Per pokalbį su JAV rašytoju ir žurnalistu Marcu Thiessenu laikraščiui „The Washington Post“ D. Trumpas sakė, kad Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas niekada nebūtų pradėjęs plataus masto karo prieš Ukrainą:

„Mes apie tai kalbėtume, tai būtų jo svajonė, bet jis niekada nesiimtų to daryti su manimi [valdžioje]“.

D. Trumpas sakė, kad V. Putinas apie invaziją pradėjo galvoti po JAV karių išvedimo iš Afganistano 2021 m.

„Problema ta, kad dabar yra visiškai kitokia situacija, nes [Putinas] prarado daug žmonių, bet jis padarė didelę pažangą. Jis perėmė didžiąją dalį šios šalies [Ukrainos]“, – sakė kandidatas į prezidentus.

D. Trumpas pabrėžė, kad, jo nuomone, pagrindinė problema tebėra ta, kad „Europa, kaip ir NATO, nemoka savo sąžiningos dalies“. Jis mano, kad Europos Sąjungos šalys turėtų investuoti į gynybą tiek pat, kiek ir JAV, nes, pasak jo, ES ekonomika yra „panašaus dydžio“ kaip JAV. Respublikonas taip pat išskyrė atskiras šalis, pavyzdžiui, Lenkiją, Lietuvą, Latviją ir Estiją.

„Tos, kurios yra arti ...jei kas nors atsitiks, jos pateks į bėdą. Lenkijos padėtis yra kitokia nei kai kurių kitų. Kai kurios šalys yra... daug toliau. Jos turi mokėti tiek pat, kiek ir mes“, – pažymėjo D. Trumpas.

Interviu jis taip pat užsiminė apie V. Zelenskį ir pažymėjo, kad palaiko gerus santykius su Ukrainos prezidentu.

„Jis man patinka. Nes per apkaltos apgaulę ... jis galėjo pasakyti, kad nežinojo, jog [pokalbis] buvo įrašinėjamas. Bet užuot demonstravęs savo pranašumą ir sakęs: „Taip, aš jaučiau grėsmę“, jis pasakė: „Jis nepadarė visiškai nieko blogo“.

Per spaudos konferenciją „Trump Tower“ prieš susitikimą su V. Zelenskiu D. Trumpas jį gyrė, vadindamas jį „plieniniu“, ir sakė, kad dėl jo „apkaltos apgaulė tada baigėsi“.

Po susitikimo su V. Zelenskiu D. Trumpas pasakė: „Daug ko išmokau. Mes abu norime, kad jis [karas] baigtųsi, ir abu norime sąžiningo susitarimo, ir jis bus sąžiningas“.

Anksčiau D. Trumpas sakė, kad jei V. Putinas nesutiks su taikos susitarimu, tai reiškia, kad Ukrainai teks teikti daug didesnę pagalbą nei iki šiol.

M. Thiessenas straipsnyje teigė, kad D. Trumpo strategija yra ne „pasitraukti“ iš pasaulio, bet priversti pasitraukti savo priešus.

Pasak žurnalisto, jis naudoja eskalacijos dominavimą, privačiais ir viešais kanalais aiškindamas, kad yra „pasirengęs vienu šuoliu pakilti eskalacijos kopėčiomis aukštyn – drąsiai darydamas tą patį [kaip priešai] – ir kartu kviesdamas juos [priešus] nusileisti kopėčiomis žemyn per derybas“.