Kaip pranešama, du vyrai buvo areštuoti remiantis tarnybos paslapčių įstatymu po to, kai paaiškėjo, kad britų parlamente dirbęs tyrėjas šnipinėjo Kinijos naudai.

Pasak JK vyriausybės, R. Sunakas išsakė Li Qiangui „didelį susirūpinimą“ dėl Kinijos kišimosi į Jungtinės Karalystės (JK) parlamentinę demokratiją.

Pranešama, kad R. Sunako ir Li Qiango, kuris G20 susitikime dalyvavo vietoj Kinijos prezidento Xi Jinpingo, susitikimas nebuvo planuotas ir įvyko per paskutinę viršūnių susitikimo sesiją sekmadienio rytą.

Kaip rašo „The Sunday Times“, dėl įtarimų šnipinėjimu Kinijai suimtas tyrėjas yra susijęs su keliais aukšto rango torių parlamento nariais.

Manoma, kad dvidešimtmetis tyrėjas palaikė ryšius su saugumo ministru Tomu Tugendhatu, Užsienio reikalų komiteto pirmininke Alicia Kearns ir kitais aukšto rango torių parlamento nariais.

Aukšto rango šaltinis laikraščiui „The Sunday Times“ sakė: „Tai didelė eskalacija iš Kinijos pusės. Nieko panašaus nebuvome matę“.

Tyrimą atlieka Metropoliteno policijos kovos su terorizmu valdybos, kuri tiria su šnipinėjimu susijusius nusikaltimus, pareigūnai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją