aA
Trys paauglės seserys, nudūrusios į sadizmą linkusį tėvą po metų metus kentėto smurto, patikino prokurorus, kad gyvenimas už grotų – tikra pasaka, palyginti su tuo, kas vyko namie.
© DELFI montažas / Scanpix

Kaip praneša portalas news.com.au, 19-os Krestinai, 18-os Angelinai ir 17-os Marijai teko patirti nuolatinę seksualinę prievartą ir klaikius kankinimus, kuriems merginas buvo pasmerkęs tikras jų pačių tėvas – 57-erių metų pilietis, vardu Michailas Chačaturjanas, įvardijamas kaip vieno rusų mafijos klano bosas.

Paauglės tvirtina, kad M. Chačaturjanas reguliariai jas mušė ir seksualiai išnaudojo. Konkretizuodamos patirtą smurtą merginos paminėjo atvejus, kai buvo verčiamos valgyti nuo grindų šuns plaukus, o už nepaklusnumą buvo baudžiamos pipirinėmis dujomis.

Visiškai išsekinta nuolatinių tėvo išpuolių, viena iš seserų bandė nusižudyti.

Po keletą metų trukusių kančių trys seserys ryžosi kartą ir visiems laikams atsikratyti tėvu – jį nužudė. Šitaip jos pasielgė nebegalėdamos tverti, kaip pačios teigia, nuolatinės grėsmės, besikartojančio smurtavimo, vertimo pildyti seksualinio pobūdžio užgaidas, taip pat grasinimų, kad bus primuštos.

Merginos prisipažino, kad 2018-ųjų liepą nužudė M. Chačaturjaną jo pateis bute, esančiame Altufjevo rajone, Maskvos šiaurės rytuose. Visos trys buvo apkaltintos grupinės iš anksto suplanuotos žmogžudystės įvykdymu, nors pačios teigia, kad veikė vien iš savigynos paskatų, apimtos baimės, kad viena iš seserų gali mirti dėl tėvo savivalės.

Prokurorai stengiasi gauti leidimą po mirties apkaltinti M. Chačaturjaną pedofilija. Kaip rašė britų laikraštis „Daily Mail“, šitai tapo būtina atsiradus naujų įrodymų, kad jis tikrai vykdė seksualinį ir fizinį smurtą, nukreiptą prieš tris nepilnametes dukteris.

Taip pat siekiama, kad būtų anuliuoti merginoms pateikti kaltinimai dėl žmogžudystės.

Merginos tvirtina, kad tą naktį, kai nužudė tėvą, astma serganti Krestina apalpo, o M. Chačaturjanas nutempė ją į vonią, ėmė pilti ant jos degtinę ir nurengė drabužius.

Kol visa tai vyko, Angelina ir Marija, sunerimusios, kad sesuo gali mirti, puolė tėvą medžiokliniu peiliu, kurį, kaip pačios sako, dieną buvo paėmusios iš tėvo automobilio, ir plaktuku.

Joms besigrumiant su tėvu, muštynės iš buto persikėlė į gatvę. Tada Angelina susmeigė peilį tėvui į širdį.
M. Chačaturjanas susmuko vietoje. Marija iškvietė greitąją pagalbą. Kai atvyko medikai, vyras jau buvo miręs. M. Chačaturjano kūnas buvo rastas namo, kuriame gyveno, lifte, nusėtas begalės durtinių žaizdų.

Iš karto po incidento devyniolikametė Krestina pasakė policijai: „Nekentėme jo ir troškome tik vieno – kad jis išnyktų arba kad niekada nebūtų tekę jo pažinoti. Norėjome, kad jis išsinešdintų ir niekada negrįžtų.“

Krestina, Angelina ir Marija buvo sulaikytos. Joms buvo pateikti kaltinimai žmogžudyste. Jei kaltė bus įrodyta, visoms bus skirta 10–15 metų laisvės atėmimo bausmė.

Visgi dabar tyrėjai linkę patikėti, kad seserys išties buvo tapusios seksualinio ir fizinio smurto aukomis.

Kaip rašo „The Moscow Times“, vadovaujantis ypatingus apribojimus numatančiu įstatymu, merginos buvo paleistos iš kalėjimo ir turėtų negrįžti į jį tol, kol tyrėjai atliks išsamią bylos analizę.

Seserys tvirtina, kad buvo paverstos reguliaraus smurto, įskaitant grasinimus, mušimą, žaginimą ir seksualinę prievartą, aukomis.

M. Chačaturjanas, esą, buvo sumontavęs filmavimo kamerą, kad galėtų stebėti, ką dukterys veikia, kai jo nėra namie.

Neseniai radosi įrodymų, kad M. Chačaturjanas vienai iš dukterų sakė, jog ši turės pakeisti šeimą palikusią motiną.

„Turėsi užimti motinos vietą. Vesiu tave ir pagimdysi man kūdikį“. Tokie neva buvo M. Chačaturjano žodžiai.
Teisėjams pateiktoje specialistų parengtoje ataskaitoje nurodoma: „M. Chačaturjanas liepė dukterims nusirengti jo akivaizdoje ir sakė norįs jas patikrinti.“

Tada merginoms, esą, buvo liepta atlikti seksualinio pobūdžio veiksmus, nes, kaip jis sakė, jie galėtų padėti atsikratyti dėl prostatos kylančių problemų.

Smurtaudamas prieš tris dukteris ir jas žemindamas M. Chačaturjanas, kaip rašo „Daily Mail“, naudojosi įvairiais ginklais.

Tą dieną, kai buvo nužudytas, merginos nugvelbė medžioklinį peilį iš tėvo automobilio, būgštaudamos, kad gali būti mušamos.

Buvusio mafijos boso automobilyje tyrėjai rado kilpinį lanką ir keletą šautuvų bei kitų ginklų.

Jauniausioji iš dukterų, Marija, anksčiau yra puolusi su peiliu ir savo motiną Aureliją. Pastaroji kiek vėliau paliko šeimą.

Kaip informuoja laikraštis „The Sun“, kalbas apie despotišką M. Chačaturjano būdą patvirtino ir kaimynai, o jo žmona Aurelija, esą, pabėgo neapsikentusi smurto.
Viena šeimos bičiulė patvirtino, kad bent viena mergina tikrai buvo seksualiai išnaudojama.

„Jis nuolatos jas mušė, o sykį nusivežė į mišką ir grasino nužudysiąs. Motina nuo jo pabėgo. Jis uždraudė su ja bendrauti“, – sako moteris.

„Tėvas buvo susijęs su nusikalstamu pasauliu. Jis buvo mafijos bosas“, – pridūrė ji.

Kitas šeimos draugas papasakojo štai ką: „Sykį jis rado ant kilimo šuns plaukų. Tada pasikvietė vieną iš dukterų ir liepė jai iššukuoti šunį, o tada, jam bežiūrint, suvalgyti jo plaukus.“

Angelina sakė nė keik nesigailinti, kad nužudė tėvą, be to, pridūrė, kad nuo tada, kai išvyko motina, smurtas tik padažnėjo.

„Dėl nieko nesigailiu. Buvo nebeįmanoma toleruoti to, ką jis su mumis darė“, – sakė mergina.

„Kalėti tikrai geriau nei gyventi su juo. Nuo dešimties metų teko kęsti mušimą, nuo keturiolikos – seksualinę prievartą. Kai prieš trejetą metų jis išvežė motiną, situacija visai suprastėjo“, – pasakojo ji.

„Iš pat pradžių buvo aišku, kad merginos ilgą laiką gyveno psichologiškai traumuojančiomis sąlygomis“, – sakė Angelinos advokatas Aleksejus Peršinas.

„Smurtą jos kentė ne vienus metus. Tai įrodyta teismo ekspertizės. Jau paaiškėjo, kodėl jos negalėjo kreiptis pagalbos arba pabėgti nuo tėvo. Turint omeny, kad jos nuolat baiminosi dėl savo gyvybių, o jų atžvilgiu vykdytas smurtas ištisai kartojosi, jų veiksmai turi būti prilyginti savigynai“, – nurodė jis.

„Tikimės, kad joms iškelta byla bus nutraukta. Pilietis M. Chačaturjanas savo veiksmais padarė joms rimtą fizinę ir psichologinę žalą“, – sakė advokatas.

Bylos aplinkybės padalijo Rusijos visuomenę į dvi stovyklas. Kaip rašo „The Moscow Times“, vieni seseris laiko žudikėmis, kiti – smurto aukomis.

Visuomenės stebėsenos komisijos kalėjimo kontrolierius Ivanas Melnikovas sakė kaltinantis sistemą, nesugebėjusią užtikrinti merginų saugumo, nepaisant iš mokyklos gautų pranešimų apie prastą lankomumą ir su jų tėvu susijusių nusiskundimų.

„To tikrai turėjo pakakti, kad įsikištų socialinės tarnybos“, – sakė I. Melnikovas.

Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių kontaktus rasite savivaldybių svetainėse.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
„Vaikų linija“116111kasdien nuo 11 iki 23 val.
„Tėvų linija“8 800 900 12darbo dienomis nuo 17 iki 21 val.
Kontaktai organizacijų, vykdančių kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams) ir jų šeimų nariams, projektus.
Organizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Dingusių žmonių šeimų paramos centras85 248 3373centras1@missing.lt
natalija@missing.lt
Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas837 750 935, 8 698 23995pagalba@ssinstitut.lt
Viešoji įstaiga Psichologinės paramos ir konsultavimo centras8 673 22562, 8 650 63789ppkcentras@yahoo.com
VšĮ Vaikų laikinosios globos namai „Atsigręžk į vaikus“85 238 5770, 8 673 17380atsigrezk@gmail.com
Viešoji įstaiga Vaikų ir paauglių socialinis centras85 237 2548, 8 671 89218info@vpscentras.lt
Telšių krizių centras8444 74282, 8 683 96793, 8 671 16590kriziucentras@gmail.com
VšĮ Pagalbos paaugliams iniciatyva8 672 35298info@ppi.lt
VšĮ Paramos vaikams centras85 271 5980, 8 611 43567pvc@pvc.lt
Vilniaus arkivyskupijos Caritas85 212 1653, 8 685 77347mvnamai@vilnius.caritas.lt
Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“8 699 54778info@algojimas.lt
Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“85 261 815, 8 682 62772informacija@savethechildren.org
Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija8 638 36475, 8 681 77002jurbarkovdc@gmail.com
Specializuotos pagalbos centrai, teikiantys pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje (suaugusiems)
Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(48 žmonės įvertino)
4.1042

Top naujienos

Orai: šiluma mūsų dar nepaliks (34)

Praėjusią savaitę dažnai džiaugėmės neįprastai šiltais, gražiais orais. Daugelyje vietovių...

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (30)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (84)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Alumi vos neaplietas Grigonis gėdino sirgalius, Landale'ui buvo visai smagu

Trečio kėlinio pradžioje rungtynes su Vilniaus „Rytu“ trumpam sustabdžiusios sirgalių...

Nijolė Pareigytė – atvirai: apie nelaimingą skaudžiai pasibaigusią meilę Bžeskui ir pasikeitusį gyvenimą užsikodavus nuo alkoholio (25)

„Vyras mane suėstų , jeigu kalbėčiau apie kitus, kokie jie buvo ar yra“, – jau laidos „...

Mitybos specialistas Sujeta: 4 produktai, kuriuos verta turėti namie, jei norite nesirgti (3)

Dažnai atėjus rudeniui girdime klausimą, ką daryti, kaip apsisaugoti nuo ligų. Iš tiesų, šis...

Pašėlęs Maduro planas atsiimti iš Londono 1,5 mlrd. dolerių vertės auksą (8)

Kaip bežiūrėtum, tūlas Charlesas Vincentas finansų pasaulyje yra niekas. Paieškoję internete...

Kelioms dienoms į priekį pasigaminti maisto gali būti klaida: penkių dienų makaronai gali atnešti mirtį (1)

Per ilgai užsibuvę mėsos gaminiai tiesiu taikymu keliauja į šiukšlių dėžę, ir dėl to net...