„Raketos nukreiptos prieš taikius miestus, gyvenamuosius pastatus, katedrą, – sakė V. Zelenskis. – Neabejotinai bus atsakomųjų veiksmų prieš Rusijos teroristus už Odesą. Jie pajus šį atsakomąjį smūgį“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba paragino visas valstybes ir tarptautines organizacijas pasmerkti žiaurų Rusijos išpuolį prieš Juodosios jūros uostamiestį Odesą šalies pietuose.

Ukrainos diplomatijos vadovas savo raginimą išplatino tviteryje.

„Rusijos raketų atakos žudo žmones ir niokoja įžymias vietas UNESCO saugomoje Odesoje. Didžiausia istorijoje ataka prieš uostą, gyvybiškai svarbų pasaulio aprūpinimui maistu, yra išpuolis prieš visą pasaulio bendruomenę. Raginu visas valstybes ir organizacijas pasmerkti šį barbarišką karo nusikaltimą“, – sakė D. Kuleba.

Rusijos ataka Odesoje

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, remdamasi Pietų operatyvine vadovybe, per naujausią raketų ataką liepos 23-osios naktį rusai smogė Odesai mažiausiai penkių tipų raketomis: „Kalibrais“, „Oniksais“, Kh-22, „Iskander-K“ ir „Iskander-M“. Per ataką vienas žmogus žuvo ir 22 žmonės buvo sužeisti, tarp jų – keturi vaikai.

Atimti priėjimą prie jūros

Pagrindinis Rusijos raketų atakų prieš Odesos regioną tikslas – visiškai atimti iš Ukrainos priėjimą prie Juodosios jūros ir, pasitelkus bauginimus, atgrasyti ir neutralizuoti tarptautines pastangas atkurti Juodosios jūros grūdų iniciatyvą.

Taip Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Oleksijus Danilovas feisbuke pakomentavo naujausią Rusijos ataką, nukreiptą prieš Odesą naktį į sekmadienį, praneša „Ukrinform“.

Rusijos ataka Odesoje

„Pagal Kremliaus planą, dirbtinė bado grėsmė pirmiausia turėtų būti sukurta Afrikos šalims, o migracijos grėsmės išaugimas – Europai. Rusai tikisi, kad šantažu jie privers Vakarus derėtis ir priimti Vladimiro Putino „grūdų ultimatumą“ – rusiško amoniako eksporto atnaujinimą, kai kurių sankcijų ir kitų apribojimų atšaukimą“, – sakė O. Danilovas.

Savo ruožtu Ukrainos infrastruktūros, užtikrinančios „grūdų koridoriaus“ funkcionavimą, sunaikinimas, pagal V. Putino planą, turėtų padaryti pasaulį priklausomą nuo rusiškų grūdų, jų logistikos ir pajėgumų, pridūrė O. Danilovas.

Rusijos ataka Odesoje

„Planuojama parklupdyti pasaulį ir paversti Rusiją išskirtine grūdų tiekėja. Po nesėkmingos „energetinės supervalstybės“ idėjos V. Putinas nori tapti „grūdų superimperija, – sakė jis. – Ukraina supranta ir žino apie šiuos ketinimus, mes tinkamai reaguosime ir visų pirma visapusiškai atsakysime į žudynes ir naikinimą“.

NSGT sekretorius paragino pasaulį ir Vakarus parodyti tvirtumą ir nepalaužiamumą bei „duoti atsaką, vertą Kremliaus žiurkės“, kuris reikštų visišką Ukrainos „grūdų koridoriaus“ atkūrimą su tarptautinėmis saugumo garantijomis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)