aA
Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai paskirta 28-erių metų Hope Hicks, anksčiau žengusi modelio karjeros keliu. H. Hicks pakeitė ankstesnį komunikacijos skyriaus vadovą Anthony Scaramucci, išbuvusį šiame poste vos 10 dienų, primena BBC.
Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės
© AP / Scanpix

Jokios apčiuopiamos patirties politikos srityje neturinti moteris pastaruosius penkerius metus palaikė gana artimus ryšius su visa Trumpų šeima.

Ji ne tik sugebėjo papildyti patikimiausių prezidento patarėjų gretas, bet ir tapo viena iš geriausiai apmokamų Baltųjų rūmų darbuotojų. Metinis H. Hicks atlygis siekia net 180 tūkst. JAV dolerių (153 tūkst. eurų).

Turint omeny gana neiškalbingus faktus šios moters, kaip visuomenės veikėjos, biografijoje, natūraliai kyla klausimas, dėl kokių priežasčių jai buvo patikėtos vienos iš svarbiausių pareigų JAV vyriausybėje.

Į prezidento akiratį pateko I. Trump dėka

H. Hicks karjeros pradžia reikėtų laikyti ryšių su visuomene atstovės pareigas, kurias ėjo Ivankai Trump priklausančioje madingų gaminių įmonėje.

Kitados šiai moteriai teko dirbti ir modeliu: demonstruoti mados namų „Ralph Lauren“ sukurtus drabužius, taip pat fotografuotis leidinių viršeliuose, tad nekeista, kad į jos pareigas įėjo ir keleto I. Trump prekės ženklo apdarų demonstravimas.

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės
© AP / Scanpix

Dirbdama su vyriausia D. Trumpo dukterimi H. Hicks neišvengiamai pateko ir į prezidento akiratį.

2014 metų spalį jis pats patikėjo jai ryšių su visuomene atstovės pareigas vienoje iš savo nekilnojamojo turto įmonių, o pernai leidiniui GQ patvirtino, kad H. Hicks sugebėjimai išties išskirtiniai.

Politikoje atsidūrė atsitiktinai

2015 metų pradžioje H. Hicks kartu su D. Trumpu išvyko į kelionę, kuri, kaip pasirodė, įėjo į vieną iš pirmųjų jo prezidento rinkimų kampanijos etapų. Būtent šio, galima sakyti, atsitiktinumo dėka jauna moteris pateko į politiką.

H. Hicks prisidėjo prie D. Trumpo „Twitter“ paskyros populiarinimo: ji užrašinėjo, ką tuometinis kandidatas į šalies vadovo postą norėjo pasakyti, be to, nurodinėjo jo organizacijos nariams bendrinti skelbiamas žinutes.

Kai kampanija įgavo pagreitį, H. Hicks teko apsispręsti grįžti prie pareigų D. Trumpo nekilnojamojo turto įmonėje arba tapti jo atstove spaudai ir darbuotis vien politikos srityje.

Nors pati pasirinko pirmąjį variantą, asmeniškai D. Trumpo paprašyta nesitraukti iš komandos, ji sutiko pasilikti.

Niekada nesistengė atkreipti į save dėmesio

H. Hicks itin retai sutinka duoti interviu, nors pati dažnai būna šalia D. Trumpo, kai šiam tenka atsakinėti į žurnalistų klausimus.

Pradėjusi dirbi prezidento rinkimų kampanijoje, ji ištrynės savo „Twitter“ paskyrą, o „Instagram“ profilį padarė privačiu.

Kitaip nei daugelis, pastaraisiais mėnesiais pasitraukusių arba pašalintų iš D. Trumpo komandos, H. Hicks visą laiką uoliai dirbo ir ištikimai atstovavo ne ko nors kito, o tik prezidento interesams.

H. Hicks būdą ir pažiūras puikiai iliustruoja jos buvusio lakroso trenerio dienraščiui „Washington Post“ pasakyti žodžiai: „Jai buvo svarbus visų dalyvavimas. Sugebėjimas dirbti komandoje ir ginti savo poziciją yra išskirtiniai jos bruožai.“

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės
© Reuters / Scanpix

Akivaizdu, kad ištikimybė prezidentui buvo deramai įvertinta: dabar H. Hicks yra ilgiausiai D. Trumpo komandoje dirbanti patarėja politikos klausimais.

Tapęs šalies prezidentu D. Trumpas patikėjo H. Hicks naujas pareigas: ji buvo paskirta Baltųjų rūmų strateginės komunikacijos padalinio vadove.

Bendraudama su prezidentu ši jauna moteris anaiptol nemėgina jo perkalbėti ar įtikinėti, o paprasčiausiai sudaro sąlygas padaryti tai, ką pats yra užsibrėžęs.

Remiantis leidinio „Politico“ publikacija, H. Hicks yra viena iš keleto D. Trumpo šeimai tikrai artimų asmenų – ji net valgo šabo pietus kartu su prezidento dukterimi I. Trump ir žentu Jaredu Kushneriu.

H. Hicks buvo viena iš nedaugelio D. Trumpo bendražygių, dalyvavusių gegužės mėnesį įvykusiame prezidento susitikime su popiežiumi Pranciškumi.

Nors šiuo metu skirtos komunikacijos departamento vadovės pareigos yra laikinos, stebint, kokiu tempu H. Hicks kopia karjeros laiptais, galima spėti, kad šiame poste ji liks ilgiau už bet kurį savo pirmtaką.

DELFI.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tiesioginių merų rinkimų Lietuvoje gali nebelikti: prabilo apie spjūvį žmonėms į veidą

Tiesioginių merų rinkimų Lietuvoje gali nebelikti. Pirmadienį Konstitucinis Teismas (KT)...

Raimondas Kuodis: Konstitucinio Teismo turi nelikti (385)

Lietuvoje atsirado savotiška „teisininkų oligarchija“: teisininkai uzurpavo svarbias visuomenės...

Praėjusią parą koronavirusas nustatytas 592 asmenims, mirė 10 žmonių papildyta 9.50 (49)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 592 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 10...

Palygino koronaviruso bangas Lietuvoje: trečioji banga šalį paveikė nevienodai situacija bus blogesnė nei praėjusią vasarą (87)

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys–Balevičius feisbuke palygino trečios ir antros...

Draugiškus santykius su Rusija palaikiusioje Čekijoje – kardinalūs pokyčiai: byra planai ne tik dėl „Sputnik V“ vakcinos (195)

Iškilo grėsmė, kad Čekijos kaltinimai Rusijos karinės žvalgybos agentams dėl dviejų sprogimų...

Dalis prekybos centrų parduotuvių pirmadienį gali ir neatsidaryti: nespėja testuoti darbuotojų

Veiklą atnaujinantys prekybos centrai kol kas nežino, kiek parduotuvių atsidarys jau pirmadienį,...

„Delfi“ startuoja „Eurovizijai“ skirtas specialus kanalas: pagaliau konkursas turės savo namus, kur viskas tilps po vienu stogu

Likus mėnesiui iki didžiosios „Eurovizijos“ Nyderlanduose, balandžio 19 dieną, pirmadienį,...

Maištas futbole: 12 klubų paskelbė kuriantys naują lygą (20)

12 stipriausių Senojo žemyno futbolo klubų, tarp kurių yra „Liverpool“, Turino „Juventus“,...

Spynas nukabinę prekybos centrai žada griežtą kontrolę – „Gariūnų“ turgaus vadovas lieja nuoskaudas (174)

Prekybos centrai ir prekyvietės pirmadienį atveria duris ir žada tinkamą priežiūrą – ne visur...

Arūnas Spraunius | D+

Paskaičiuota, iki kada pandemija bus jau galutinai suvaldyta ir kiek žalos padarė iki šiol: sugebėjo perspjauti net Antrąjį pasaulinį karą (3)

2020 metų kovo moralo versija: ne virusas dėl visko kaltas, tiesiog nereikia svaidyti akmenų į...