Parlamentarė Paivi Rasanen pirmąją teismo proceso dieną tikino, kad gina „žodžio ir tikėjimo laisvę“.

Krikščionių demokratų lyderė ir buvusi vidaus reikalų ministrė atmeta visus keturis jai pareikštus kaltinimus dėl neapykantos, nukreiptos prieš mažumą sudarančią grupę, kurstymo. Šie kaltinimai susiję su P. Rasanen pasisakymais vienoje radijo laidoje ir jos komentarais internete apie homoseksualius santykius.

P. Rasanen apibūdino homoseksualumą kaip „psichoseksualinės raidos sutrikimą“ ir sakė, kad homoseksualūs žmonės yra „disfunkciški“.

Vienas iš kaltinimų susijęs su 2019-aisiais P. Rasanen socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbta žinute, kurioje ši ilgametė parlamentarė kritikavo Suomijos evangelikų liuteronų bažnyčią už paramą tais metais vykusiam LGBT „Pride“ renginiui. Ji tvirtino, kad bažnyčia „prilygino gėdą ir nuodėmę pasididžiavimui“.

Prie savo žinutės P. Rasanen paskelbė nuotrauką su ištrauka iš Naujojo Testamento, kurioje homoseksualūs aktai vadinami „gėdingais“ ir „nenormaliais“.

„Šiuo pareiškimu rodoma nepagarba homoseksualių asmenų lygybei bei orumui ir skatinama panieka, netolerancija ir netgi neapykanta homoseksualių asmenų atžvilgiu“, – rašoma kaltintojų dokumentuose, su kuriais susipažino naujienų agentūra AFP.

Prokurorai prašo teismo skirti parlamentarei piniginę baudą, galinčią viršyti 13 tūkst. eurų.

Grupė P. Rasanen šalininkų pirmadienį ryte susirinko prie Helsinkio apygardos teismo. Parlamentarė į teismą atvyko nešina Biblija.

Susirinkusiems žurnalistams P. Rasanen sakė, kad jai „didelė garbė ginti žodžio ir tikėjimo laisvę“.

„Viliuosi, kad šiandien paaiškės, jog nesiekiu įžeisti kokios nors grupės, bet kalbama apie kelią į amžinąjį gyvenimą“, – sakė parlamentarė.

Teisėjai pirmadienį atmetė P. Rasanen advokatų prašymą atmesti vieną iš kaltinimų. Parlamentarės gynėjai tvirtino, kad jis prieštarauja teisei į religijos laisvę, įtvirtintai Europos žmogaus teisių konvencijoje.

Liuteronų vyskupui Juhanai Pohjolai taip pat pareikšti kaltinimai dėl neapykantos kurstymo už tai, kad paskelbė P. Rasanen komentarus Suomijos liuteronų fondo ir Suomijos evangelikų liuteronų Misijos diecezijos internetinėse svetainėse.

Kai 2011–2015 metais dirbo vidaus reikalų ministre, P. Rasanen prastūmė parlamente dabartinius įstatymus prieš neapykantos kurstymą.

„Man nė netoptelėjo, kad mano rašytiniai komentarai vieną dieną gali tapti neteisėtais“, – sakė ji pirmadienį.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)