Rusijos gyventojai antradienį reiškė pasipiktinimą savo valdžia dėl sekmadienį prekybos centre Kemerovo mieste siautėjusio didžiulio gaisro, kuris nusinešė mažiausiai 64 žmonių, tarp jų 41 vaiko, gyvybes; daugybė jų negalėjo išsigelbėti dėl užrakintų durų.
© AP / Scanpix

„Dujų kameros“

Temperatūra liepsnojančiame prekybos centre siekė 600 laipsnių Celsijaus, o kai kurie kūnai yra taip smarkiai apdegę, kad jų neįmanoma atpažinti, sakė pareigūnai.

Pasak Rusijos tyrimų komiteto pirmininko Aleksandro Bastrykino, 37 žmonių tapatybes tikimasi atpažinti atlikus genetinę analizę.

Su žuvusiųjų artimaisiais susitikęs V. Putinas sakė, kad nelaimės vietoje dirba apie 100 tyrėjų.

Vienas vaikinas prezidentui sakė, jog jis yra pasipiktinęs, kad tame prekybos centre buvo užrakintos durys. Pasak jo, dėl to patalpos virto „dujų kameromis“.

V. Putinas pažadėjo „skaidrų“ nelaimės tyrimą, bet atsisakė atleisti Amaną Tulejevą, kuris Kemerovo regionui vadovavo pastaruosius 21 metus.

A. Tulejevas atsiprašė V. Putino dėl demonstracijos prie Kemerovo regiono vyriausybės pastato. Gubernatorius šio protesto organizatorius pavadino tvarkos drumstėjais.

Rusijos lyderis taip pat aplankė vietos ligoninėje gydomus sužeistuosius, tarp jų – 18-metį Ivaną Zavarziną, per gaisrą iššokusį pro ketvirto aukšto langą.

Jis prezidentui papasakojo, jog „daugelis pirmąsias kelias minutes netikėjo įvykių rimtumu ir manė, kad tai pratybos“, pranešė Kremlius.

Kemerovo regionas nuo antradienio paskelbė tris gedulo dienas. Keli Rusijos miestai iš solidarumo su Kemerovu taip pat gedi.

„Mirštame. Myliu tave“

„Kas čia vyksta? Juk čia ne ginkluoti karo veiksmai. Ne netikėtas metano prasiveržimas. Žmonės, vaikai atėjo pailsėti“, – aplankęs improvizuotą memorialą pareigūnams sakė V. Putinas.

„Kalbame apie demografiją, bet prarandame tiek daug žmonių. Dėl ko? Dėl kažkokio nusikalstamo aplaidumo, apsileidimo“, – sakė V. Putinas, kurio komentarus citavo Kremlius.

„Kai jie kalba apie aukų skaičių ir žuvusių vaikų skaičių, ... norisi raudoti, o ne verkti“, – kalbėjo V. Putinas.

Vienas didžiausių prezidento kritikų Aleksejus Navalnas antradienį pakvietė žmones dalyvauti aukų pagerbimo akcijoje Maskvos centre, tuo tarpu kai prie Kremliaus sienų vyko oficiali pagerbimo akcija.

„Visi gedime. Aš asmeniškai gedžiu“, – sakė A. Navalnas.

Rusijos spauda antradienį rašė širdį spaudžiančius straipsnius apie paskutines per tą nelaimę žuvusių vaikų minutes, bendravo su jų tėvais ir artimaisiais.

„Pasakyk mamai, kad ją mylėjau“, – laikraščiui „Komsomolskaja pravda“ viena moteris citavo savo dukterėčią.

I. Vostrikovas, praradęs savo šeimą per šį gaisrą, sakė, kad kalbėjosi telefonu su žmona jos paskutinėmis gyvenimo akimirkomis.

„Mus užrakino kino teatre. Dūstame, mirštame. Myliu tave“, – žmonos žodžius prisiminė vyras.

Viename vaizdo įraše I. Vostrikovas tvirtino, kad tragedija pareikalavo daug daugiau gyvybių nei yra skelbiama oficialiai.

Daug socialinės žiniasklaidos vartotojų irgi abejojo oficialiu žuvusiųjų skaičiumi, bet pareigūnai sakė, kad skaičius galutinis, ir ragino rusus nepasitikėti nepatvirtintais pranešimais.

A. Bastrykinas per posėdį Kemerove V. Putinui sakė, kad kino teatro bilietų tikrintojai ir kiti darbuotojai pabėgo iš prekybos centro palikę salėse užrakintus žmones.

„Tie darbuotojai, kurie turėjo būti atsakingi už saugumą ir organizuoti evakuaciją, pabėgo patys pirmi“, – sakė jis prezidentui.

Be to, viena mokytoja paliko savo mokinius be priežiūros žaidimų kambaryje, ir visa klasė žuvo, pasakojo A. Bastrykinas.

Taip pat nugaišo dešimtys gyvūnų iš tame prekybos centre veikusio zoologijos sodo, kuriame buvo galima glostyti ir šerti gyvūnus.

Lankėsi V. Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į Kemerovo miestą Sibire atskrido praėjus dviem dienoms po tragedijos ir padėjo rožių puokštę prie improvizuoto pliušinių žaislų ir balionų memorialo aukoms prie sudegusio prekybos centro. Tuo tarpu jo reakcija į vieną daugiausiai aukų pareikalavusių gaisrų pastarojo šimtmečio Rusijoje sulaukė kritikos.

Šimtai įpykusių Kemerovo gyventojų antradienio rytą susirinko centrinėje miesto aikštėje; jie reikalavo, kad atsistatydintų veteranas regiono gubernatorius, bei abejojo oficialiai skelbiamos informacijos apie žuvusiųjų skaičių tikrumu.

Pareigūnai nurodė, kad artimieji pranešė apie 67 dingusius žmones, tačiau neaišku, ar čia įskaičiuoti 64 asmenys, kurių žūtis buvo patvirtinta.

Socialiniuose tinkluose taip pat liejosi sielvartas ir pasipiktinimas valdžios pareigūnais. Šiandien Kremlius pranešė, kad trečiadienį skelbiamas vienos dienos nacionalinis gedulas dėl daugybės žmonių žūties per gaisrą Kemerovo prekybos ir pramogų centre „Žiemos vyšnia“.

„Mano šeimos nebėra“, – rusiškame socialiniame tinkle „VKontakte“ parašė žmonos, sesers ir trijų vaikų – dvimečio, penkiamečio ir septynmečio – netekęs Igoris Vostrikovas.

„Už tai reikia kaltinti mano šalies valdantįjį režimą. Kiekvienas pareigūnas svajoja vogti kaip Putinas. Kiekvienas valstybės tarnautojas su žmonėmis elgiasi kaip su šiukšlėmis“, – pridūrė jis.

Tyrėjai sakė, kad žmonės ir dešimtys prekybos centro zoologijos sodo gyvūnų sudegė gyvi arba užduso, nes avariniai išėjimai buvo užrakinti, taip pat ir centro kino teatre, kur vaikai žiūrėjo animacinius filmus.

Dėl gaisro pradėtas baudžiamasis tyrimas, suimti penki asmenys.

Pareigūnai sakė, kad prekybos centre buvo pažeista daug saugumo taisyklių, pavyzdžiui, apsaugininkas, sulaukęs pranešimo apie gaisrą, išjungė įspėjimo sistemą, o darbuotojai nevykdė tinkamų avarinių procedūrų. Be to, nuo kovo 19 dienos prekybos centre „Žiemos vyšnia“ neveikė priešgaisrinė signalizacija.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dūkšto kunigą persekioja velniškos nesėkmės (35)

Dūkšto kunigą Sigitą Grigą užklupo nesibaigiančios bėdos. Metų pradžioje ilgapirščiai iš...

„Barclays“ svarsto naikinti 350 darbo vietų (145)

„ Barclays “ Lietuvoje planuoja atleisti arba perkelti apie 350 darbuotojų, rašoma bendrovės...

Lietuvė rengia Čikagos priemiesčio elitą: gyvenimą pakeitė vienas laiškas (29)

Hinsdeilio miestelis, esantis Ilinojaus valstijoje (JAV), visiškai skiriasi nuo kitų, esančių...

Prabilo ir buvusi Avicii mergina: nenoriu, kad tai būtų tiesa (15)

Po netikėtos žinomo švedų didžėjaus Avicii mirties Omane prakalbo ir buvusi jo mergina....

Netradicinėje erdvėje pristatytos Lilijos Larionovos ir Egidijaus Rainio kolekcijos (5)

Šeštadienio vakarą sostinėje neišskiriamas dizainerių duetas Lilija Larionova ir Egidijus...

Seimo narių komandiruočių išlaidos auga kaip ant mielių: kur už tokius pinigus keliauja parlamentarai? (136)

Per ketverius metus išlaidos Seimo narių komandiruotėms išaugo beveik 94 tūkst. eurų.

Komplimentas, kurio slapta tikisi kiekvienas vyras (3)

– Sorry, nebūsiu po pusvalandžio, kaip žadėjau. Sūnus turi problemų, nori pasitarti, turiu...

Prancūzas du mėnesius plastinės operacijos laukė būdamas be veido

Pirmasis žmogus pasaulyje, kuriam buvo atliktos dvi veido persodinimo operacijos, teigia, kad...

Paprastasis raudonėlis - ką žinoti auginant (1)

Iš­ver­tus lo­ty­niš­ką au­ga­lo pa­va­di­ni­mą, jis reiš­kia są­vo­ką kal­nų...

Vakarų Holivude driekiasi vadinamasis rusų bulvaras: čia gali visko išgirsti ir apie Rusiją, ir apie Ameriką, ir net apie Lietuvą (10)

Los Andželo Vakarų Holivude driekiasi vadinamas rusų bulvaras, kuriuo vaikščiodami tikrai...