aA
Baltarusijoje sulaikytos rusės Sofijos Sapegos tėvas Andrejus Sapega kreipėsi į Vakarų nepripažįstamą Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką ir paprašė jo malonės. Kreipimąsi skelbia „PrimaMedia“.

„Jai gresia ilga laisvės atėmimo bausmė. Šiame kreipimesi prieš Aliaksandro Lukašenkos vizitą Primorės krašte norėčiau kreiptis į jį asmeniškai – kaip tėvas į tėvą.

Aliaksandrai Grigorjevičiau, prašau jūsų malonės. Pakaks žiaurumo, pastaruoju metu pasaulis jo perpildytas. Bet kuris sveikai mąstantis žmogus supranta, kad Sofija atsidūrė blogoje vietoje ir su netinkamu žmogumi. Iki pažinties su Ramanu Pratasevičiumi ji buvo paprasta mergina“, – vaizdo įraše teigia S. Sapegos tėvas.

A. Sapega sako, kad nuo protestų Minske pradžios Sofija visą laiką buvo Lietuvoje.

„Ir jeigu ji tuo metu ką nors ir veikė, kai buvo pažįstama su R. Pratasevičiumi, tai – paprasčiausia meilės, o ne įsitikinimų istorija. Manau, kad ji tiesiog padėjo Ramanui jo veikoje. Aliaksandrai Grigorjevičiau, kaip tėvas tėvo meldžiu asmeniškai su manimi susitikti. Esu pasirengęs suteikti jums visas reikiamas garantijas, kad mano dukra daugiau niekada neįsitrauks į jokią neteisėtą veiklą“, – kalbėjo rusės tėvas.

„Šiame kreipimesi taip pat prašau Primorės krašto gubernatoriaus Olego Nikolajevičiaus Kožemiako tarpininkauti organizuojant mano susitikimą su prezidentu Lukašenka. Galbūt man pavyks įtikinti jį suteikti malonę mano dukrai, ji tiesiog maža mergaitė, kuri tik pradeda gyvenimą“, – sakė A. Sapega.

Vyras nurodė, jog yra keturių vaikų tėvas, Sofija – vyriausioji jo dukra.

Anksčiau skelbta, kad pernai rudenį Baltarusijoje viešėjusi Primorės delegacija perdavė A. Lukašenkai kvietimą apsilankyti šiame kašte.

„Mes kvietimą perdavėme, Aliaksandras Ryhoravičius atsakė teigiamai. Prezidento darbotvarkė visada labai įtempta. Tačiau jei jau sutiko, o jis yra žodžio žmogus, tikimės, kad pasirodys čia jam patogiu metu“, – birželio 11 dieną Vladivostoke žurnalistams sakė Primorės krašto gubernatorius.

Galimo vizito data kol kas nepaskelbta.

Baltarusijoje sulaikytos Vilniuje studijuojančios Rusijos pilietės S. Sapegos advokatas pirmadienį pranešė, kad jai iškeltos dvi baudžiamosios bylos.

„Viena byla, kurioje ji pripažinta įtariamąja, buvo iškelta gegužės 23 dieną, antra – gegužės 25 dieną“, – po teismo posėdžio pranešė advokatas A. Filanovičius.

Jis nepatikslino šių baudžiamųjų bylų esmės, nes pasirašė susitarimą neatskleisti informacijos.

Tyrimų komiteto pirmininkas D. Hara pirmadienį žurnalistams sakė, kad S. Sapega kaltinama socialinės neapykantos ir nesantaikos kurstymu.

„Sofija Sapega buvo sulaikyta dėl įtariamo Baudžiamojo kodekso nusikaltimo – dalyvavimo vykdant masinius neramumus. Beveik iš karto ji buvo įvardinta kaip įtariamoji kitoje baudžiamojoje byloje dėl socialinės neapykantos ir nesantaikos kurstymo“, – pareiškė D. Hara.


Vilniuje įsikūrusio Europos humanitarinio universiteto studentė S. Sapega gegužės 23 dieną buvo sulaikyta kartu su savo draugu, opozicijos tinklaraštininku Ramanu Pratasevičiumi Minsko oro uoste, Baltarusijos režimui priverstinai nutupdžius bendrovės „Ryanair“ lėktuvą, kurio pora skrido iš Atėnų į Vilnių.

Minskas vėliau paskelbė vaizdo įrašą, kuriame S. Sapega sako, kad redagavo „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Pasak baltarusių žmogaus teisių centro „Viasna“, S. Sapegai buvo pareikšti kaltinimai dėl „nesantaikos kurstymo“, jai gali grėsti iki 12 metų laisvės atėmimo.

Anksčiau pirmadienį Minsko teismas atmetė S. Sapegos skundą dėl jos sulaikymo, pranešė teisėja Natalia Dziadkova ir nurodė, kad šis sprendimas gali būti dar kartą apskųstas.

Teismas skundą nagrinėjo už uždarų durų, įtariamoji posėdyje nedalyvavo.

„Gynyba skųs šį teismo sprendimą, nes mano, kad kyla tam tikrų klausimų dėl Baltarusijos įvykdyto [S. Sapegos] sulaikymo ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimo“, – vėliau žurnalistams sakė advokatas.

Pasak A. Filanovičiaus, tai susiję su Minsko įsipareigojimais pagal dvi tarptautines konvencijas dėl oro transporto saugumo ir su juo susijusių bylų nagrinėjimu.

„Remiantis šiomis konvencijomis, po incidento – tai yra pranešimas apie lėktuve padėtą bombą – Baltarusija, kaip šių konvencijų dalyvė, privalėjo suteikti visiems keleiviams galimybę vykti ten, kur jie norėjo skristi“, – aiškino teisininkas.

Pasak advokato, jo klientė, šiuo metu laikoma Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) areštinėje, pasakojo, kad ją reguliariai „apima baimė“.

A. Filanovičius pridūrė, kad S. Sapegai sudaryta galimybė naudotis sulaikymo įstaigos biblioteka ir kad ji gerai maitinama.

Advokatui pirmąkart buvo leista aplankyti savo klientę tik gegužės 28 dieną.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(43 žmonės įvertino)
3.4419

Top naujienos

Nebaudžiama paauglių gauja kelia siaubą: ginkluoti peiliais gąsdina žmones, o policininkus siunčia ant trijų raidžių (5)

Nė 1000 gyventojų neturintys Smalininkai neranda sprendimų, kaip susitvarkyti su miestą...

Karo ekspertai: sprendžiasi dviejų svarbių miestų likimas

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusija sieks mobilizuoti 1,2 mln. karių karas su Ukraina gali būti ne paskutinis (12)

Rusija turi pakankamai resursų karui Ukrainoje tęsti, dar nuo SSRS laikų kariniuose...

Šimonytė atsakė prezidentui: nelabai etiška mokėti tik piršteliu parodyti į kitus

Atsinaujinus ginčams dėl tolesnės Lietuvos atstovavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT) tvarkos,...

Akibrokštas tūkstančiams vairuotojų: važiavę leistinu greičiu sulaukė baudų, aiškėja, kas buvo kaltas (1)

Šimtai ar net tūkstančiai baudų už greičio viršijimą pasiekė Klaipėdos gyventojus ir...

Pranas Šarpnickis

Kinas, kuris prisistatė lietuviu Petru: kovėsi už Lietuvos nepriklausomybę ir apgavo lenkus bei jų spaudą

1923 m. Lietuvoje gyveno 2 serbai, 2 danai, 3 graikai, 3 rumunai ir 3 turkai, 4 armėnai, 6 gruzinai,...

Paskelbta karalienės Elžbietos II mirties priežastis

Paviešintas karalienės mirties liudijimo išrašas, kuriame nurodyta jos mirties priežastis.

Garantinis elektros tiekimas spalį smarkiai pinga: ruošiami papildomi sprendimai (1)

Elektros garantinis tiekimas spalį pinga apie 25 proc., rodo „Delfi“ skaičiavimai. Ši...

„Putinas – kvailys“: JAV leidinys gavo tūkstančių rusų karių skambučių įrašus

Dienraštis „The New York Times“ gavo tūkstančių rusų kareivių skambučių įrašus....

Nesmagu: pasidalinti sunkumais į Seimą susirinkusius verslininkus pasitiko pustuštė salė (2)

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje surengtoje diskusijoje apie darbo vietų išsaugojimą...