aA
Žmogus, pasiūlęs prieštaringai vertinamą Švedijos COVID-19 strategiją, karantino įvedimą didžiojoje pasaulio dalyje apibūdina kaip savotišką „beprotybę“, prieštaraujančią tam, kas yra žinoma apie virusų protrūkių tvarkymą.
Švedijos COVID-19 ekspertas: pasaulis išsikraustė iš proto
© Reuters / Scanpix

Švedijos valstybinis epidemiologas Andersas Tegnellis teigė, kad nepritaria tokiam judėjimo suvaržymui dėl žalingo šalutinio poveikio, kurį jis neišvengiamai sukelia.

„Atrodo, tarsi pasaulis būtų išsikraustęs iš proto, ir viskas, apie ką mes iki tol kalbėjome, būtų pamiršta, – trečiadienį Švedijos radijui sakė A. Tegnellis. – Atvejų tapo per daug, o politinis spaudimas pasidarė per stiprus. Švedija liko stovėti nuošalyje.“

A. Tegnellis pripažįsta neteisingai įvertinęs mirtiną koronaviruso potencialą jo ankstyvosiose stadijose, tačiau atmeta galimybę atsisakyti savo strategijos.

Jis teigia, kad radikalus judėjimo apribojimas, šiuo metu stebimas kone visame pasaulyje, gali sukelti kitų problemų, įskaitant išaugusį smurtą šeimoje, vienišumą ir masinį nedarbą.

„Visi vaistai turi šalutinį poveikį, taigi ir kovos su pandemija priemonės turi savo neigiamą poveikį, – sakė jis. – Tokioje institucijoje kaip mūsų, kuri dirba su įvairiais visuomenės sveikatos klausimais, natūralu atsižvelgti į šiuos aspektus.“

Andersas Tegnellis
Andersas Tegnellis
© Reuters / Scanpix

Tačiau šiuo metu Švedijoje yra registruojamas rekordinis mirštamumas nuo COVID-19 – šimtui tūkstančių žmonių čia miršta daugiau susirgusiųjų nei Jungtinėse Valstijose, rodo Johns Hopkins universiteto duomenys. Apklausos liudija, kad švedai pradeda nusivilti savo šalies atsaku į pandemiją.

Užuot uždarę mokyklas, parduotuves ir restoranus, švedai beveik viską paliko atidaryta. Piliečiai buvo skatinami laikytis socialinio atsiribojimo gairių, tačiau strategijos kūrėjai nusprendė, kad švedai pakeis savo elgesį laisva valia, taigi kurti įstatymų nėra būtina.

A. Tegnellis taip pat patarė nenaudoti veido kaukių, tvirtindamas, kad trūksta mokslinių įrodymų, jog jos veikia. Jis taip pat sako, kad akivaizdu, jog mokyklų uždarymas buvo neprasmingas atsakas į pandemiją. Jo požiūrį palaiko ir neseniai atliktas Prancūzijos tyrimas.

Pagrindinis A. Tegnellio argumentas yra tas, kad COVID-19 artimiausiu metu niekur nedings, o tai reiškia, kad staigus ir griežtas karantinas galiausiai pasirodys neveiksmingas, nes kovojame su ilgalaike grėsme.

Tuo tarpu virusas pastaruoju metu vėl atsigauna daugelyje šalių, kur valdžios atstovai tikėjo jį jau pažaboję, įskaitant Pekiną.

„Laukiu rimtesnio mūsų veiksmų įvertinimo, nei buvo atliktas iki šiol, – pažymėjo A. Tegnellis. – Niekas nežino, kuo čia baigsis.“

Švedijos parlamentas sutiko paskirti komisiją, kuri išnagrinėtų vyriausybės atsaką į COVID-19 krizę. Tyrimo rezultatai turėtų būti paskelbti 2022 m. pradžioje, prieš kitus visuotinius rinkimus.

Naujausios apklausos rodo, kad ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas, vadovaujantis mažumų centro kairiųjų koalicijai, susiduria su rinkėjų simpatijų mažėjimu, nes švedai abejoja dėl šalies COVID-19 politikos.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(132 žmonės įvertino)
3.6288

Top naujienos

ES ambasadorius: panašu, kad skrydžiai iš Irako į Minską kuriam laikui atšaukiami papildyta 22.23 val. (334)

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Irake Martinas Huthas sako, kad skrydžiai iš šios šalies į...

Kauniečiai už 6 tūkst. eurų įsigijo ir įsirengė automobilinį namelį: derinant darbą ir keliones galima net ir sutaupyti (24)

Gabija Cvilikaitė ir Tomas Bikuličius – labai aktyvi ir vietoje nenustygstanti pora, kuriai...

Lašas: dar vienas karantinas – ir galėsime dėti kryžių ant Vyriausybės (846)

Naujų atvejų skaičiams kylant, šalies savivaldybėms vis raudonuojant ir po truputį artėjant...

Lietuviškų Tokijo rezultatų fone pateikė dar niūresnę prognozę: labai tikiuosi, kad būsiu neteisus specialiai Delfi iš Tokijo (74)

„Viskas labai gerai, bet nenormaliai“, – taip skambėtų Lietuvos olimpinės rinktinės...

Miglė Rakauskaitė | D+

Vokiečiai patys sukūrė monstrą, kuris juos pribaigė: po cheminio ginklo atakos juos pasitiko „numirėlių armija“

Kruvinas mūšis, nuodingosios dujos, numirėliais virtę kariai ir pūliuojančios žaizdos – visa...

Lukašenkos režimas nesustoja: tariasi dėl paprastesnių kelionių iš Pakistano, Afrikos valstybių (1184)

Aliaksandro Lukašenkos režimas tariasi dėl vizų liberalizavimo su Pakistanu, derasi dėl naujų...

„Dzūkų jūra“ vadinamas ežeras nuo poilsiautojų antplūdžio ginasi versdamas juos kasytis (20)

„Dzūkų jūra“ pravardžiuojamas Dusios ežeras šią savaitę svečius pasitinka pašiaušęs...

Po kritikuojamų valdžios sprendimų kreipėsi į Dalią Grybauskaitę: šitai jums pasakyti nori daugelis (319)

Kai šalyje kyla neramumai ne tik dėl pandemijos, bet ir dėl situacijos, kuri vyksta šalies...

Kovido skaičiai auga: Veryga parašė tris patarimus valdžiai (204)

Augant susirgusiųjų koronavirusu ( COVID-19 ) skaičiams, buvęs sveikatos apsaugos ministras,...

JAV miestas paslaugų neskiepytiems nuo COVID-19 jau nebeteikia (37)

Kol JAV prezidentas Joe Bidenas ir kiti politiniai lyderiai rungtyniauja vakcinacijos varžybose,...