„Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į Federalinio Susirinkimo Federacijos Tarybos (aukštųjų parlamento rūmų) kreipimąsi į generalinį prokurorą, užsienio reikalų ministrą ir teisingumo ministrą dėl organizacijų, įtrauktų į vadinamąjį patriotinį stop sąrašą, patikrinimo“, - pirmadienį agentūrai „Interfax“ sakė generalinės prokuratūros atstovė Marina Gridneva.

Ji priminė, kad „stop sąrašas“ buvo patvirtintas Federacijos Tarybos liepos 8 dienos nutarimu, kuriame atkreipiamas dėmesys į Atviros visuomenės instituto (George'o Soroso fondo) veiklą.

Pasak M.Gridnevos, „nustatyta, kad Atviros visuomenės fondo (Open Society Foundations) ir Atviros visuomenės instituto „Paramos“ fondo (OSI Assistance Foundation) veikla kelia grėsmę Rusijos Federacijos konstitucinės santvarkos pagrindams ir valstybės saugumui“.

Vyriausioji Rusijoje žmogaus teisių gynėja, Maskvos Helsinkio grupės vadovė Liudmila Aleksejeva, išreiškė apgailestavimą dėl generalinės prokuratūros sprendimo pripažinti nepageidaujamu šalyje Atviros visuomenės fondą.

„Man tai kelia ne tik apgailestavimą. Man tai atrodo neteisinga“, - sakė L.Aleksejeva pirmadienį agentūrai „Interfax“.

Federacijos Taryba liepą pareikalavo generalinės prokuratūros, vidaus reikalų ir teisingumo ministerijų patikrinti, ar neprieštarauja šalies įstatymams kai kurių užsienio nevyriausybinių organizacijų, veikiančių Rusijos teritorijoje, veikla.

Į vadinamąjį patriotinį stop sąrašą, kurį parengė senatoriai, buvo įtraukta iš viso 12-a nevyriausybinių organizacijų, dauguma kurių yra susijusios su JAV.