aA
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas siejamas su nemenku skaičiumi egzekucijų, kurių aukomis yra tapę ir jo šeimos nariai. Ką tik pasirodžiusioje knygoje bandoma atskleisti, kodėl jam būdingas toks žiaurumas.
Jang Song Thaekas
Jang Song Thaekas
© Reuters/Scanpix

Sprendimą nužudyti priešą Kim Jong Unas priima be jokių skrupulų. Tai liudija ne vienas žinomas atvejis. Kur kas labiau šokiruoja, kad tokio likimo yra sulaukę ir keli jo šeimos nariai, rašo news.com.au.

Pastaraisiais metais su Šiaurės Korėjos diktatoriumi buvo siejamas ne vienas kraugeriškas susidorojimas. Ypač verta paminėti 2016 metais nužudytą vyresnįjį jo brolį Kim Jong Namą ir 2013 metais jo dėdei Jang Song Thaekui įvykdytą viešąją egzekuciją.

Ką tik pasirodžiusioje knygoje, pavadinimu „Slaptažodis iš trečio aukšto“, pamėginta kuo tiksliau įvardyti pagrindinę priežastį, lėmusią diktatoriaus žudymo užmojus. Knygoje teigiama, kad dėl to kalti komplikuoti jo santykiai su motina.

Minėtos knygos autorius, buvęs aukščiausio rango Šiaurės Korėjos diplomatas Thae Yong Ho, tvirtina, kad ryšiai tarp artimiausių diktatoriaus giminių buvo kur kas labiau dinamiški, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsniu, rašo „The New York Times“.

Kim Jong Uno senelis iš tėvo pusės niekada nepritarė savo sūnaus santuokai su Ko Young Hee, mat ji buvo gimusi užsienyje – Japonijoje. Ši aplinkybė pagal Šiaurės Korėjoje priimtiną statusų paskirstymo tvarką automatiškai nukelia ją į žemiausią ir labiausiai priešišką klasę.

Dėl šios priežasties 2004 metais, kai Ko Young Hee mirė, jos gyvenimo istorija ir asmeniniai duomenys tapo valstybine paslaptimi, nes galėjo sukelti abejonių dėl nepriekaištingos Kimų dinastijos kilmės.

Jang Song Thaekas
Jang Song Thaekas
© AFP / Scanpix

Kim Jong Unas manė, kad dėl įtemptų senelio ir motinos santykių kaltas Jang Song Thaekas. Šis įsitikinimas tikrai galėjo būti vienu iš veiksnių, nulėmusių sprendimą nužudyti brolį. Rašydamas apie egzekuciją Thae Yong Ho apibūdina Kim Jong Uną kaip „nepakantų, impulsyvų ir ūmaus būdo“ individą.

Thae Yong Ho Šiaurės Korėją paliko 2016 metais. Jis laikomas aukščiausio rango pareigūnu, pabėgusiu iš uždarosios valstybės. Nuo to laiko jis pateikė Vakarų pasauliui ne vieną vertingą įžvalgą, praskleidusių Kimų šeimą gaubiančią uždangą.

Pernai, kalbėdamas su kanalu „Al Jazeera“, Thae Yong Ho užsiminė, kad Kim Jong Uno ryšiai su šeima nebuvo tokie kaip jo tėvo arba senelio, ir tai paaiškina, kodėl būtent jis perdėm nesvyruodamas vykdė šeimos narių egzekucijas.

„Kim Jong Unas yra kitoks, nes nejaučia solidarumo su šeimos nariais ir giminėmis. Jis juk buvo slepiamas berniukas“, – sakė neseniai pasirodžiusios knygos autorius.

„Iki pat šios dienos Kim Jong Unas negali pademonstruoti nė vienos savo nuotraukos su seneliu, nes jo senelis, Kim Il Sungas, nežinojo apie šio anūko, Kim Jong Uno, egzistavimą. Taigi jis nejaučia solidarumo su šeimos nariais“, – pridūrė Thae Yong Ho.

Iš Šiaurės Korėjos pabėgęs buvęs pareigūnas taip pat teigė, kad Kim Jong Uną dažnai apima nesaugumo jausmas ir persekiojimo manija, kad jis jaučiasi taip, tarsi būtų nuolat niekinamas uoliais savo pirmtakų sekėjais buvusių vyresnės kartos pareigūnų.

Kim Jong Unas, Jang Song Thaekas
Kim Jong Unas, Jang Song Thaekas
© AFP/Scanpix

Thae Yong Ho netiki, kad Šiaurės Korėja galėtų visiškai atsisakyti branduolinio arsenalo.

„Šiaurės Korėja, kitaip nei mes, nemano, kad atsisakyti branduolinio ginklo reiškia visiškai, užtikrintai ir negrįžtamai nusiginkluoti, – sakė Thae Yong Ho per spaudos konferenciją Seule, rašo „The Korea Times“. – Ji gali sumažinti branduolinių ginklų skaičių, bet galutinis jos tikslas – likti branduoline valstybe, atrodančia taip, tarsi branduolinio ginklo neturėtų.“

Šiaurės Korėjos režimą Thae Yong Ho yra palyginęs su nacistine Vokietija, be to, pareiškė nemanąs, kad lyderio režimas vieną dieną galėtų būti nuverstas sukilusių žmonių.

Korėjos centrinė naujienų agentūra – valstybinė Šiaurės Korėjos tarnyba – nuo 2016 metų ne vieną kartą smerkė Thae Yong Ho, lygino jį su visuomenės padugnėmis ir kaltino dėl išsakytos kritikos.

Visiškai neseniai ta pati agentūra apkaltino Pietų Korėją dvigubų standartų vaikymusi.

Pietų Korėja žadėjo kartu su mumis stengtis, kad Korėjos pusiasalyje įsivyrautų taika, gerovė ir vienybė, tačiau vėliau prisijungė prie veiksmų, akivaizdžiai prieštaraujančių šiems pažadams“, – skelbė agentūra.

Naujienų Šiaurės Korėjai rengėjai taip pat pareiškė, kad suteikdama žodį Thae Yong Ho Pietų Korėja „išstatė atmatą Nacionalinėje Asamblėjoje ir taip pamynė mūsų savigarbą bei išdergė režimą“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ukrainos meras apie įvykius Mariupolyje: keista net mums (9)

Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka televizijos kanalo „Current Time“ eteryje...

Gydytojas dermatologas išvardijo pačias pavojingiausias grožio procedūras: pasekmės būna labai skaudžios

Injekcijos , užpildai ir kitokios įvairios grožio procedūros pastaruoju metu, rodos, kopia į...

Žiema taip lengvai savo pozicijų neužleis: vietomis pustys, tikėtinos trumpos pūgos

Šiandien, pirmadienį, Lietuvos orus lems tolstančio ciklono pietvakarinė dalis. Diena bus...

Lietuvis papasakojo, kiek vargo ir pinigų kainuoja iš Lietuvos nuskristi į Japoniją tam, kad pamatytum žydinčias sakuras (1)

Maždaug nuo pirmųjų kovo dienų žmonės visame pasaulyje stebi orų situaciją Japonijoje ir bando...

Pragaras Kauno kalėjime: nepilnametį su kitu kaliniu vertė užsiimti seksu (21)

Kauno kalėjime (buvusiame tardymo izoliatoriuje) – nuo visuomenės nuslėptas skandalas: du...

Tragedija Šiaurės Italijos slidinėjimo kurorte: pranešama apie žuvusią lietuvę ir jos draugą italą (atnaujinta)

Pranešama apie sekmadienį nutikusią tragediją, kurios metu Italijoje žuvo ir lietuvė moteris....

Parengė Toma Miknevičienė

Šiuolaikinės būsimos mamos be to jau vargiai apsieitų: geriausios 2023 m. nėštumo programėlės

Nesvarbu, ar laukiatės pirmagimio, ar ruošiatės gimdyti trečiąjį kūdikį , nėštumas visada...

Degėsių kvapas Dalase: Dončičiui ir Irvingui svyla padai

Praėjusį sezoną iki pat NBA Vakarų konferencijos finalo nurisnojusiems Dalaso „Mavericks“...

Danielius Bunkus tituluotai gražuolei Samantai pažėrė šūsnį komplimentų: tu mano nuostabiausio grožio moteris (20)

Verslininkas Danielius Bunkus socialiniuose tinkluose pasidalijo keliomis žinutėmis, kur atvirai...