našlė – 2018-aisiais.

Tyrėjai taip pat buvo įtarę Turkijos kurdų sukilėlių Kurdistano darbininkų partiją (PKK), Švedijos kariuomenę bei policiją, Pietų Afrikos Respublikos slaptąją tarnybą ir kitus.

K. Peterssonas tyrimą perėmė 2017 metais.

Socialdemokratas O. Palme, garsėjęs kaip puikus oratorius, buvo prieštaringai vertinama figūra. Jis papiktino Vašingtoną savo nepritarimu JAV karui Vietname, be to, rėmė komunistų vyriausybes Kuboje ir Nikaragvoje, pasisakydavo prieš apartheidą ir atominę energiją.

Jo nužudymas labai sukrėtė paprastai ramią ir saugią Švediją.