aA
Baltarusijoje sulaikytos rusės Sofijos Sapegos tėvas Andrejus Sapega kreipėsi į Vakarų nepripažįstamą Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką ir paprašė jo malonės. Kreipimąsi skelbia „PrimaMedia“.

„Jai gresia ilga laisvės atėmimo bausmė. Šiame kreipimesi prieš Aliaksandro Lukašenkos vizitą Primorės krašte norėčiau kreiptis į jį asmeniškai – kaip tėvas į tėvą.

Aliaksandrai Grigorjevičiau, prašau jūsų malonės. Pakaks žiaurumo, pastaruoju metu pasaulis jo perpildytas. Bet kuris sveikai mąstantis žmogus supranta, kad Sofija atsidūrė blogoje vietoje ir su netinkamu žmogumi. Iki pažinties su Ramanu Pratasevičiumi ji buvo paprasta mergina“, – vaizdo įraše teigia S. Sapegos tėvas.

A. Sapega sako, kad nuo protestų Minske pradžios Sofija visą laiką buvo Lietuvoje.

„Ir jeigu ji tuo metu ką nors ir veikė, kai buvo pažįstama su R. Pratasevičiumi, tai – paprasčiausia meilės, o ne įsitikinimų istorija. Manau, kad ji tiesiog padėjo Ramanui jo veikoje. Aliaksandrai Grigorjevičiau, kaip tėvas tėvo meldžiu asmeniškai su manimi susitikti. Esu pasirengęs suteikti jums visas reikiamas garantijas, kad mano dukra daugiau niekada neįsitrauks į jokią neteisėtą veiklą“, – kalbėjo rusės tėvas.

„Šiame kreipimesi taip pat prašau Primorės krašto gubernatoriaus Olego Nikolajevičiaus Kožemiako tarpininkauti organizuojant mano susitikimą su prezidentu Lukašenka. Galbūt man pavyks įtikinti jį suteikti malonę mano dukrai, ji tiesiog maža mergaitė, kuri tik pradeda gyvenimą“, – sakė A. Sapega.

Vyras nurodė, jog yra keturių vaikų tėvas, Sofija – vyriausioji jo dukra.

Anksčiau skelbta, kad pernai rudenį Baltarusijoje viešėjusi Primorės delegacija perdavė A. Lukašenkai kvietimą apsilankyti šiame kašte.

„Mes kvietimą perdavėme, Aliaksandras Ryhoravičius atsakė teigiamai. Prezidento darbotvarkė visada labai įtempta. Tačiau jei jau sutiko, o jis yra žodžio žmogus, tikimės, kad pasirodys čia jam patogiu metu“, – birželio 11 dieną Vladivostoke žurnalistams sakė Primorės krašto gubernatorius.

Galimo vizito data kol kas nepaskelbta.

Baltarusijoje sulaikytos Vilniuje studijuojančios Rusijos pilietės S. Sapegos advokatas pirmadienį pranešė, kad jai iškeltos dvi baudžiamosios bylos.

„Viena byla, kurioje ji pripažinta įtariamąja, buvo iškelta gegužės 23 dieną, antra – gegužės 25 dieną“, – po teismo posėdžio pranešė advokatas A. Filanovičius.

Jis nepatikslino šių baudžiamųjų bylų esmės, nes pasirašė susitarimą neatskleisti informacijos.

Tyrimų komiteto pirmininkas D. Hara pirmadienį žurnalistams sakė, kad S. Sapega kaltinama socialinės neapykantos ir nesantaikos kurstymu.

„Sofija Sapega buvo sulaikyta dėl įtariamo Baudžiamojo kodekso nusikaltimo – dalyvavimo vykdant masinius neramumus. Beveik iš karto ji buvo įvardinta kaip įtariamoji kitoje baudžiamojoje byloje dėl socialinės neapykantos ir nesantaikos kurstymo“, – pareiškė D. Hara.


Vilniuje įsikūrusio Europos humanitarinio universiteto studentė S. Sapega gegužės 23 dieną buvo sulaikyta kartu su savo draugu, opozicijos tinklaraštininku Ramanu Pratasevičiumi Minsko oro uoste, Baltarusijos režimui priverstinai nutupdžius bendrovės „Ryanair“ lėktuvą, kurio pora skrido iš Atėnų į Vilnių.

Minskas vėliau paskelbė vaizdo įrašą, kuriame S. Sapega sako, kad redagavo „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Pasak baltarusių žmogaus teisių centro „Viasna“, S. Sapegai buvo pareikšti kaltinimai dėl „nesantaikos kurstymo“, jai gali grėsti iki 12 metų laisvės atėmimo.

Anksčiau pirmadienį Minsko teismas atmetė S. Sapegos skundą dėl jos sulaikymo, pranešė teisėja Natalia Dziadkova ir nurodė, kad šis sprendimas gali būti dar kartą apskųstas.

Teismas skundą nagrinėjo už uždarų durų, įtariamoji posėdyje nedalyvavo.

„Gynyba skųs šį teismo sprendimą, nes mano, kad kyla tam tikrų klausimų dėl Baltarusijos įvykdyto [S. Sapegos] sulaikymo ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimo“, – vėliau žurnalistams sakė advokatas.

Pasak A. Filanovičiaus, tai susiję su Minsko įsipareigojimais pagal dvi tarptautines konvencijas dėl oro transporto saugumo ir su juo susijusių bylų nagrinėjimu.

„Remiantis šiomis konvencijomis, po incidento – tai yra pranešimas apie lėktuve padėtą bombą – Baltarusija, kaip šių konvencijų dalyvė, privalėjo suteikti visiems keleiviams galimybę vykti ten, kur jie norėjo skristi“, – aiškino teisininkas.

Pasak advokato, jo klientė, šiuo metu laikoma Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) areštinėje, pasakojo, kad ją reguliariai „apima baimė“.

A. Filanovičius pridūrė, kad S. Sapegai sudaryta galimybė naudotis sulaikymo įstaigos biblioteka ir kad ji gerai maitinama.

Advokatui pirmąkart buvo leista aplankyti savo klientę tik gegužės 28 dieną.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(43 žmonės įvertino)
3.4419

Top naujienos

Dėlioja galimą Rusijos įsiveržimo scenarijų: įžengti būtų lengva, ištrūkti – ne (125)

Nepaisant daugiau nei 100 tūkst. Rusijos karių, šių metų balandžio mėn. atsiųstų prie...

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius (16)

UAB „Tyla“ , taip vadinasi Biržų rajone įsikūrusi medienos gamybos įmonė. Jos direktorius...

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi (3)

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Pasiruoškite: alinantys karščiai grįžta (11)

Šiandien šalies orus lems aukštesnio slėgio laukas. Rytas beveik visur išauš giedras.

Žaidynių karštį prisijaukinęs buriuotojas pasigenda vėjo – gal padės taifūno bučinys specialiai Delfi iš Tokijo (25)

Nuostabiu kraštovaizdžiu garsėjančioje Enošimos saloje sekmadienį savo pasirodymą Tokijo...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (96)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai (21)

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (75)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Dėlioja kelis galimus rudens scenarijus: naują karantiną atlaikytų ne visi (33)

Pasigirstant perspėjimų apie ketvirtą koronaviruso pandemijos bangą ir galimą naują karantiną,...