aA
Vietnamietės, kuri siuntė artimiesiems šiurpias žinutes iš vilkiko priekabos, kūną iš tikrųjų rado tarp 39-ių migrantų kūnų.
© Reuters / Scanpix

Paskutinę žinutę iš Pham Thi Tra My (26 m.) motina gavo spalio 22 d., duktė parašė: „Labai apgailestauju, mama ir tėti, mano kelionė į užsienį nepavyko. Mirštu, negaliu kvėpuoti. Labai jus myliu, mama ir tėti. Atleisk, mama.“

Kitą rytą pramoniniame Greiso (Jungtinė Karalystė, Esekso grafystė) rajone krovininio vilkiko priekaboje šaldytuve rado aštuonių moterų ir 31 vyro kūnus.

Manoma, visi žuvusieji – vietnamiečiai.

25 m. vilkiko vairuotojui iš Šiaurės Airijos Maurice Robinsonui, pravarde Mo, pateikti kaltinimai dėl 39 žmonių nužudymo, neteisėto žmonių gabenimo, dalyvavimo neteisėtame imigrantų gabenime ir pinigų plovimo.

Pham Thi Tra My tėvas Pham Van Thinas patvirtino mirusios dukters tapatybę.

„Žinia, kad mano duktė žuvo Anglijoje, teisinga. Ji labai skaudi“, – sakė jis Vietnamo laikraščiui „Tuoi Tre“.

Tėvų teigimu, kai dukters kūnas bus parsiųstas į Vietnamą, ją palaidos gimtajame mieste Can Loc rajone, Ha Tinh provincijoje.

Manoma, Pham Thi Tra My sumokėjo nelegaliems imigrantų gabentojams apie 30 000 svarų, kad ją pervežtų į Angliją.
Tėvas pasakojo mėginęs atkalbėti dukterį nuo rizikingos kelionės, bet jam nepavyko: „Ji pasakė: „Jei nevažiuosiu, šeima dėl didelės skolos atsidurs labai sunkioje padėtyje.“ Taigi ji rizikavo ir nusprendė važiuoti, mums beliko sutikti.“

Tarp mirusiųjų vietnamiečių atpažino ir 20 m. Nguyen Dinh Luongo kūną.

Vietnamo vyriausybė pasmerkė nelegalų žmonių gabenimą ir pabrėžė, jog bendradarbiaus su JK vyriausybe, kad būtų nubausti kaltieji.

Vietnamo Užsienio reikalų atstovė spaudai Le Thi Thu Hang praėjusį šeštadienį teigė: „Tai skaudi tragedija žmonijai. Incidentas mus giliai nuliūdino, norime išreikšti aukų artimiesiems užuojautą.“

Pasak atstovės spaudai, Vietnamo ambasada JK glaudžiai bendradarbiauja su britų teisėsaugos pareigūnais, siekiant nustatyti kaltininkų tapatybes.

Visos aukos – Vietnamo piliečiai


Visi 39 žuvę asmenys, aptikti Anglijoje vieno vilkiko priekaboje-šaldytuve, buvo Vietnamo piliečiai, penktadienį pranešė Didžiosios Britanijos policija.

Tuo tarpu Airijoje ir Vietname buvo suimti dar trys įtariamieji, vykstant tarptautiniam tyrimui dėl įtariamos prekybos žmonėmis.

Britų detektyvai iš pradžių teigė, kad žuvusieji, aptikti netoli pietryčiuose esančio Purflito uosto spalio 23 dieną, buvo kilę iš Kinijos, tačiau vėliau su institucijomis susisiekė dėl dingusių artimųjų nuogąstavusios vietnamiečių šeimos.

Esekso policijos viršininko padėjėjas konsteblis Timas Smithas penktadienį teigė: „Šiuo metu manome, kad aukos yra Vietnamo piliečiai, ir palaikome ryšį su Vietnamo vyriausybe.“

Jis pranešė, jog policija surado kai kurių žuvusiųjų artimuosius.

Vietnamo ambasada Londone pažymėjo esanti „labai nuliūdusi“ dėl naujienų ir pareiškė „nuoširdžią užuojautą“ žuvusiųjų šeimoms.

„Aukų tapatybes vis dar reikia nustatyti ir patvirtinti atitinkamose Vietnamo ir Jungtinės Karalystės institucijose“, – sakoma pranešime.

Didžiosios Britanijos policija pateikė kaltinimus 25 metų Šiaurės Airijos gyventojui Maurice'ui Robinsonui dėl 39 migrantų netyčinio nužudymo, taip pat sąmokslo vykdyti prekybą žmonėmis. Policijos teigimu, minėtas vyras atvairavo vilkiką į Purflitą, kur buvo prikabinta priekaba, atgabenta keltu iš Zebriugės Belgijoje.

Dar vienas vyras buvo suimtas penktadienį Airijoje bei dar du – Vietname.

Du asmenys, įtariami organizavę žmonių kontrabandos operaciją Vietname, buvo areštuoti Ha Tinio provincijoje, gavus pranešimų iš dešimties šeimų dėl be žinios dingusių artimųjų, pranešė televizija VTV.

Ha Tinio provincijos policijos viršininko pavaduotojas pulkininkas Nguyenas Tienas Namas teigė, kad įtariamieji yra tiesioginiai bylos dalyviai. Įtariama, kad žmonės sumokėjo kontrabandininkams už pagalbą pasiekiant Angliją, o dabar baiminamasi, kad šie žmonės taip ir nepasiekė kelionės tikslo, nes žuvo minėtoje priekaboje.

Policija teigė, kad įtariamieji šioje teritorijoje keletą metų vertėsi žmonių kontrabanda.

Tuo tarpu Airijoje 22 metų vyras buvo areštuotas pagal britų orderį. Esekso policija teigė pradėjusi ekstradicijos procesą, kad atgabentų įtariamąjį į Jungtinę Karalystę, kur jam būtų pateikti kaltinimai dėl netyčinio nužudymo.

Dublino Aukštojo teismo atstovas spaudai pranešė, kad Eamonnas Harrisonas iš Niurio Šiaurės Airijoje dalyvavo teisme penktadienį. Nuspręsta jį sulaikyti iki teismo posėdžio, vyksiančio lapkričio 11 dieną.

Didžiosios Britanijos pareigūnai sustiprino patruliavimą Purflito mieste ir paskelbė apie susitarimą su Belgija, leidžiantį Zebriugėje veikti didesniam skaičiui britų imigracijos pareigūnų.

Didžiosios Britanijos policija penktadienį paragino du kitus įtariamuosius – brolius Ronaną ir Christopherį Hughesus iš Šiaurės Airijos – atvykti patiems.

Policija teigia jau kalbėjusi su Ronanu Hughesu telefonu, tačiau nori su broliais pasikalbėti asmeniškai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.7778

Top naujienos

Mamadienis už 1 vaiką: Nausėdos pasiūlymas sulaukė palaikymo, bet atsitrenkė į sieną (4)

Iš Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovų sudaryta Trišalė taryba antradienį aptarė...

Kaip iš tiesų reikia didinti pensijas: jos turi augti sparčiau nei atlyginimai (111)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų...

Nausėda – už dialogą su Baltarusija, bet įvardijo ir raudonas linijas papildyta 16:13 val. (42)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už dialogą su Baltarusija, tačiau įvardijo ir raudonas...

Darbdavys pareiškė, kad irgi susiduria su psichologiniu smurtu: ateina, prašo pakelti algą (83)

Nuo psichologinio smurto darbo aplinkoje nukentėjusiems asmenims reikia informacijos apie pagalbą ir...

Unikauskas: aš jau niekuo nebesistebiu (58)

Žymus gydytojas Alvydas Unikauskas patikino, kad tikrai į politiką ir į verslą jis neketina sukti.

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (746)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Lukašenkos sūnui – dar vienas aukštas postas (69)

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sūnus Viktoras buvo išrinktas šios šalies...

Vėl šaiposi iš kovos su alkoholiu: reklamos stendai pigesnio alkoholio siūlo bėgti į Lenkiją (8)

Reklaminiuose stenduose Vilniuje – naujos reklamos, kuriose pašiepiami su alkoholio prieinamumo...

Byra Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima (33)

Žinomo diplomato ir Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima šiuo metu išgyvena ne patį ramiausią...

Auksu puošti Šiaulių „princo“ Baranio namai mena ištaigingas mafijos puotas ir žiaurius įvykius: pasižvalgykite po 780 kv.m pilį! (37)

Buvo laikai, kai Lietuvoje karaliavo kriminalinės gaujos. Kaunas priklausė Daktarams, Panevėžys...