Žymiausias Rusijos opozicijos politikas A. Navalnas sutraukdavo didžiulius antivyriausybinius mitingus, kol 2021 m. buvo įkalintas dėl kaltinimų sukčiavimu, jo šalininkų šalyje ir užsienyje laikomų baudžiamąja priemone opozicijos veikėjui. Rugpjūtį Rusija 19-ai metų įkalino A. Navalną griežto režimo kalėjime dėl kaltinimų ekstremizmu.

„Visų šių priemonių imamasi siekiant visiškai izoliuoti A. Navalną“, – sakė į užsienį pabėgęs jo sąjungininkas Ivanas Ždanovas.

Pasak jo, kratos buvo atliktos Vadimo Kobzevo, Igorio Sergunino ir Aleksejaus Lipcero namuose, advokatas I. Serguninas buvo sulaikytas.

„Vienas jų sulaikytas, kitų dviejų negalime rasti“, – sakė A. Navalno kolega Marija Pevčich. V. Kobzevas penktadienį turėjo atstovauti A. Navalnui teisme nagrinėjant ieškinį, kurį jis iškėlė kalėjimui, tačiau keli padėjėjai teigė, kad jis nepasirodė.

„Todėl visa tai ir daroma: kad Aleksejus liktų be teisinės apsaugos, be ryšio su išoriniu pasauliu“, – sakė A. Navalno atstovė Kira Jarmyš. Ji pridūrė, kad taip siekiama „pasiųsti signalą kitiems teisininkams: pavojinga ginti A. Navalną ir kitus politinius kalinius“.

Įkalintas A. Navalnas bendrauja su išoriniu pasauliu per savo advokatus. Netrukus jis bus perkeltas į „ypatingo režimo“ koloniją – žiauriausią Rusijos nusikaltėliams skirtą kalėjimą, ten jo ryšiai su advokatais ir šeima bus labai apriboti.

Dauguma žymių aktyvistų pabėgo į užsienį arba yra už grotų, tačiau bylos prieš jų advokatus palyginti retos. Penktadienio kratos buvo atliktos nagrinėjant bylą dėl „dalyvavimo ekstremistinėje veikloje“, sakė A. Navalno kovos su korupcija fondo teisės skyriaus vadovas Viačeslavas Gimadi.

A. Navalno biurai 2021 m. buvo priskirti „ekstremistinėms organizacijoms“, jų darbuotojams, savanoriams ir rėmėjams gresia baudžiamasis persekiojimas.

„Advokatai nedalyvauja politikoje, – sakė V. Gimadi, – Jie net neturi teisės atsisakyti ginti“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)